İçeriğe Yönlendir

Araçta Tadilat - Muayene

Kaan Korkmaz

Recommended Posts

Kaan Korkmaz

Merhaba TUVTURK'ün yayınlamış olduğu kontrol öncesi ön hazırlık yazısında aşağıdaki bölüm dikaktimi çekti...

Muayeneye gelmeden önce yapılamsı gerekenlerin yazdığı bu yazıda 4.madde aşağıdaki gibi...

http://www.tuvturk.com.tr/userfiles/document/kontrol.pdf

Aracınızda ruhsata islenmemis bir tadilat var ise, öncelikle bu tadilatı ruhsata isletmeniz gerekmektedir. Bu

durumda TÜVTURK’e tadilat sonrası muayenesi için gelmeniz gerekmektedir. Tadilat sonrası muayene için

gelirken; tadilatla ilgili yetkili bir mühendise çizdirilen onaylı tadilat projesini, Soförler Odası'ndan alacagınız

Ek-1 Belgesini, araçta LPG dönüsümü yaptırdıysanız “Gaz Sızdırmazlık Raporunu” ve periyodik araç

muayenesi için belirtilen diger belgeleri beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. Bu durumda aracınız

Tadilat Sonrası Muayeneye girecek ve bu sekilde Periyodik Muayenesi de yapılmıs olacaktır.

Bold olarak yazdığım kısımda muayeneye gelmeden önce sistemin ruhsata işletilmesi gerektiği yazılmış...

Ben aracıma geçen hafta LPG sistemi takdırdım... Normalde aracımın muayenesi 2 Mayıs 2010'da doluyor...

Şimdi ben gaz sızdırmazlığı alıp direkt normal muayeneye gidemiyor muyum ? Yani önce gaz sızdırmazlık, TUVTURK lpg muayenesi ve ruhsata işletme sonra TUVTURK normal muayeneye mi gitmem gerekiyor anlayamadım bu kısmı tam ? Sanki 2 defa muayeneye girmem gerekiyor anlamını çıkartıyorum... İlki ruhsata işletmek için gireceğim muayene ikincisi periyodik muayene...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi ben gaz sızdırmazlığı alıp direkt normal muayeneye gidemiyor muyum ? Yani önce gaz sızdırmazlık, TUVTURK lpg muayenesi ve ruhsata işletme sonra TUVTURK normal muayeneye mi gitmem gerekiyor anlayamadım bu kısmı tam ? Sanki 2 defa muayeneye girmem gerekiyor anlamını çıkartıyorum... İlki ruhsata işletmek için gireceğim muayene ikincisi periyodik muayene...

Yanlış anlatılmış... :

Sızdırmazlık raporu

Proje,

Emisyon raporu.

Ek1 formu ile muayene

Trafikten yeni ruhsat...

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

sorunuzun cevabı mehmet beyın yazdıgı evraklarla bırlıkte tespıt e gıdıyorsunuz muayene degıl!!! muayene yılınız 2 yıl atıyor...1 ayı gecırmeyın cezaya gırer

Yorum bağlantısı
Kaan Korkmaz

Peki bu durumda da TUVTURK'den randevu almam gerekiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İllaki... Tespite gidiyorsunuz, aracınız kontrol edilecek... Muayeneden farkı yok bence...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...