İçeriğe Yönlendir

Ford Club Dalış Grubu

Caner Candemir

Recommended Posts

Mehmet Mercan
Merhabalar,

Öncelikle ben de size değerli yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim Mehmet bey. Bu konuda daha önce bir çok organizasyon ve çalışmada bulundum. İnsanları böyle etkinliklerde buluşturmak ve fikirleri paylaşmak fevkalade güzel. Desteğiniz ve yaklaşımınız için çok teşekkür ederim.

Selam ve saygılarımla...

Ne demek birşey değil. Yeterki katılım olsun organizasyon herzaman yapılır. Özellikle bu tip işlerde promosyon olarak dalmaya hevesli arkadaşalara ön dalış eğitimi verildikten sonra su altı resmide bizden dersek etkili olur :)

Burda önemli olan tüplü dalış yapmak isteyen malzemesi olmayan kişiler gerekli malzemeleri nasıl temin edecek. Bir şekilde kiralam ausulu ile bu iş yapılabiliyorsa maliyet ve imkanalr neler olur onlarıda önceden çalışmak lazım. Mesela en fazla 5 takım malzeme temin edilebiliyorsa ortalama yarım saat dalış yapıldığı düşünülürse, organizasyonların planlı ve gruplar şeklinde yapılması gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda siz bir organizasyon ön hazırlığı çalışması yapabilirseniz kesin katılımıcılar daha net kendini gösterecektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Güzelmiş. Ama katılım zayıf olur mesafe açısından.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
Mehmet Bey sahillerimizde dalış okulları var ve malzemeleri bulunmakta.Dalış sırasında size bu malzemeler veriliyor.Eğitim dediğiniz olay 1 yıldız eğitim takribi 1 hafta sürer teorik+pratik...Ancak hiç dalmamış arkadaşlar için "Discovery" dalış yaptırılıyor ,yani bir eğitmen eşliğinde sualtıyla tanışma denebilir.Organizasyon için bir kıyı ve dalma heveslisi kişiler lazım.Bunu toparlayabilirsek ben Güney için yardımcı olurum(Ankara'da ikamet ettiğim için Güney=Antalya)

Valla bende hevesliyim. İyi yüzerim ama dalışım yok.

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

Malzeme çok problem değil arkadaşlar tekne olsun kıyıdan olsun dalış okullarının tamamı malzeme veriyor,malzemeli malzemesiz- tekneden kıyıdan farketmez dalış fiyatı ortalama 40-50 Tl/ad. civarında.Eğitim de artık dalışa gittiğiniz yerde bile verilebiliyor. Ben yine Saros da bir organizasyon öneriyorum,su sıcaklığını göz önüne alarak temmuz ilk hafta sonunu düşünebiliriz,hem malzeme konusunda hem eğitim(CMAS ya da SSI) konusunda yeterli sayı sağlanırsa yetkili arkadaşlarla görüşebilirim.

"3-4 Temmuz Saros Kömür Limanı" diye somut bir adım attım :D

saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kulaklarıma su giriyor , zor çıkıyor. :D Bunu bir çaresi var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Hayırlısı program mekan belirlenirse katılım oalcaktır illaki. Şöyle bakıyorum hemen hemen herkezin bir ilgisi mevcut gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Sami hocam eski avatarını yüklesene:) Dalgıç kıyafetli vardı sanırım elinde balık :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak
Kulaklarıma su giriyor , zor çıkıyor. :) Bunu bir çaresi var mı?

Evren bey kulağı bir bardak gibi düşünün,ters çevirirseniz su boşalır,kulak içinde su durmaz.Kulakta su kalması ; aslında yanlış temizlik (pamuklu çubukla temizliyoruz zannederek dibe ittiğimiz paslar) yüzünden dipte katılaşan kulak pasının ıslanması yüzünden kulakta su duruyor hissi vermesidir.Kulak damlası kullanmak ya da temizlik yaptırmak gerekir tabii muayeneden sonra.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

Ankara bu konuda daha istekli gibi

bize en yakın olacak ve sıkıntısız deneyim kazanacağımız yer neresidir?

birde bunun eğitim sertifika işi varmı varsa nasıl olur sonra sıkıntı olmasın

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Sami hocam eski avatarını yüklesene:) Dalgıç kıyafetli vardı sanırım elinde balık :crazy:

Eski avatara Emmi kızar... :)

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Serkan Bey Ankara En fazla dalış sertifikası olan il ilginçtir ki...Denizi yok ama denize ilgisi çok:).Bu konuda dalış eğitimi veren klüpler var.Bir tanesine ben de üyeyim ve arada onlarla dalışa gidiyorum.Reklama gireceği için ilginiz varsa size özelden numarasını iletirim.

butür paylaşıöların sıkıntı yaratacağını sanmam :)

ama yinede emmi bilir :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paylaşmak için burdayız... Art niyet olmasın yeter...

Sami hoca, geçici süreliğine o avatarını yükleyebilirsin :(

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Kaan Serter

İstanbul merkezli Yüzme ve Dalış Eğitimleri için yardımda bulunabilirim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dalmak için yüzme bilmek şart galiba, öğrenmeye fırsatım da hevesimde olmadı ama şu sualtı beni cezbetmiyor değil hani... :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Yapılan bir araştırmada yüzme bilmeyenlerin daha çabuk dalışa adapte oldukları saptanmış.Kanımca dalışta el-kol cok hareket etmez,kulaç atılmaz o yüzden olabilir.(Bilmeyince neyine kulac atmaya debelenecek ki...)

Zaten bende iskele demirinden tutunup dibi görmüş biriyim, bu benim tezimdi ama araştırma yapmadım...:boks: Öğrenebiliriz yani doğrudan dalma işini, bunu bir düşünelim... ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

yapalım çalışma diyorum

ilker hocam konuyu başlatsın diyorum

ama nafile

hadi arkadaşım biri ön ayak olsun gidelim en kısa zamanda

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ve İzmir(Ki Memleketimdir)

Hehe.. :boks:

Bi fıkra geldi de aklıma :)

Ben ağzımdan nefes almayı beceremiyorum.. Ben dalsam kesin boğulurum ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hadi ayarlayın yapalım, ama bu defa yakın biryerleri seçerseniz mutlu olurum Mesela Adana Yumurtalık plajında, mersin de olabilir :ohooh:

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin

bendede var sertifika 1 yıldız hoş kartı alamadım henüz ama eğitimi bitirdim manisada

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak
Dalmak için yüzme bilmek şart galiba, öğrenmeye fırsatım da hevesimde olmadı ama şu sualtı beni cezbetmiyor değil hani... :nazar:

Benim hanım iki yıldır dalıyor benimle,brövesi da var tabii ki,yüzmeyi yeni öğrendi:)

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk

Open Water dalgıcıyım, mart ayından sonraki dalışla ilgili organizasyonlara katılabilirim :nazar:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Dalmak için yüzme bilmek şart galiba, öğrenmeye fırsatım da hevesimde olmadı ama şu sualtı beni cezbetmiyor değil hani... :good1:

:blush: Forum da yüzme bilmeyenlere yüzme öğretecek hoca aranıyor.

Ben de dalmaya (yüzememek gibi özürüm var ) çok meyilliyim,hatta batmaya desek daha doğru olur. :rofl::fiuw::nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
:blush: Forum da yüzme bilmeyenlere yüzme öğretecek hoca aranıyor.

Ben de dalmaya (yüzememek gibi özürüm var ) çok meyilliyim,hatta batmaya desek daha doğru olur. :hahahoho: :hahahoho: :):crazy:

Sana ekipmana gerek yok demekki.. :D

Ama İlker Hoca demişti ki; Önemli olan çıkmaktır :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...