İçeriğe Yönlendir

Iphone Navigasyon

Nurettin Aktürk

Recommended Posts

Nurettin Aktürk

arkadaşlar navigasyonlara çok para vermeyin 2g li bir iphone alın 250 tl ye bilebulabilirsiniz birde operatorunuzden 250 mblık ınternet paketı alın (taş çatlasa 6 tl ) hem mukemmel bir telefonunuz olur hemde kusursuz bir navıgasyon.hem navigasyon güncelleme faln gibi bir sorununuz olmaz sürekli güncel inanın kapı nosuna kadar gidebiliyorsunuz.8.95 tlyede bir iphone araç tutacağı aldınızmı sorun yok kusursuz navıgaot aynı zamnda telefonun ipod olarak kulanıp araçta muzık dınlersiniz yani kişisel tavsiyem kesinlikle navigasyon aleti faln almayın

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk
navigasyon programı olarak hangi programı kullanacağız anlayamadım

herhangi bir programa gerek yok zaten iphoneda çakılı var navigasyon google earth üzerinde çalışıyor çokta başarılı ayrıca iphone 3gs lerde navigasyon yongasıdan var yani internet olamdan direk uydudan alıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eğer navigasyon istiyorsanız, kesinlik navigasyon cihazı alın...

Hiç bir cihaz orjinali gibi olamıyor

Cep telefonu fotoğraf çekemiyor..

Fotoğraf makinası video çekemiyor...

Bilgisayardan kitap okunmuyor gibi örnekleri çoğaltabilirim..

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk

iphone alana kadar bende öyle sanıyordum 3" geniş ekran, iphone 3gs lerde entegre gps yongası tom tom bile iphone için yazılım üretmeye başladı piyasadaki her ürün kafa tutabilir 3gs ler fakat 2g iphone lar okadar gelişmiş değil erzuma götürdü beni-ordan dönüş ordu göl köy-sonra istanbulda birçok yeri buldurdu-konyaya gittim-izmirde çok dolandım 1 kez şaşmadı bu arada 2 aylık arabda 14 000 km yaptı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben google earth kullanıyorum. İlle de iphone gerekmez. Nokia nın da navigasyonu var diğer windows mobile için de var.

Şimdi yeni çıkan ipad için önemli. 250 liraya "kullanılmış yere düşürülmüş" mal mı alacağız? Yoksa sıfırı var mı? ben alırım nerde var?

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk
Ben google earth kullanıyorum. İlle de iphone gerekmez. Nokia nın da navigasyonu var diğer windows mobile için de var.

Şimdi yeni çıkan ipad için önemli. 250 liraya "kullanılmış yere düşürülmüş" mal mı alacağız? Yoksa sıfırı var mı? ben alırım nerde var?

tabiki başka cihazlardada var ama bire bire navigasyon ekranını tam dokunmatik ekranla iphone veriyor bence, ve dokunmatik ekran arayüzü ödül almış bir cihaz. evet 250 lıraya kullanılmış alabilirsiniz ama temizleri piyasada çok sıfırıda 600 tl civarı 3gs lerden sonra çok düştü dahada düşer zaten.

Yorum bağlantısı

+26 :)

Ne varsa orjinalinde var. Tamam benzer olabilir, ama yerini tutamaz...

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Nokia 5800 ve garmin çok uymlu. Bende onu tavsiye ederim. A gps ile herhangi bir ekstra ücret ödemeden tam dokunmatik ekran sesli bir navigasyonunuz oluyor. kullandım ve kullanmayada devam ediyorum. Çokda başarılı bir cep telefonuna göre.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

İphone igo navigasyon programı oldukça başarılı. Fakat iphone gerçek bir navigasyon cihazı olmadığından tam performans sağlayamıyor. Özellikle köprü altı - altgeçit gibi yerlerden geçildğinde bağlantı kesiliyor. Yeniden bağlantı kurulana kadar döneceğiniz yeri kaçırabiliyorsunuz.

Ne demişler ekmeği ekmekçiden al, bir ekmek parası fazla ver :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben navigasyonu olan arkadaşı arabaya alıyorum, daha keyifli hem sohbet te ediyoruz :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben Serkan Toker'i arayıp kulaklığı takıyorum... Arada sohbet de ediyoruz.. Güzel oluyor.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

bende iphone yi tavsiye ederim 3GS kullanıyorum navigasyonu aylık 1gb internetim var istediğin yeri çabucacık buluyorum

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk
Ben Serkan Toker'i arayıp kulaklığı takıyorum... Arada sohbet de ediyoruz.. Güzel oluyor.. :)

aslında en iyisi o insan arabirimi hızında navigasyon :)

Yorum bağlantısı
Haydar Erdal

merhabalar 2g li iphone 250 tl ye bulabilirmiyiz?ben hemen almak isterim.

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk
merhabalar 2g li iphone 250 tl ye bulabilirmiyiz?ben hemen almak isterim.

valla ben 250 liraya benımkını satıp 3gs aldım kocaeli fiyatları (benim gördüğüm kadar) 2. elde ucuz.

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk
Konu komşunun "Aaa ayfon almış bak" demesine dayanabilecek misiniz?

inan iphonun hiç bir espirisi kalmadı köprü altı satıcılarına kadar düştü.

Yorum bağlantısı
Nurettin Aktürk
Evet, dahili gps yok şebekenin belirlediği konumda adres tarif ediyor...Hatta tarif etmiyor Google Maps ile siz buluyorsunuz...İGO'yu denedik ama çalışmadı ;)

hayır anlık konumunuzu gorebılıyorsunuz 3 ay kullandım neredeyse karşı şeride geçtiğimi bile görecek, söylediğim gibi evin kapı nosuna kadar götürüyor.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

İstanbul'un 2 yakasının da tüm ana, ara ve alternatif yollarını bilirim. Hemen hemen her mahalleye de hiç zorlanmadan çıkabilirim. E, gitmem gereken yere gittikten sonra aradığım cadde ya da sokağın adını iphone'a yazıyorum, 2-3 dk. içinde oraya çıkıyorum. Bu iş için bana iphone son derece yeterli.

Ama hiç bilmediğiniz semtlerde size motomot yol tarif edilsin istiyorsanız navigasyon alın..

Ben geçen sene 3G kullanıyordum, bu sene 3GS var. Eğer şarj aletiniz cebinizde dolaşmak istemiyorsanız, 3GS alın...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Konu açılış amacı dışında korsan program tartışmasına kaymış.

Ben iphone kullanıcılarının navigasyon programı konusundaki tecrübelerini öğrenmek istiyorum.

İphone için en baba navigasyon programı igo8 isimli program. Fiyatı 94 dolar.

Ben crack olarak yüklettim. Ama Crack olduğu için kısa bir süre çalıştı. Sonra iphone kilitlendi.

3 G-S modellerin 32 GB olanları crack kabul etmiyormuş. Kendisini resetliyormuş, bu yüzden fazla tecrübe edinemedim.

Kullandığım kısa süre içersinde Ankara içersinde program çok başarılı geldi bana. Ama o alt geçitlerden falan geçerken GPS bağlantısı hemen kesiliyordu ve yeni bağlantı sağlanana kadar dönemeçleri kaçırma ihtimali oluyordu. Gerçek navigasyon cihazlarının sinyal alma gücü daha yüksekmiş diye duydum ama kesin bilmiyorum. Bir de anormal hızlı bir şekilde pil bitiriyor.

İphone ile navigasyon tecrübesi olup da bu tereddütleri giderecek olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)
hayır anlık konumunuzu gorebılıyorsunuz 3 ay kullandım neredeyse karşı şeride geçtiğimi bile görecek, söylediğim gibi evin kapı nosuna kadar götürüyor.

burda yanlışınız var 2g lerde Agps chip i bulunmamaktadır. Etrafta bulunan 2-3 baz istasyonundan bilgileri alıp tahmini en yakın yeri gösterir bulundugunuz yani ne kdr çok baz istasyonu olursa o kdr iyi sonuç alabilirsiniz diyebiliriz buna.

Konu açılış amacı dışında korsan program tartışmasına kaymış.

Ben iphone kullanıcılarının navigasyon programı konusundaki tecrübelerini öğrenmek istiyorum.

İphone için en baba navigasyon programı igo8 isimli program. Fiyatı 94 dolar.

Ben crack olarak yüklettim. Ama Crack olduğu için kısa bir süre çalıştı. Sonra iphone kilitlendi.

3 G-S modellerin 32 GB olanları crack kabul etmiyormuş. Kendisini resetliyormuş, bu yüzden fazla tecrübe edinemedim.

Kullandığım kısa süre içersinde Ankara içersinde program çok başarılı geldi bana. Ama o alt geçitlerden falan geçerken GPS bağlantısı hemen kesiliyordu ve yeni bağlantı sağlanana kadar dönemeçleri kaçırma ihtimali oluyordu. Gerçek navigasyon cihazlarının sinyal alma gücü daha yüksekmiş diye duydum ama kesin bilmiyorum. Bir de anormal hızlı bir şekilde pil bitiriyor.

İphone ile navigasyon tecrübesi olup da bu tereddütleri giderecek olan var mı?

dediğiniz dogrudur belirli bir tarih var bu tarihten sonra uretilmiş 3gs ler jailbreak olamıyordu esasında kayıtlı ise oluyordu fakat restart atınca tekrar jailbreak yapılması gerekiyordu ama artık bu sorun aşıldı.

Ben iphone 3G de ilk sygic kullanmaya başladım ilk göz agrısı oldugu için buyulenmiştim ama taki iGo yu yukleyene kadar. Turkiye'nin çok çeşitli yerlerinde test ettim. Manisada gazeteden öğrendiğimiz bir ara sokak kebapcısına. İzmir de meşhur bir pastaneye Ankara'da dedemin mezarına kadar götürdü beni. Antalya'da ise en çok test ettiğim için oldukça mukemmel oldugunu söyleyebilirim. İgo nun en buyuk avantajı çok guncel poi lerin olmasıdır. POI ler her şekilde nokta atışı götürüyor. İgo daki tek sıkıntı yaşadıgım şehir Konya oldu çunku yol yapımı vardı bende yolları bilmedigim için birkaç kere aynı yere geri döndüm :lol2:

Son olarak TomTom var. Tomtom da oldukça kullanışlı özellikle 3-4 şeritli yollarda önceden yönlendirmesi çok başarıl ama poi leri için aynı şeyi söyleyemiyeceğim.

Köprü altlarıyla ilgili sölenenler içinde katılmıyorum olumsuz düşüncelere. Cunku navigasyon programları hepsi döneceğiniz yeri 800 metre önceden uyarmaya başlıyor sesli olarak.

İphone'da crackli uygulamarın cihazı resetlediği felan yok, ayrıca 16gb ve 32gb diye bi kavram yok hepsinde sistem aynı...Sanırım uygulamayı yükleyen arkadaş beceremedi...Cihazı legal kullandığım için navigasyon programı yok, önceden illegal kullanıyordum tüm programlar mevcuttu aralarında en iyisi tabiiki igo idi, ama hiç bi zaman next 708 kadar olamadı :lol2:

resetlediği doğru 3gs 3.1.3 versyonda jailbreak belirli seri numarasından sonra üretilen cihazlarda her restart sorası iptal oluyordu.

bunların dışında sormak istediğiniz birşey varsa iPhone ve navigasyonlarla ilgili bu başlık altında yardımcı olurum forum kuralları çervesinde...

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

evet farklı bişey ama sanırım anlatılmak istenen olay benim sölediğimdi...

untethered da çıktı spirit 3.1.3 için ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...