İçeriğe Yönlendir

F1 Ghia Hb Makyajlı Kasa Mı F2 Hb Trend Mi

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

merhaba siz olsanız 2004 hb ghia donanıma sahip focusa binmeye mi devam ederseniz yoksa f2 trend hb 115 beygirli focusu mu düşünürsünüz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben olsam; 2.elde iyi para eden F1 imi değerlendirir, bir üst kasaya geçerdim; ancak

1. Satın alacağım aracın geçmişini bilmek-araştırmak şart

2. 100 PS olan eski motorlu FII yi tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ghiada olan bazı şeyleri ararsınız. Ama yeni arabaya biniyor olursunuz.

Yorum bağlantısı
hiçbir eski yeniden daha iyi olmaz...

Yeniyi nasıl yaptığına bağlı birazda.

Gelen gideni aratır diye boşuna dememişler.

Yorum bağlantısı
hiçbir eski yeniden daha iyi olmaz...

+26

En mantıklısı bu, bende olsam f1 aracımı iyi fiyata satar, f2'ye geçiş yapardım.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

yavaş yavaş satışa çıkarayım o zaman :-)

çağlar abi 115 beygir olan daha iyi değil siz neden 100 beygir olanı tercih ederdiniz

aracım 117.000km de değişeni yok fakat 4 parçada falan birer karış (bazı yerlerde 1.5-2 karışta olabilir) boysası var yaşar usta bütün bakımlarını yapıyor triger,balata,disk ne varsa değişmesi gereken hepsi değişti uzun dönem masrafsız binilecek durumda lastiklerde yeni,yeni derken sıfır değil 10.000 km oldu genelde uzun yolda km yapıyorum lpg yok senede 11-12 bin km yol yapıyorum, bu yüzdende benzinli tercih ediyorum tabi ilk sebep alırken pahalı ve olası arıza maliyetini düşünüyorum.2004 hb gri ghia aracı ne kadara satabiliriz yada ne kadar eder fiyatlara baktım maşallah birisi 18.000 tl derken diğeri 23 demiş fiyat olarak ne yazmam mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Alacağınız focus II trend stil paket değilse bence(donanım açısından) tercih edilebilir bir tarafı yokArkadaşta focus II trend var(2006) ve aracın kasko değeri mesela focus I ghia(2004) ten daha az.İsterseniz bakınız.Elektrikli koltuk otomatik klima yol bilgisayarı ve ford alarmı ayrıca alaşım jant yok.Yani tırt...

Tabi bunlar sadece benim düşüncelerim yanlış anlaşılma olmasın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

115 lik olan , 100 den çok farklı gitmiyor ama tüketime gelince 115 lik kadar yakıyor.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
115 lik olan , 100 den çok farklı gitmiyor ama tüketime gelince 115 lik kadar yakıyor.

Bu konuda Çağlar Abi çok haklı tecrübelerle sabittir.

115 likler uzun yolda bile 7lt.nin üzerinde yakıyor.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

donanım olarak gerçekten trend tırt biliyorum ama gelgelelim gönlüm kasasına hasta.aslında 2005-2006 1.6 tdci ghia hayalimde ama şuan için sadece hayal.

çağlar abi sizin bildiğiniz birşey varda bizemi söylemiyorsunuz :-( yakıt aynı ise neden eski düşük beygirli olan motor.daha mı uzun ömürlü yada daha mı az problemli

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Çağlar Abi haydi söyle haydi haydi haydi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakıt aynı demedim ki, 100 gibi gider, 115 gibi yakar demiştim. Kaçılacak bir motor değil, sadece tercih şansın var ise... Zaten FII trend de çoğu motor 100 PS. Ghia da 115 PS.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Çağlar Abi kısaca yediğinin hakkını vermeyen bir motoru var diyor bence.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

benim araç uzun yolda 5.8-6.0 civarı benzin tüketiyor. yani f2 kasadan düşük tüketim.

Çağlar abi 115 gibi yakar deyince bende aynı yakıyor diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
benim araç uzun yolda 5.8-6.0 civarı benzin tüketiyor. yani f2 kasadan düşük tüketim.

Evet benim araç da aynı tüketim değerlerine sahip.Benzinle geziyorum.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

motorda o kadar önemli değil sadece f2 kasa olsun yeter diyorum ama tabi fazla beygir göz çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
motorda o kadar önemli değil sadece f2 kasa olsun yeter diyorum ama tabi fazla beygir göz çıkarmaz.

115 beygir olanların 15 beygiri emekliye ayrılmış.Yatıyor. :D

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Yakup bey aracınızı satlığa çıkarsanız ne kadar fiyat yazardınız.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
Yakup bey aracınızı satlığa çıkarsanız ne kadar fiyat yazardınız.

22.000 tl fiyat yazardım Cemal Bey.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

benimkinde ufak boyalar var o kadar imkansız etmez.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
benimkinde ufak boyalar var o kadar imkansız etmez.

Parça boyaysa bunları pek dert etmeyin Cemal Bey.Bilinçli bir müşteri bunları çok önemsemez.

Bu işler biraz da şans işi bilirsiniz.Bazen sizin paranızla beş kuruş etmeyecek arabaya bir dünya para veriyor müşterinin biri ve siz apışıp kalıyorsunuz. :D

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

evet bu konuda çok haklısınız bir tanıdığımız renault 21 optima aracı kar yaparak satınca ağzımız açık kalmıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...