İçeriğe Yönlendir

Oynatmaya Az Kaldı

Levent Altuntaş

Recommended Posts

Levent Altuntaş

sevgili ford sever arkadaşlar, 3.mondeomu aldığmı daah önce yazmıştım. mondeo konusundada oldukça bilgiliyimdir ancak bu son 99 mondeomda çözemediğim sorunlar var, valla satacağım arabayı. araç bilgisayara girdi pek bişey çıkmadı, triger buji vs. değişti egr temizlendi. ama hala ayaımı gazdan çekince araç hafif hafik tekleme yapıyor. acaba ateşleme kabloları mı? içi çökmüş dağılmış son susturucumu (bu hafta değiştiriyorum) yoksa arıza yapıp değiştirdiğim depo içi benzin deposumu? ama ilginçtir gazlarken kesiklik yapan çok araba bilirim ama gazdan çekince ilk defa gördüm. şimdi hafta sonu egzosu, sonrada ateşleme kablolarını değiştirip bakıcam.. kablolara motorcraft olarak 95 tl dediler... yan sanayisi ise 45 miş. ama internette tanesi 95 diyor. ben baktım 95 liralık takıma üstünde motorcraft diyordu. kime inanacağımı şaşırdım. parçacıyamı, ustaya mı yoksa bu linke izin vermiyoruz.com sitesine mi? varmı başına bu tür bir kesiklik gelen fordsever.. son susturucu kaç tl?, hiç vites topuzu değiştiren varmı? focusunki 35 lira bu linke izin vermiyoruz bana 250 lira dedi????

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Çimir

ateşlemeden olsa gaza basarken de yapardı diye düşünüyorum. egzos bir ihtimal, kompresöre binince yapıyor olabilir ama o da çok kafama yatmıyor açıkçası. yazdıklarınız normal tekleme sebeplerinden ancak kompresörde niye tekler, aklıma bişey gelmiyor. tekleme nedenleri arasına bloğun bir yerden hava alıyor olma ihtimalini de ekleyin.

parça konusunda da sitenin linki görünmüyor ama büyük ve güvenilir bir siteyse alışveriş yapabilirsiniz ama tanesi 95 tl ve takımı 95 tl yazıyor diyorsunuz. o zaman eğer aynı seri kablo ise parçacıdan almak daha mantıklı. ama vardır bir farklılık, iyice araştırın, birinin üzerinde 'HT' yazıp diğerinde yazmıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Kompresyon testi yaptırın, değerlerde düşme, aşırı farklıklık var ise carbon clean yaptırın

2. Gazı kesince normalde püskürtmemesi gereken enjektör var ise bunu yapabilir

3. Ateşleme sorunu olsa, gaz vermede olacağı fikrine katılırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

95 liralık motorcraftı kesinlikle almayın...

3 takım denedim.. üçünden de memnun kalmadım.. Sonunda otosanın getirdiği tanesi 45 lira olan orjinal motorcraft aldım.. mutlu mesudum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Çimir
95 liralık motorcraftı kesinlikle almayın...

3 takım denedim.. üçünden de memnun kalmadım.. Sonunda otosanın getirdiği tanesi 45 lira olan orjinal motorcraft aldım.. mutlu mesudum...

95'lik çakma mı diyosun Mehmet abi? aradaki fiyat farkı çok ciddi...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Gazı bırakınca kesilen benzin akışı ile ateşleme de kesilmez mi ? Neyi ateşleyecek diye sorarım ben... :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
95'lik çakma mı diyosun Mehmet abi? aradaki fiyat farkı çok ciddi...

Çakma Mehmet Bey.. Hemde en acayibinden... Satarken direk ithalat diye satılıyor ama çakma... Denedim..

Bence gaz kelebeği bozuk bu arabanın...

Yada başka bir yerden hava alıyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gazı bırakınca kesilen benzin akışı ile ateşleme de kesilmez mi ? Neyi ateşleyecek diye sorarım ben... :good1:

Ateşleme hiçbir zaman kesilmiyor, disko ışığı gibi çakarlar devamlı. Ateşleme kontak anahtarına bağlı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tamam abi, yakacak birşey olmayınca teklemeyi tetiklemez herhalde...Garip bir cümle oldu kabul ediyorum. Bende aks diyorum, emin değilim... :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Can Çimir
Bende aks diyorum, emin değilim... :good1:

acaba araç 'sirkeleme' mi yapıyor yoksa motor 'tekleme' mi yapıyor? bunu öğrenirsek tahmininiz doğru çıkabilir :s

Yorum bağlantısı
Levent Altuntaş
acaba araç 'sirkeleme' mi yapıyor yoksa motor 'tekleme' mi yapıyor? bunu öğrenirsek tahmininiz doğru çıkabilir :good1:

valla ben tekleme gibi algıladım. yalnız o egr midir nedir onu temizletince bi 1 hafta yapmadı sonra yine başladı. acaba ondanmı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...