İçeriğe Yönlendir

2008 Fiesta Aux Mp3 Bağlantı Sorunu

Necdet Aktarı

Recommended Posts

Necdet Aktarı

Merhaba arkadaşlar,

Bir hafta önce arabamdaki mp3 cd kalabalığından kurtulmak için bir mp3 player aldım.Philips GoGear Spark (Link)

Aux girişi ve mp3 player çıkışı aynı tip (elektronikçi, tabiri ile "erkek" olduğu için bir adet ara kablo ile sistemi birbirine bağladım.

Fakat anormal olarak az ses çıkıyor.Aynı şarkıyı cd'den 7-8 seviyesinde dinlerken mp3'te o seviyeye gelmesi için sesi 30'a dayamam gerekiyor.

Bunun nedeni ne olabilir?Özellikle benzer sorunları yaşamış olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sercan Temel

Sadece teyp ses ayarı yeterli gelmeyebilir onun için mp3 playerin sesini de açmanız gerekiyor o yüzden ses size zayıf gelmiş olabilir...

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil

bende ipod bağlıyorum aracıma,,fakat sizinki gibi 8 volume --- 30 volum gibi bir uçuk fark olmuyor arada...ipodda biraz daha açıyorum sesi..aldığınız kabloda bir sorun olabilir hocam.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Sadece teyp ses ayarı yeterli gelmeyebilir onun için mp3 playerin sesini de açmanız gerekiyor o yüzden ses size zayıf gelmiş olabilir...

:) Aux a taktığınız cihazın sesini en üst seviyeye çıkarıp daha sonra teyp üzerinden ayarlamanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Berker Mert

aynı sorun bende de vardı 19 ytl'ye altın uçlu kablo aldım sorun yok gibi tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
o zaman boşuna masraf ettik desene :lol2:

Bence boşa para vermediniz. Bir noktatada problem olabilir. Soket tam oturmadıysa ses kötü yada az çıkabilir. Soketin oturduğuna emin olun.

Yada mp3 çaların ses çıkışı düşük olabilir.

Ben samsung mp3 çalar kullanıyorum. Almadan deneyerek aldım, bazı mp3 çalarların ses çıkışı düşük. Arabada kullanmak için yüksek çıkışlı olması gerekiyor. Samsungu çıkışı baya iyiydi ve aldım. Ses seviyesi 30 a kadar çıkıyor. Ben 25 te tutuyrum. Arabadanda ses seviyesini 20'nin üzerine çıkarınca gümbüg gümbür. Arabanın her yerinden sesler geliyor, dışında kapılar zarıl zarıl ötüyor. Birde equlazer ayarı var,iyi bir balans ayarı yaptım, baslar yumuşak ve derinden geliyor. Sestede pek bozma olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bulabiliyorsanız alın, güzel cihaz. Uzun zamandır kullanıyorum hic sorun çıkarmadı. USB'den şarj ve şarjı çok uzun gidiyor, hiç bitmedi. bazen arabada açık unutuyorum. ertesi sabah hala açık. Güzel özellikleri var, isterseniz 1 saat çalıp kapanıyor süreyi ayarlıyorsunuz.

samsung-yp-u2-01.jpg

Yorum bağlantısı
Necdet Aktarı

Aldığım mp3 player in ses gücü hakkında bilgim yok ama sesi sonda iken bu sorunu yaşıyorum :)

yakın bir arkadaşım da titanium focus da aynı sorunu yaşıyor...başka mp3 player ile de denedim sonuç yine aynı...

bir de altın uçlu soket deniyim bakalım ne olacak...

bütün hevesim kaçtı yahu :ohooh:

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

Kabloda sorun olabilir, mono uçlu jack vermiş olabilirler sesi daha az verir. Başıma gelmişdi. İki erkek uçlu stereo kablo diye bakıp alın. Büyük marketlerde de satılıyor. 3 -4 lira gibi bişi 1mt.si . Sorun devam ederse aux girişinde sorun olabilir. Arkadaşların dediği gibi tam oturmamış da olabilir.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

benim cd ile aux arasındaki ses kalitesi arasında baya fark var ama sizin bahsettiğiniz gibi bir ses seviyesi farkı yok o yüzden moral bozmaca yok araştırmaya devam edin derim :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mp3 çalarınızın ses çıkış ayarını en sona getirmeyi unutmuyor sunuz değil mi? Ben 2006 pekbidoluma cep tel kulaklık çıkışını bağlıyorum, 3. stop plastiği zangırdıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Uzal

ben de sony NWZ -S636F marka bi mp3 çalar aldım benim sorunum playeri çalıştırınca arabanın ön sağ tarafından yani yolcu tarafından ses geliyo şoför tarafından ses gelmiyor. cd de geliyo fakat auxta yok. yardımcı olacak fikri olan var mı acaba? şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
ben de sony NWZ -S636F marka bi mp3 çalar aldım benim sorunum playeri çalıştırınca arabanın ön sağ tarafından yani yolcu tarafından ses geliyo şoför tarafından ses gelmiyor. cd de geliyo fakat auxta yok. yardımcı olacak fikri olan var mı acaba? şimdiden teşekkürler.

Bağlantıyı yaptığınız kablo sokete iyi oturmuyordur yada kabloda problem vardır..

Birde aux için ayrı balans ayarı olabilir onuda kontrol edin menüden..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...