İçeriğe Yönlendir

Ön Çapraz Bağ Kopması

Levent Temel

Recommended Posts

Levent Temel

Bundan 5 yıl önce halı sahada futbol oynarken ön çappraz bağları koparmıştım.Ve sonunda ameliyat olmak zorunda kaldım.Emin olun bacağınız kırılsa bundan çok daha kolay.Tam bir yıllık rehabilitasyon süresi var.1,5 ay ile 3 ay arasında ayağınızı yere değmeniz yasak.Ve sonrsaı çok sıkı egzersiz çalışmaları.Çok şükür tüm bunları atlattım ve yeniden sahalara dönmüştüm ki Bu kez de sağ dizimdeki bağlar koptu bir ay önce koptu.Halı sahada futbol oynayan tüm arkadaşlara dikkat etmelerini tavsiye ediyorum.Bana yine amliyat yolu gözüküyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Geçmiş olsun :( üzücü bir durum en kısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Levent Temel

Teşekkürler..Hayat bu bağlar olmadan da devam edebiliyor ama bacağınızı yürümek dışında pek kullanamıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Geçmiş olsun.Bende de sağ diz yan bağ problemi var. Ameliyattan tırstığım için sürünmeye devam...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Büyük geçmiş olsun meslektaşım. Rabbim acil şifalar versin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Duymuştum bunu daha önce oldukça zor iyileşiyormuş.Allah şifa versin.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çok geçmiş olsun ve ne yazık ki aynı durmum kuzenimin başına geldi, salonda basket antrenmanında kopardı çok uğraştı ve şimdi daha iyi.. artık bir daha halı sahada oynamassınız..

Yorum bağlantısı
Levent Temel

Bütün arkadaşlara çok teşekkürler.Allah hepimizi böyle kazalardan korusun.Halil kardeş sen hakemsin nasıl ameliyat olmadan dayanabiliyon dönmüyor mu diz..

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Maç veya yan koşu yapmazsam,düz koşuda sorun yok.Ama yük yan bağlara binince hemen esneme yapıyor. 4-5 gün zor yürüyorum. Maçlarda hep düz koşuyla yönetiyorum.Bu yaz çaresine bakacağız artık..

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
(düzenlendi)

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun, İzmir ekibi olarak malum düzenli halı saha maçlarımız 2. sezonunda ve çok şükür öyle can yakacak kazalarımız olmadı....

tarihinde Emre G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Geçmiş olsun şansızlıkmıdır bunun adı ?

PEki nasıl kopardınız bu bağları açıklarmısınız ? darbe, düşme, ısınmadan sahaya çıkma, topa vururken vb... ??

Yorum bağlantısı
Levent Temel
(düzenlendi)
Geçmiş olsun şansızlıkmıdır bunun adı ?

PEki nasıl kopardınız bu bağları açıklarmısınız ? darbe, düşme, ısınmadan sahaya çıkma, topa vururken vb... ??

teşekkürler.Isınmayla alakalı olduğunu sanmıyorum.Çünkü haftada ortalama iki maç yapıyorum kondisyonum iyi anlıyacağınız.Ancak çapraz bağ,ayak sabit kalıp gövde döndüğü zaman dizi önden bağlayan çapraz bağlar,dönmenin şiddetine bağlı olarak veya yandan dize gelen darbelerle kopuyor.Bunun için halı sahanın zemini ve seçeceğiniz ayakkabı çok önemli..Dikkatli olmak gerekiyor.

tarihinde Levent Temel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Temel
Maç veya yan koşu yapmazsam,düz koşuda sorun yok.Ama yük yan bağlara binince hemen esneme yapıyor. 4-5 gün zor yürüyorum. Maçlarda hep düz koşuyla yönetiyorum.Bu yaz çaresine bakacağız artık..

Ben bir kez bu ameliyatı geçirdim 5 sene önce.Ameliyat biraz sıkıntılı ve sonrası zor.Ortalama bir yıl spor yok sadece egzersizi var dizi güçlendirmek için.Ben şimdi spor hastalıklarında uzman bir ortoped,st arıyorum buralarda.Kayseri de bir prof var ünv de ona çok ii diyorlar.Geçmiş olsun sana

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Geçmiş olsun, bence siz halı sahalar ile vedalaşmalısınız. Benim kayınbiraderinde veleybol oynarken sağ diz çapraz bağları kopmuştu. Neler çekti neler, spor hayatı bitti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...