İçeriğe Yönlendir

Yeni Botech Piko 106 Ve Next Minix

Faruk Yener

Recommended Posts

Faruk Yener

65_buyuk.jpgNextMinix2.JPG

4000 Kanal

Teletex ve alt yazı desteği

Favori grupları

Emu özelliği

USB'den yazılım güncelleme

USB'den MP3 , JPEG BMP , MPEG ve DİVX AVİ (TÜRKÇE ALTYAZI) oynatabilme

USB beleğe kayıt yapabilme (EPG DESTEKLİ)

90 derece dönebilen mafsallı scart (SADECE BOTECH İÇİN)

Hızlı arama ve kanal geçişi

256 renk OSD menü ile kullanıcı dostu

LCD TV ve Plazma TV kullanımında,uydu alıcı cihazının gizlenmesini arzu eden kullanıcılar için

SCART konnektör ile doğrudan TV alıcısına entegre edilebilen farklı bir çözüm..

DVB-S / MPEG-2 tam uyum

8 favori kanal grubu

C / Ku band uydulardan SCPC&MCPS alış desteği

DİSEqC 1.0/1.2 desteği

USALS desteği

Çoklu Dil desteği olan yayınlarda dil seçeneği

Alt yazı Desteği

VBI ve OSD üzerinden Teletext desteği

Grafik ekran (PIG) desteği

Otomatik ve manuel arama NIT desteği

Timer Fonsiyonu

X9 Mozaik ekran

Yer kaplamasını veya görülmesini istemediğiniz alanlarda kullanmak için tasarlanmış çok özel uydu alıcısı

Scart bağlantısı ve USB 2.0 Girişi

USB diske canlı yayını kayıt

USB disten MP3 çalma özelliği

USB diskten yazılım güncelleme

JPEG resim dosya formatı desteği

Time shift (geri al yeniden izle)desteği

Kayıt programlama özelliği

Kayıt sırasında başka kanalı izleme

4000 kanal kapasitesi

Aksesuar: Uzaktan Kumanda,uzaktan kumanda gözü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Next minix i almıştım, peşin 100TL gibi yetkili bayisinden. Normal boyutlu receiver ile aynı fonksiyonları var. Yalnız usb den kayıt yapmada püfler var:

1. Harici hdd takılırsa, çi boş takılmalı zira format atıp kendi klasörünü yüklemeden başlamıyor

2. Tv izlerken pause yaparak geri sarma ve yeniden izleme özelliği hoş (usb de memory takılı ise)

3. Yalnız, usb ye kayıt yapılırken 1 dakika=1Gb, yani 100dakikalık kayıt için 100 Gb gibi anormal bir hafıza harcıyor.

4. Yapılmış kaydı, daha sonra bilgisayarda çevirici ile ufaltmak mümkün ama 50 Gb a falan düşebiliyor o kadar.

5. Emu özelliği henüz yok, güncellenecek program ile olacakmış, ne işe yarar kullanmadım ama böyleymiş.

6. Cihaz kalabalığı yapmadan tv arkasında kalıyor o güzel, yalnız benim de çoğu kullanıcı gibi yaşadığım garip bir bağlantı sorunu var: Tv ye direkt skarttan bağlanamıyor, kısa da olsa bir ara kablo şart.

Yorum bağlantısı
Faruk Yener
Next minix i almıştım, peşin 100TL gibi yetkili bayisinden. Normal boyutlu receiver ile aynı fonksiyonları var. Yalnız usb den kayıt yapmada püfler var:

1. Harici hdd takılırsa, çi boş takılmalı zira format atıp kendi klasörünü yüklemeden başlamıyor

2. Tv izlerken pause yaparak geri sarma ve yeniden izleme özelliği hoş (usb de memory takılı ise)

3. Yalnız, usb ye kayıt yapılırken 1 dakika=1Gb, yani 100dakikalık kayıt için 100 Gb gibi anormal bir hafıza harcıyor.

4. Yapılmış kaydı, daha sonra bilgisayarda çevirici ile ufaltmak mümkün ama 50 Gb a falan düşebiliyor o kadar.

Hangi formatta kaydediyor ki avi bu kadar yer tutar mı ? 1dk =1Gb :blink: hardisk takmak lazım TB olanlardan tabi :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

açıkçası formatına bakamadım, henüz yeni. Ancak 1dak=1Gb verisi doğrudur, onu test ettim, zaten önce 4Gb usb stickim bozuldu sandım :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

İyi hoş da şu kayıt işini biraz daha düşürmeleri şart 1dk=1GB ise, hakikaten TB'lık hdd takmak lazım ki 3-5 program kayıt edebilsin. Şimdi değil ama ileride daha iyi modelleri çıktığında tercih edebilirim.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayda gerek yok... Harika bişeymiş... Ara kablo sıkıntısı aşılmalı... yoksa amacına ulaşmamış olur...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Zamanla ufak tefek eksikleri illaki giderilir acaba ford ile iş birliği içindeolabilirlermi :)

Yorum bağlantısı
Faruk Yener
5. Emu özelliği henüz yok, güncellenecek program ile olacakmış, ne işe yarar kullanmadım ama böyleymiş.
Günümüz uydu teknolojisinde uluslararası yayın yapan ve şifreli olan kanal ve kanallar gurubunun bir kısmı emu adı verilen yazılımla receiverler aracılığı ile herhangi bir modul ve karta ihtiyaç duymadan çözülmektedir. Bu yazılımlar uydu alıcılarına serial porttan yüklenir ve her şifre değişikliğinde kumandadan değişen keyleri girme imkanı sağlamaktadır.

Yani şifreli bazı kanalların keyleri cihaza girilerek şifrenin çözülmesini sağlayan sistem

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...