İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean Için Km Nin &#246nemi Varmı?

Muharrem Ersin Başaran

Recommended Posts

Muharrem Ersin Başaran

aracım 190.000 Km de benzinde araç yığılıyor.

2.viteste giderken gaza geçince araç sanki ok gibi ileriye fırlıyor.

Yani lpg de sorunsuz ve çok seri bir araç.

Okuduğum kadarıyla carbon clean yaptırmaya karar verdim.

Fakat km yüksek araçlarda sıkıntı olabiliyormuş gibi yazılar okudum kafam karıştı ne dersiniz,Yaptırayımmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorunun çözermi çözmezmi bilinmez ama.. Yaptır... Başka sorun da varsa çıksın ortaya...

Lpg sıralı sistemmi, mikserlimi.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Normal de 20 bin / 25 bin km de bir C.C yaptırılır, fakat eveleyatını bilmiyorsan yaptır faydası mutlaka olur ve aracın LPG liymiş mutlaka sıralı sistemdir aracın enjeksiyonlu oldugundan.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Aman hocam başka sorun çıkmasın şimdilik :D.

Araç sıralı sistem Voltran Lpg.

Arac lpg ye geçiş yaptığında ne rolanti ayarsızlığı ne başka bir sorun hiç birşey yok çok şükür.

Ama benzinde ne kadar gidersem gideyim araba zorlanıyor 1.vitesten 2.Vitese geçince gaza o kadar dikkatli basmalıyımki araç yığılmadan gitsin.

Benzinde neden yapar lpg de neden bu kadar iyidir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Enjeksiyonlarınız sorunlu olabilir. Carbon clean iyi bir şey :D fark hissedersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Peki benzinde tekleme veya yıgılma ( fren yapar gibi ) durumlar oluyormu.genelde 1500/d.d ve 2000/d.d kullanırken tekleme varmı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. CC tamir yöntemi değildir, km ile ilgili sınırın yoktur, fazla birikim var ise 5000 km sonra yeniden yapılır farkı orada

2. Yalnız tarif ettiğinz şekildeki bir motorda CC nin faydası olacağını sanmam, bu bir arıza.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran
Peki benzinde tekleme veya yıgılma ( fren yapar gibi ) durumlar oluyormu.genelde 1500/d.d ve 2000/d.d kullanırken tekleme varmı.

Tekleme hiç yok.Ama yıgılma derseniz evet düşük veya yüksek devirlerde vites değiştirirken yığılıyor.

Tekrar gaza basarken yavaş yavaş basıyorum ki bogulmasın araç diye.

Açılır belki gibilerinde bir ara yğksek devirlerde kullandım ama hiç fark etmedi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
Enjeksiyonlarınız sorunlu olabilir. Carbon clean iyi bir şey :D fark hissedersiniz.

İnşallah enjektörlerde bir şey yoktur sadece pislikten dolayı tıkalıdır bunuda C.C yaparak halledersiniz. :yuzucu: fakat bir takım enjektör biraz masraflı canınızı sıkabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
Tekleme hiç yok.Ama yıgılma derseniz evet düşük veya yüksek devirlerde vites değiştirirken yığılıyor.

Tekrar gaza basarken yavaş yavaş basıyorum ki bogulmasın araç diye.

Açılır belki gibilerinde bir ara yğksek devirlerde kullandım ama hiç fark etmedi...

Berki faydası olur egzos manifolt üzerinde (lamda ) sensörü var adı dogrudur inşallah yani yanmış yakıtın ölçümünü yapar ve arızalı olabilir fakat gazda kullanırken sorun yok yazmışsın kafam karıştı. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran
İnşallah enjektörlerde bir şey yoktur sadece pislikten dolayı tıkalıdır bunuda C.C yaparak halledersiniz. :good1: fakat bir takım enjektör biraz masraflı canınızı sıkabilir.

ya sorun çıkmaz inşallah biraz bineyim de ileride motor bile yaptırabilirim.

Aracı çok sevdim iyi temiz güçlü bir motorlu araca binerim.

Motor yaparken enjektörler değişmiyor demi birde enjektör masrafı çıkar şimdi anladım.

:unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Fehmi Bi

segmanlar degişir rektefiye olur yan masraflarla 1500 tl çıkar gibi canavar gibi olur iyi bir usta olursa.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran
Berki faydası olur egzos manifolt üzerinde (lamda ) sensörü var adı dogrudur inşallah yani yanmış yakıtın ölçümünü yapar ve arızalı olabilir fakat gazda kullanırken sorun yok yazmışsın kafam karıştı. :unsure2:

Yok Allah çok şükür.

Hatta şunu söyleyeyim ne zaman lpg ye geçecek diye bakıyorum.

Geçsede yol alsak diye .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzin pompanız bozuk olabilir.. Enjektörlerinizde sorun olabilir..

Buji tırnak aralıklarınız uygun olmayabilir..

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Benzin pompası ve Enjektörler hakkında hiç birşey diyemem belkide bozuktur.(inşallah değildir ama.)

bujileri aldığım gün değiştim daha 300 km bile olmadı.

Buji tırnak aralıkları aldıktan sonra oynanması gerekiyormuydu acaba.

Yoksa standardı iyimidir.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Benzin pompanız bozuk olabilir.. Enjektörlerinizde sorun olabilir..

Buji tırnak aralıklarınız uygun olmayabilir..

maf olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
maf olabilir.

Maf da geldi aklıma da .. Lpg de sorun çıkarmazmı ...

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran
maf olabilir.

işte onu bilmiyorum arızalı olabilirmi.

Maf sensörü eğer hava filtresinin üzerindeki yerse ,ben onun kablosunu çıkarıpta kullandım bi süre hiç bir değişiklik hissetmedim.

içerisini açtım temizledim biraz tabi direnç gibi olan parçalara çok temas etmemek üzere.

tabi değişiklik olmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben maf'ı sökünce, benim araba savunmaya geçiyordu... Sizin arabalar niye geçmiyor :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Maf sensörü bozuk olsa araç çalışırken çiğ benzin kokusu gelir varmı buna benzer koku.?

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Çiğ benzin kokusu yok.

Maf sensörünün soketini çıkardığımda nasıl bir etki olması beklenir araçta.

Yorum bağlantısı
Misafir

merhaba arkadaşlar,yeni konu açmak istemedim. carbon clean yaptırcam,usta yag ve bujiler degişmesi lazım dedi,yapıldıkdan sonra yagı ve bujileri bozuyor dedi,sizce bu dogrumudur?

saygılar.

Yorum bağlantısı
Misafir
Çiğ benzin kokusu yok.

Maf sensörünün soketini çıkardığımda nasıl bir etki olması beklenir araçta.

mehmet bey in dedigi gibi,benim arabamdada maf sensörünü sökünce düzensizleşiyor,yol bilgisayarı verileri degişiyor,rolanti bozuluyor,bildigim kadarıyla normali bu.

forumdaki üstadlar daha iyi bilir,ama banada benzin pompası gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akın
merhaba arkadaşlar,yeni konu açmak istemedim. carbon clean yaptırcam,usta yag ve bujiler degişmesi lazım dedi,yapıldıkdan sonra yagı ve bujileri bozuyor dedi,sizce bu dogrumudur?

saygılar.

carbon clean'in yağ ile hiçbir ilgisi yoktur ve hiçbişeyin değişmesi gerekmez, zaten carbon clean yanma odasının tamamını temizliyo

Yorum bağlantısı
Misafir
carbon clean'in yağ ile hiçbir ilgisi yoktur ve hiçbişeyin değişmesi gerekmez, zaten carbon clean yanma odasının tamamını temizliyo

mehmet bey, sizde ankara da sınız,bana tavsiye edebileceginiz bir yer varmı.

yardımlar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...