İçeriğe Yönlendir

Ders Arasında Ufak Bir Tasarım.

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Ders arasında sınıfta canım sıkıldı, sınıfta zaten pek kalabalık yoktu, onlarda dışarı çıkınca 2 arkadaş kaldık, o da kulaklıkları takılı müzik dinliyordu ve aklıma bir araba geldi, tebeşirle tahtaya döktüm. 20 dakkada bukadar oldu. Bakalım beğenecekmisiniz :)

30042010670.jpg

30042010673.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Aynalarda ve aracın arkasında sıkıntı var.

20 dakkada bukadar, aynaları hic koymayacaktım ben, onlar kapalı hem :) Önemli olan ana şeklin ortaya çıkması. Bir sürü detay yok zaten, cizgiler yamuk yumuk.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Süper Ayhan tebrik ederim. 20 dakikada 2 tane düzgün jant çizmem ben valla :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Esp standart mı :D , Sw kupada, CC tasarımı isterim.

ESP yok ama, hidrolik direksiyon standart, Abs yok ama çapraz fren sistemi var :) çok iyi duruyo abi bunlar :unsure:

Deri vites körüğü zaten var. Gaz pedalı telli, tel sabitleme sistemi var, hızı sabitliyor. Boyası metalik, şahsen kendim yaptım, 4 kutu sprey boya yedi. :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

200km hız ile rüzgarın içinde yağ gibi kayan bir tasarım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
200km hız ile rüzgarın içinde yağ gibi kayan bir tasarım.

Denedin mi? ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ilk resimde ön kaput sanki mk2 mondeo ya benziyor gibi geldi ;)

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
Ders arasında sınıfta canım sıkıldı, sınıfta zaten pek kalabalık yoktu, onlarda dışarı çıkınca 2 arkadaş kaldık, o da kulaklıkları takılı müzik dinliyordu ve aklıma bir araba geldi, tebeşirle tahtaya döktüm. 20 dakkada bukadar oldu. Bakalım beğenecekmisiniz :)

30042010670.jpg

30042010673.jpg

;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

bence aynaya da gerek yok rskiden tofaş'ta koymazdı aynaları zaten.tebrikler harika bir çizim.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)
20 dakkada bukadar, aynaları hic koymayacaktım ben, onlar kapalı hem :rolleyes: Önemli olan ana şeklin ortaya çıkması. Bir sürü detay yok zaten, cizgiler yamuk yumuk.

Bilmediğim için soruyorum. Otomotiv öğretmeni yazıyorda meslek hanenizde.

Tasarım dersleri almışmıydınız yoksa benimki gibi Hobi mi?

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hepinize teşekkürler arkadaşlar.

20 dk da iyi yapmışsın arka tarafı daha çok beğendim ön tampon biraz son c4 benzemiş.Hoca gördümü :D

Hocalardan önce gören arkadaşlar birer resim çektiler. Hocalarda gördü, Tasarımla uğraşan, yurtdışına gidip gelen mukavemet ve statik dersine giren hocamızda gördü, beni sadece sima olarak biliyordu. Tasarım yapıyormusun diye sordu, hangi programları kullanıyorsun dedi, pazartesi gel konuşalım bilgisayar verelim tasarımların üzerinde burada bizimle çalış dedi. O arada diğer bir hocamız geldi ve bu çoçuk diğer konulardada çok zeki elinden tutmak gerek dedi. Tabi benimde bunlar hoşuma gitti.

Bilmediğim için soruyorum. Otomotiv öğretmeni yazıyorda meslek hanenizde.

Tasarım dersleri almışmıydınız yoksa benimki gibi Hobi mi?

Kocaeli üniversitesi otomotiv öğretmenliği 2. sınıf öğrencisiyim. Henüz öğretmen diploması almadım ama kısmetse 2 yılım kaldı.

Küçüklüğümden beri el becerilerim, resmim iyidir. Lisem ATL makine bölümüydü ve atelyelerde en iyi işleri ben yapardım. Uludağ üniversitesi 2. yıllık makine okudum, oradada öyleydim. Tasarım ile ilgili bir eğitim almadım fakat hayal güçüm iyidir ve hayalimdekini aynen kağıda dökebilirim. Uludağ üniversitesinde çamurdan model araba yapılmıştı ve onda tasarımda birincilik ile bir proje kapsamında ingiltereye gittim geldim. Orada yeni audi TT'nin sıfırdan bilgisayar ortamında aldığım eğitimle tasarımını yaptım. Tasarım aşamalarını huddersfiel üniversitesinde sunum yaptıktan sonra memlekete geldim ve kocaeli üniversitesi otomotiv öğretmenliğine başladım. Sınıftakiler derslerde arabalarla ilgili çok şey öğrendiler ama ben henüz yeni birşey öğrenmedim. Çoğu şeyi merakım sayesinde bugüne kadar öğrenmiştim. Makine elemanları mukavemet gibi çoğu dersleride daha önce uludağ üniversitesinde almıştım.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
Kocaeli üniversitesi otomotiv öğretmenliği 2. sınıf öğrencisiyim. Henüz öğretmen diploması almadım ama kısmetse 2 yılım kaldı.

Küçüklüğümden beri el becerilerim, resmim iyidir. Lisem ATL makine bölümüydü ve atelyelerde en iyi işleri ben yapardım. Uludağ üniversitesi 2. yıllık makine okudum, oradada öyleydim. Tasarım ile ilgili bir eğitim almadım fakat hayal güçüm iyidir ve hayalimdekini aynen kağıda dökebilirim. Uludağ üniversitesinde çamurdan model araba yapılmıştı ve onda tasarımda birincilik ile bir proje kapsamında ingiltereye gittim geldim. Orada yeni audi TT'nin sıfırdan bilgisayar ortamında aldığım eğitimle tasarımını yaptım. Tasarım aşamalarını huddersfiel üniversitesinde sunum yaptıktan sonra memlekete geldim ve kocaeli üniversitesi otomotiv öğretmenliğine başladım. Sınıftakiler derslerde arabalarla ilgili çok şey öğrendiler ama ben henüz yeni birşey öğrenmedim. Çoğu şeyi merakım sayesinde bugüne kadar öğrenmiştim. Makine elemanları mukavemet gibi çoğu dersleride daha önce uludağ üniversitesinde almıştım.

Bende araba çizimiyle ilgileniyorum. Yalnız bilgisayar ortamında denedim olmadı. daha ziyade karakalem. bende bu hobi sayesinde resim öğretmenliğini kazanmıştım.

Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Bilgisayar ortamında tasarım normalde zor fakat sadece tasarım için olan programlar ile kolay.

Ben ailas kullanıyordum

25kmwdz.jpg

1939-lg.jpg

Alias%20Image%20Studio%20Screenshot.jpg

3d-car-tut-alias-01.jpg

Eğitim CD'leri oluyor. Programı ve eğitim cd'lerini bularak çok iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Mesela bende Autocad programının türkçe eğitimi var. Okadar iyi anlatıyorlarki, sıfırdan sonuna kadar. Dünyada 2 boyutlu, 3 boyutlu cizemeyeçeğiniz hiçbir parça olmaz.

Farlar CLS'den arak.

O an cls aklıma bile gelmedi, güzel olsun diye yaptım o olmuş :D

Diğer marka modelleri bilmemde şu yeni scirocco tam benim hayalimdeki çizgiler. Gördüğümde hep tam benim arabam diyorum. İlerde o arabaya binmek isterim. Sanki benim tasarımım gibi.

oettinger_scirocco_1.jpg

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necati Dur
Bilgisayar ortamında tasarım normalde zor fakat sadece tasarım için olan programlar ile kolay.

Ben ailas kullanıyordum

25kmwdz.jpg

1939-lg.jpg

Alias%20Image%20Studio%20Screenshot.jpg

3d-car-tut-alias-01.jpg

Eğitim CD'leri oluyor. Programı ve eğitim cd'lerini bularak çok iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Mesela bende Autocad programının türkçe eğitimi var. Okadar iyi anlatıyorlarki, sıfırdan sonuna kadar. Dünyada 2 boyutlu, 3 boyutlu cizemeyeçeğiniz hiçbir parça olmaz.

O an cls aklıma bile gelmedi, güzel olsun diye yaptım o olmuş :D

Diğer marka modelleri bilmemde şu yeni scirocco tam benim hayalimdeki çizgiler. Gördüğümde hep tam benim arabam diyorum. İlerde o arabaya binmek isterim. Sanki benim tasarımım gibi.

oettinger_scirocco_1.jpg

Peki ben bunu nasıl temin edebilirim

Link falan var mı indirebileceğim

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Eğitim CD'sine bende bakıyorum. Eğitimini bulmak önemli. Bulduğumda linki sizede veririm. Eğitim CD'si olmadan program pek işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
Eğitim CD'sine bende bakıyorum. Eğitimini bulmak önemli. Bulduğumda linki sizede veririm. Eğitim CD'si olmadan program pek işe yaramaz.

güzel olur.

eğitim şart..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...