İçeriğe Yönlendir

Ön Koltukları Kaldırma Ve Indirme Işkencesi

Cengiz Yılmaz

Recommended Posts

Cengiz Yılmaz

Ön Koltukları geriye yatırmak için bir kol yapılabilirdi.Çünkü geri yatırmak için çok kuvvet gerekli nedir öyle kaç tur çevireceksin az keyif yapayım diye sonra tekrar çevireceksin koltuğu kaldırmak için keyif olacak sana işkence işkence. İnsanın elinin içi su topluyacak sonrasında.

Çok gıcık bir durum. Eminim çok kişide çevirmekle uğraşmamak için sabit kullanıyordur hiç yatırmıyordur ön koltuklarını.

Ön koltuklardan nefret ediyorum.

Acaba ön koltukları yatırmak için çevirmeli hariç ne gibi bir değişiklik yapılabilir.

Veya koltuğu tumdenmi değişmeli.

Değişilebilirmi?.

Pratik bir yöntem önerisi olan arkadaş varmı?.

Forum arkadaşlarımın önerilerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Aynı dertten bende muzdaribim. :) Bu focus iyice canımı sıkmaya başladı,satışa çıkardım bakalım hayırlısı.Koltuk değişme konusu eminim çok pahalıya patlayacaktır.Hiç uğraşmayın sizde satın kurtulun. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Koltuğu en hızlı yatabilen araçlar, fransızlara-italyanlara ait olmalı, malum ihtiyaçlar değişiktir :rofl: Ford da o çevirmeyi icat edeni bulsak mı :bambam:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Koltuğu en hızlı yatabilen araçlar, fransızlara-italyanlara ait olmalı, malum ihtiyaçlar değişiktir :rofl: Ford da o çevirmeyi icat edeni bulsak mı :bambam:

Bulmak yetmez, bi şey yapmalı... ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
İş bölümü yapalım: Sen bul, gerisini bana bırak :rofl:

Olmaz, sonuna kadar arkandayım... Şey yani yanındayım. :bambam:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Koltuk ayarı kaç kez kullanılırki, bence sağlam olması için çevirmeli olması daha iyi. Sadece eskiler şaşırıyor arabanın koltuğunu ayarlamak isterlerse ki, zaten hepsi iyi böyle ben rahatım deyip geçiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Guest Fehmi Bi

vitesin yanında buton olacak bastıgında geriye dogru gidecek .çevir kuzuyu olmuyorki.....

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
Koltuk ayarı kaç kez kullanılırki, bence sağlam olması için çevirmeli olması daha iyi. Sadece eskiler şaşırıyor arabanın koltuğunu ayarlamak isterlerse ki, zaten hepsi iyi böyle ben rahatım deyip geçiştiriyor.

Size katımıyorum. Bir aracı bir başkası kullanacağı zaman mutlaka kendisine göre koltuğu ileri geri, yukarı aşağı, veya yorguluğunu atmak için zaman zaman hepimiz arkaya koltuğumuzu yatırıp dinlenme ihtiyacı duyarız.

Ben 1992 model reno brodway kulanırken bile sık sık koltuğumun kolunu bi kere çekmekle rahatça yatırıp 5 dakka dinlenmek çok fayda ederdi malesef bu fordlarda bu dinlenme mümkün deil. Büyük bir mühendislik hatası.

tarihinde Muhlis Ozturk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yine söylüyorum bence kaza anında direnci fazla olsun diye çevirmeli yapmış olabilirler. Çarpma anında sürücü veya yolcu koltuğu rahatlıkla kırabiliyor..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çevirmelide sonsuz kademe olduğu için bence daha kullanışlı. :) Diğerlerinde genelde kademe oluyor, fazla yada az yatabiliyor.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

+1

bugune kadar hangi arabanin ayari nerden yapiliyor dikkatimi bile cekmedi.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

Ford bu tip inanılmaz şeyleri nasıl yapabiliyor anlamıyorum ya 2000 model accentimizde kol var çat çut istediğim gibi indirip kaldırıyorum ford un mühendisleri hiç sokağa çıkmıyor mu el oğlu ne yapmış diye bakmıyor mu ya da ben başkasının bulduğunu yapmam mı diyo nedir anlamam

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Valla hiç bi zaman kol olsaydı demedim. 3 tur çevirince zaten tamamen yatmış oluyor. Koltuk dediğin bi kere ayarlanır zaten. Zart zurt yatır kaldıra gelmez. Hem niye böyle bi ihtiyaç olsun?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Valla hiç bi zaman kol olsaydı demedim. 3 tur çevirince zaten tamamen yatmış oluyor. Koltuk dediğin bi kere ayarlanır zaten. Zart zurt yatır kaldıra gelmez. Hem niye böyle bi ihtiyaç olsun?

+1

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

öle deme Cihan bana çok lazım olduğu zamanlar oldu ama bir de sıkıştı döndüremedim bir saat deli ettiydi beni

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Çevirmeli olması sorun değil de yeri yanlış. Kapı ile koltuk arasında kalıyor. Ben kapıyı açmadan elimi sokamıyorum. Dolayısıyla hareket halinde iken çevirmek mümkün olmuyor. İnsan otobana çıkınca şöyle biraz yatırmak istiyor ama ne çare ..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bence de çevirmeli olması, hareket halinde iken kontrollü olmanızı sağlar yoksa ani bir hareketle çok fazla yatıp çok fazla kalkabilir buda kontrolsüz olur.Mesela koltuğunuzu hareket halinde iken ileri yada geri hareket ettirmeyi aklnızdan bile geçirmeyin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Bence de çevirmeli olması, hareket halinde iken kontrollü olmanızı sağlar yoksa ani bir hareketle çok fazla yatıp çok fazla kalkabilir buda kontrolsüz olur.Mesela koltuğunuzu hareket halinde iken ileri yada geri hareket ettirmeyi aklnızdan bile geçirmeyin.

+1

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

N-cap testlerinde arabaların yan aynaları bile hiçbirşey çarpmadığı halde ileriye doğru hareketine devam edip kırılıyor. Kollu ayarlanan koltuklarda da o mandal koltuğu bırakırsa ki bence çok raha bırakabilir sonuç pek içaçıcı olmaz. Siz hiç kaza yapıp koltuğu kırılan araba görmediniz mi ? Direksiyona doğru giderken çarpma anında arkadan koltuğun da ileriye destek yapması pek iyi olmaz sanırım. Şöyle düşünün bir şeyi civata ile bağlamak ya da mandallı bir mekanizma ile sabitlemek. Hangisi sağlam olurdu ?

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

Anlaşılan bazı arkadaşlar hiç yaşlı bir insanı hasta olduğundan dolayı koltuğu yatırma gereği hissetmemiş hep ambulanslarla işini halletmiş. Veya uzun yolculuklarda biraz kestirmek için o kadar zor dönebilen yatırma işlemi için uğraş vermeyip otellerde kestirmiş. Forddu savunmak için bir gerekçeleri vardır sanırım.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Anlaşılan bazı arkadaşlar hiç yaşlı bir insanı hasta olduğundan dolayı koltuğu yatırma gereği hissetmemiş hep ambulanslarla işini halletmiş. Veya uzun yolculuklarda biraz kestirmek için o kadar zor dönebilen yatırma işlemi için uğraş vermeyip otellerde kestirmiş. Forddu savunmak için bir gerekçeleri vardır sanırım.

Bazı arkadaşlardan biri sanırım benim. Hasta insanı taşımak için evet ambulansı tercih ederim. Allah göstermesin gerekte olursa değil koltuğu yatırmak gerekirse oracıkta sökerim bile. Uzun yolculuklarda kestirmeye hiç ihtiyacım olmadı... Olsaydı iki tur çevirir yatardım. Pat diye uyuyakalmam nasıl olsa..Fordu savunmak hiç aklıma gelmemişti, ben mantık yürüttüm... :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...