İçeriğe Yönlendir

Karar Veremedim (vw Golf)

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

tüm üyelere iyi akşamlar. sıfır golf alacağım 1.4 tsi 122 highline ( donanımı full) mı yoksa 1.6 tdi comfortline (donanımı az ) mı alsan karar veremedim arasında 700tl farkla camfortline daha pahalı ama highline da donanım zengin.

düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
tüm üyelere iyi akşamlar. sıfır golf alacağım 1.4 tsi 122 highline ( donanımı full) mı yoksa 1.6 tdi comfortline (donanımı az ) mı alsan karar veremedim arasında 700tl farkla camfortline daha pahalı ama highline da donanım zengin.

düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim

Highline donanımı güzel ama C sınıfı bir araç için comfortline donanım gayet yerinde.Ben olsam tereddütsüz tdi comfort alırdım.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
(düzenlendi)

bende tdi düşünüyorum ama comfortline modelinde alüminyum jant yok tek takıldığım konu bu aslında çünkü hız sabitleme ,yağmur sensörü, bunlar kendi aracımda hiç kullanmadım desem yeri var comfortlinede bunlar yok

tarihinde Cihan Beliceli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benzinli aracı dizele çeviremezsiniz, ama alüminyum jantı keyfinize göre alabilirsiniz. Bence 1.6 TDI

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

temmuz sonrası olursa comfort... trend lerde navigasyonlu araçlar gelmişti şu sıralar, satışlar zayıf galiba...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

benzin canını yakmayacaksa kesinlike 1.4 tsi ;) +vergisi düşük( vergisi aynıymış) + bakım maliyeti az + donanımı yüksek

ekonomik olsun dersen 1.6tdi :p -bakımı pahalı - donanımı düşük

düzeltme -> vergi

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben araç alırken janta lastiğe hiç bakmam..Zevke göre değiştirilecek şeyler bunlar.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bakım maliyeti pahalı falan değil TDi nin, Sonuçta ikisindede turbo var. VW dizeli tartışmaya bile gerek yok ;) Jant lastik kolay iş. Kesinlikle TDi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yıllık tahmini mesafenize bakın derim. 10-12.000km lerde ise, benzinli motorun konforu hiçbir şeye değişilmez. Ama daha uzun km ler ve 2 seneyi geçmeden değiştirmeyi düşünüyorsanız, 2el değeri açısından da dieselin gürültüsüne katlanmak durumundasınız.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
temmuz sonrası olursa comfort... trend lerde navigasyonlu araçlar gelmişti şu sıralar, satışlar zayıf galiba...

abdussamed bey daha önceki bir konuda yazdığınız mesajda da bundan bahsetmiştiniz bugün izmirde ki doğuş oto ya gittim hem aracı yakından görmek için hemde aklımdaki bazı şeyleri sormak için sizin bu söylediğinizide sordum şu an için böyle bişey yok dediler tredlerde navigasyon olayına gelince opsiyonal olarak sunuyorlar hatta bi paket halinde 4000tl civarında fiyatı

Bugun servisteydim, park ampulum patladi onu degistirttim, o sirada TDI motoru konustuk, yakit olayini ve enjektor sorunlarini, ilginctir ki bana yakit kalitesinden sikayet etti sozu acar acmaz.

Bilemiyorum, karar sizin, benim sutten agzim yandi, ulkemde satilan dizel duzelmedigi muddetce, bir daha zor.

muhlis bey size şöyle söylüyorum şu an için bir dizl kullanıcısı olarak yakıttan dolayı hiçbir sorun yaşamadım. sürekli depoyu dolu tuttuğum için yakıtı tek bir istasyondan alıyorum

bu arada herkese teşekkürler kararımda yardımcı oldukları için

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

122 tsi az yakıyor özellikle golf üzerinde. ben olsam comfortline 122 tsi alırım jantları hariçten takarım ya da takmam ne farkeder. araba kullanmanın zevkini yaşayın. Yakıt zaten çok farklı olmayacak. highline almayıp comfort alırsanız aradaki fiyat farkı yakıt paranızı yıllarca çıkarır. navigasyonu ise sonradan ya da alırken seçebilirsiniz. RNS310 (RCD değil) takılmaya başlandı standart olarak. Navigasyon CD si de geldi. Gayet uygun araç. Zaten test sürüşü yaparsanız anlayacaksınız. TSI diyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

çağlar bey öncelikle şunu belirteyim herhalde alacağım son araç olacak uzun bir süre aracı değiştirmeyi düşünmüyorum. yıllık kullanacağım km gelince onu tam olarak hesaplıyamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
..herhalde alacağım son araç olacak uzun bir süre aracı değiştirmeyi düşünmüyorum. ..

Büyük konuşmayın.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

bu arada aracı doğuş grubu çalışanı indiriminden 3000tl gibi bi idrimle alacağım

Büyük konuşmayın.

:) mehmet bey doğru büyük konuşmak yanlış olur ama herhalde minımum 10 sene almam herhalde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Doğuş gurubu çalışan indirimi meblağ ile mi sınırlı yoksa % ile mi :)

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

1.4 motorun 150 hp sini Tiguan a takmışlar. 0 araba alacaklar için iyi bir seçenek olarak gözüktü. 56.000 tl.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
Doğuş gurubu çalışan indirimi meblağ ile mi sınırlı yoksa % ile mi :)

çağlar bey % delik bi indirim indirim tutarıda yaklaşık 3000 tl gibi bi indirime geliyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mehmet bey, VW için en iyi diyebileceğimiz forum sitesi hangisi acaba?

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

cihaner bey o rakamlara kadar çıkamam alacağım aracın fiyatıda en üst limitlerim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Valla hiçbir forum burası gibi değil. vwturk var ama yarıdan fazlası öğrenci. Bir yığınının ehliyeti yok. öyle yani. Donanımhaberde yazan birkaç bilinçli kullanıcı var onun dışında anahtarı alamadığı için arabayı parlatmaktan başka birşey yapmayan arkadaşlar var orda da. (yani gençlere taş attığımdan değil yazıların içeriği bakımından demek istiyorum) Diğer vw siteleri ise iyice felaket.

Benim arada bir girdiğim amerikan vwvortex sitesi var yurtdışından. Bir de rec.uk.cars.vw.watercooled grubu vardır orası iyidir, iyiydi. Artık USENET pek rağbet görmediği için fazla önemi kalmadı. İngilizlerin forumları iyi. ALmanların da iyi olabilir ama benim almancam yok. Türkiyede yine kötünün iyisi vwturk.com birçok diğer oto forumundan iyi.

90 lı yıllarda Amerika'da ford grubunda yazardım :)

bkz: http://groups.google.com/group/rec.autos.t...6991b1f870c45e0

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
abdussamed bey daha önceki bir konuda yazdığınız mesajda da bundan bahsetmiştiniz bugün izmirde ki doğuş oto ya gittim hem aracı yakından görmek için hemde aklımdaki bazı şeyleri sormak için sizin bu söylediğinizide sordum şu an için böyle bişey yok dediler tredlerde navigasyon olayına gelince opsiyonal olarak sunuyorlar hatta bi paket halinde 4000tl civarında fiyatı

Ekstra bir bedel ödemeden aldıklarını iddia eden bir kaç kişinin yazdıklarını okudum son 1 ay içerisinde... Temmuz sonrası araçların donanımlarında iyileştirme yapılacağı ise zaten resmi bir açıklama değil, sadece duyum ancak bence kuvvetli bir ihtimal. Zira comfortline donanımı oldukça zayıf ve fiyat gayet pahalı.

Valla hiçbir forum burası gibi değil. vwturk var ama yarıdan fazlası öğrenci. Bir yığınının ehliyeti yok. öyle yani. Donanımhaberde yazan birkaç bilinçli kullanıcı var onun dışında anahtarı alamadığı için arabayı parlatmaktan başka birşey yapmayan arkadaşlar var orda da. (yani gençlere taş attığımdan değil yazıların içeriği bakımından demek istiyorum) Diğer vw siteleri ise iyice felaket.

Benim arada bir girdiğim amerikan vwvortex sitesi var yurtdışından. Bir de rec.uk.cars.vw.watercooled grubu vardır orası iyidir, iyiydi. Artık USENET pek rağbet görmediği için fazla önemi kalmadı. İngilizlerin forumları iyi. ALmanların da iyi olabilir ama benim almancam yok. Türkiyede yine kötünün iyisi vwturk.com birçok diğer oto forumundan iyi.

90 lı yıllarda Amerika'da ford grubunda yazardım :)

bkz: http://groups.google.com/group/rec.autos.t...6991b1f870c45e0

+1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...