İçeriğe Yönlendir

Submarinelight

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Elektrikli kararan ayna takarken tavan lambasına parklardan elektrik götürmüştüm zaten..

Açı vermekte focusa göre biraz daha zorladım... Çünkü;

Kararan aynam görüyordu ledi ve bişey zannedip kararıyordu...

Bu sorunu da ledi geri çekerek aştım.. Deliğin iç kısmını siyaha boyadım.. Parlamayı da göremiyor artık aynam..

Dar açılı yeşil led (15 derece)

1 kohm direnç

resim_596712989.JPG

resim_502172720.JPG

resim_915358063.JPG

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Elektrikli kararan ayna takarken tavan lambasına parklardan elektrik götürmüştüm zaten..

Açı vermekte focusa göre biraz daha zorladım... Çünkü;

Kararan aynam görüyordu ledi ve bişey zannedip kararıyordu...

Bu sorunu da ledi geri çekerek aştım.. Deliğin iç kısmını siyaha boyadım.. Parlamayı da göremiyor artık aynam..

Dar açılı yeşil led (15 derece)

1 kohm direnç

Eh işte. :D

Yorum bağlantısı

Eline sağlık mehmet abi, sana zahmet bir de araç içi gece aydınlatma fotosu alsak iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bununla aynı açı ve aynı ışığı yakaladım... Çünkü aynı malzemeleri kullandım...

sub_montaj_4.jpg

Eh işte. :rolleyes:

Murat Hoca, cumartsi günü öyle bir iş yapacağım ki... Hasedinden kelini ter basacak...

Neyini beğenmedin bunun :wub:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Emmi'de fena değil, bu konularda nal toplattıracağa benziyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bununla aynı açı ve aynı ışığı yakaladım... Çünkü aynı malzemeleri kullandım...

sub_montaj_4.jpg

Murat Hoca, cumartsi günü öyle bir iş yapacağım ki... Hasedinden kelini ter basacak...

Neyini beğenmedin bunun :angry:

Beninkisi taa güsel. :)

Ben de bir şey yapacam dibiniz düşecek.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
Beninkisi taa güsel. ;)

Ben de bir şey yapacam dibiniz düşecek.

biz yine Emmi'nin yaptığı modifikasyonu beğeniriz. :angry:

Senin modifikasyonalra beğeni yazan iletileri sileriz abi

:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Mehmet abi,

Benim CMAX'teki gibi LED tutucu ile yapsan daha verimli olmazmı. Kararan ayna açısından. Yoksa eline sağlık yöntem doğru :seytan:

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben yeşil rengin insan psikolojisi üstünde olumlu etki yaptığına inananlardanım... :seytan:

Teknik olarak düşünürsek, canlı bir renk daha verimlidir.. Ama Yeşili'de biraz canlı yakınca hiç sorun olmuyor...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Canlı renk önce güzel gelir ama uzun süre bakıldığında yorar. Kısık bir yeşil, insanın içini huzur buldurur huzur :D Bunuda mı yapsam yahu :seytan:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Canlı renk önce güzel gelir ama uzun süre bakıldığında yorar. Kısık bir yeşil, insanın içini huzur buldurur huzur :p Bunuda mı yapsam yahu :seytan:

Acele etme, yavaş yavaş, sindire sindire.. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
biz yine Emmi'nin yaptığı modifikasyonu beğeniriz. :seytan:

Senin modifikasyonalra beğeni yazan iletileri sileriz abi

:D

:p Herkesten beklerim, senden beklemem Özdemir'im. Yoksa Memet, Serkan, Alper kesin yapar. Ahhahaaaa... :p

Yorum bağlantısı
Barış Karakaya

gercekten hoş ve güzel olmuş yeşil rengi bende çok severim insanı yormuyo

emeginize saglık

Yorum bağlantısı

güzel çalışma elinize saglık.

ledi sanırım 3mm liklerden kullanmışsınız.niye ayna tarafına koyuyorsunuz.arka koltuk tarafına gelen yere daha uygun durmazmıydı çokta açı gerektirmeyecekti sanırım.led gözükmesin diyemi yoksa özelligi bu şekilde uygulanmasındanmı tercihiniz ayna tarafı oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ledi sanırım 3mm liklerden kullanmışsınız.niye ayna tarafına koyuyorsunuz.arka koltuk tarafına gelen yere daha uygun durmazmıydı çokta açı gerektirmeyecekti sanırım.led gözükmesin diyemi yoksa özelligi bu şekilde uygulanmasındanmı tercihiniz ayna tarafı oldu.

Yer dar olduğu için 3 mm kullandım...

Ön tarafa çok daha rahat takardım ve hiç bir şeyle uğraşmazdım ama o zamanda beni rahatsız ederdi.. İster istemez görürdüm ve rahatsız olurdum...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Turuncu severim, vitaminli portakal gibi. Eline sağlık.

Yaşasın! Benim yaptığım turuncuydu, Çağlar sevmiş... :laylaylooom:

Yorum bağlantısı
Ben yeşil rengin insan psikolojisi üstünde olumlu etki yaptığına inananlardanım... :good1:

Teknik olarak düşünürsek, canlı bir renk daha verimlidir.. Ama Yeşili'de biraz canlı yakınca hiç sorun olmuyor...

Emmi yeşil dingin bir renkmidir ? :p Olumsuz etki yapmasın da, güle güle kullan. Bizi aşar elektronik bilgisizliği + el yatkınlığı olmayınca en iyisi hiç ellememek oluyor. :yes:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Turuncu severim, vitaminli portakal gibi. Eline sağlık.

Eline sağlık güzel olmuş.Markasını hatırlamıyorum ama en bilinen marka herhalde, şu sinek kovucu likitlerin takıldığı cihazın içindeki led turuncu hemde tam burası için biçilmiş kaftan :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teşekkür ederim arkadaşlar...

Aracın tüm renkleri yeşil... Seviyorum...

Bu kadar yeşilin arasında turuncu bir led, Murat Dere'nin keli gibi sırıtacaktır :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...