İçeriğe Yönlendir

Beyaz Focus Tdci

Alper İleri

Recommended Posts

Alper İleri

2006 model 1.6 tdci trend

ford replika jantlar 16"

205/55/16 lastikler continental

maxtrac 3.5 cm yaylar

junyan farlar

chip tuning @ 140 hp

Photo03472.jpg

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer

kazasız belasız kullanın.bence 1 numara cam fılmlerıyle mukemmellıge kavusacaktır aracınız

Yorum bağlantısı

Jant yay gerçekten çok güzel olmuş. Tabiri caizzse on numara, yanlız ön tarafdaki angel farları hiç beğenmediğimi söylemeden edemicem. Onun yerine orjinal mercekli far + xenon uygulayabilir yada orjinal bi xenon far alabilirsiniz. Bir eksiği de cam filmi kalmış, beyaz renk camlar siyah olduğunda mükemmel olur. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Alper İleri

Orjinal farlar duruyor aslında değiştirecem zaten cunku bunları 2. el birisinden aldım ve performansı berbat.

Cam filmi yaptırmayı pek düşünmüyorum cunku filmden pek hoşlanmıyorum açıkçası..

Tavsiyeler için çok saolun..

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

gerçekten çok güzel olmuş,bendede senin yine beyaz olarak sedanı var. st jant almak istiyordum ama bu resimle fikrimi değiştirdim.bu daha sade ve güzel olacak.nede olsa aracım 4 kapılı sedan bir aile otomobili...

bir sorum olucak.yayları taktırdığında aracın konforunda bir değişiklik oldumu?? taktırmasam olurmu??son olarakta jant ve yaylar için işçilik vs. nekadar bir para harcadın?? biraz fazla soru oldu ama fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Alper İleri

teşekkürler..

daha çok fotograf çekecegim.

özellikle aracın ön tamponu ve içindeki çalışmalarım bitince.

direksiyon ST direksiyonu oldu şu an. mükemmel oldu diyebilirim..

ön konsoldaki gri teyp çerçevesini siyaha boyayacam. (konsol rengine - füme)

jantlar gerçekten çok iyi. ben bunları alırken ST jantları da taktırdım begenmedim bunları taktırdım.

yaylar konforu bir nebze etkiliyor tabi ama fazla degil. daha önce bende clio ve kia vardı, onlarda da yay vardı, ama en konforlusu yine de focus. yayları değiştirirken amortisörleri de değiştirdim.

yaylar 300 tl civarı, arka amortisörler tanesi 70 tl (önler orjinal - serviste değişmiş ben aracı almadan önce)

işçilik 70 tl ön arka değişim.

yan bantlar ve kapı kolları işçiliği bana ait.

ayrıca ST direksiyon 600 tl.

direksiyon sök tak işçiliği de ben yaptım.

çip tuning yazılımı ingiltereden aldım.

yüklemesini OBD-II portundan ben yaptım.

arabirim zaten bende var.

yeni fotografları ayarlayınca paylaşacagım..

saygılar

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
teşekkürler..

daha çok fotograf çekecegim.

özellikle aracın ön tamponu ve içindeki çalışmalarım bitince.

direksiyon ST direksiyonu oldu şu an. mükemmel oldu diyebilirim..

ön konsoldaki gri teyp çerçevesini siyaha boyayacam. (konsol rengine - füme)

jantlar gerçekten çok iyi. ben bunları alırken ST jantları da taktırdım begenmedim bunları taktırdım.

yaylar konforu bir nebze etkiliyor tabi ama fazla degil. daha önce bende clio ve kia vardı, onlarda da yay vardı, ama en konforlusu yine de focus. yayları değiştirirken amortisörleri de değiştirdim.

yaylar 300 tl civarı, arka amortisörler tanesi 70 tl (önler orjinal - serviste değişmiş ben aracı almadan önce)

işçilik 70 tl ön arka değişim.

yan bantlar ve kapı kolları işçiliği bana ait.

ayrıca ST direksiyon 600 tl.

direksiyon sök tak işçiliği de ben yaptım.

çip tuning yazılımı ingiltereden aldım.

yüklemesini OBD-II portundan ben yaptım.

arabirim zaten bende var.

yeni fotografları ayarlayınca paylaşacagım..

saygılar

teşekkürler..

Sizinki neredeyse kendin pişir kendin ye olmuş :) Aracınız çok hoş :) Kazasız belasız kullanın inşallah.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Güzel olmuş. Ön ve arka tampon altı ekler gövde rengine boyandığında çok daha güzel olacak. Asıl ozaman kendini tamamlayacak.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

demek 3.5mm yayda taktırsak araçta konfor kaybı oluyor eskise nazaran bozuk asfaltlarda zeminlerde aracın tireme aralığı çok farkediormu

Yorum bağlantısı
Alper İleri

tesekkurler..

aracın sol tarafı boyalı degil. fakat gün batımında cekildi fotograf bir ce cep telefonuyla cektim pek iyi çıkmadı.

araçta tabi ki aynı konfor yok.

ama yere yakın araç daha iyi hızlanır, hızı daha çok hissettirir, azıcık daha az yakar, daha iyi yol tutar, daha iyi durur. spor yaysız araç kullanamıyorum yıllardır..

bozuk asfaltlarda tabi ki orjinal yüksek yaylı kadar konforlu olmaz. spor bir araca binmiş gibi düşünün.

kapı çıtaları yapışkanlı. sökünce çıkar. yapıştırıcıları temizlerseniz olur. altında delik var 2 tane. oraları kapıları boyatmamak için inci beyazı folyo ile kapattım.

Yorum bağlantısı

Araç alçalınca başka bir havaya bürünmüş. Sade ama şık dış görünüm itibari ile, içini henüz görmedik ama anlattığınız kadarı ile iç bölüm daha agresif olacak.

Güle güle kullanın, çok hoş bir aracınız var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

güle güle kazasız belasız kullanın, ee madem aparat var bi ugrayalımda bizede bir çip tuning yaparsınız :) şaka maka atılması öyle kolay birşeymi (bir ara öyle kendim atmayı bende istediydim ama arastırınca fiyatları yapan yerlerin daha ucuza geldiğini gördüm bende aparat olmadıgı için) ve araçta bir fark hissetinizmi? yakıt durumu en son ne oldu?

Yorum bağlantısı
Alper İleri

yakıt durumunda bir değişiklik hissetmedim. zaten bu araçlarda yakıt hesabı pek yapılmaz. en az 5 depo bitirmişimdir anormal bi durum olsa anlardım.

araçta fark hissetmemek imkansız tabi. özellikle 2500-3500 devir arası çok daha iyi.

yazılımın yapması programlaması çok zor. ama atması çok basit. :)

şu an bu işlerle ugrasıyorum. ilerde belki özel yaparım belli olmaz :) ama şimdilik erken. daha çok işin ar-ge aşamasındayım diyebilirim.

evren bey, ayrıca teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Alper İleri

iç taraftan fotograf.. Az önce çektim..

ayrıca

Burak Erdin'in tavsiyesiyle Junyanları çıkarıp orjinal farları taktım.

Junyanların ışık performansı da zaten pek iyi degildi orjinallere göre..böyle daha iyi oldu.

Ayhan Şentürk : dediğini düşündüm : ön ve arka tamponaltlarını da beyaza boyamak iyi fikir sanırım. Bunu da 1-2 gün içinde bitiririm.

En son fotografları gonderecegim.

Şimdilik : Teşekkürler..

focus_ic.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...