İçeriğe Yönlendir

Dolu Dolu Cümleler

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Metehan Şahin

Ey Oğul!

Haklı olduğun mücadeleden korkma! Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Hayvan ölür, semeri kalır; insan ölür eseri kalır. Gidenin değil, bırakmayanın ardından ağlamalı... Bırakanın da bıraktığı yerden devam etmeli. Savaşı sevmem. Kan akıtmaktan hoşlanmam. Yine de, bilirim ki, kılıç kalkıp inmelidir. Fakat bu kalkıp-iniş yaşatmak için olmalıdır.

Yalnızlık korkanadır. Toprağın ekim zamanını bilen çiftçi, başkasına danışmaz. Yalnız başına kalsa da! Yeter ki, toprağın tavda olduğunu bilebilsin. Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek ise, sessizliktedir. Bağırarak sevilmez. Görünerek de sevilmez!.. Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez.

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.

Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.

Şeyh Edebali

Hepsini yazardım ama çok uzun oluyordu bu yüzden alıntı yaptım. Kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kalp temiz olursa, dilden güzel sözler çıkar. Hz.Ali

:)

Mehmet abi senin paylaştığın yazıları her zaman beğeniyorum.

Önemli olan, nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğindir. Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin."

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

İkiyüz batman bala bir okka sirke döksen, balın içinde erir gider. Balı tattın mı sirkenin tadını bulamazsın, fakat tartarsan bir okka fazla gelir. Demek ki sirke hem yok olmuştur, hem vardır. -R

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...