İçeriğe Yönlendir

Gecmisten Günümüze Explorer

Mustafa Mermertas

Recommended Posts

Mustafa Mermertas
(düzenlendi)

Arkadaslar aramizda her ne kadar fazla Explorer kullanicisi olmasada gecmisten bugüne kisa bi tur a ne dersiniz ?? :D

90 larin baslarindan iki örnek Explorer ve Navajo (mazda)

tarihinde Mustafa Mermertas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
(düzenlendi)

95 te komple yenilenip hem arazi hemde lüx bir binek aracin sundugu özellikleriyle Full Size SUV olarak karsimiza bu güzel araci cikardi Ford :D altta gördügünüz model Ab versiyonu olup High class olarak satildi bir zamanlar

asagida farkli Explorer versiyonlari ...US model Explorer ve kardesi Mercury Mountaineer

tarihinde Mustafa Mermertas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

En üstteki tek kapılı 4.0 sohc manuel vitesini kullanmıştım . Arkadan çekiş modunda çok zevkliydi, sahibi ile anlaşamadık alamamıştım. Mustang gibi meblağ istiyodu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

"SPORT" modeli adinda satilmisti :) manuel olarak Ford Mustangimi severek kullanmistim ,ama Explorer da otomatik tercihimdi..ki zaten burada manuel bulma imkanida yok Caglar bey :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

resimlere devam ... :D Suan forumda kullanilan Explorerlarin bazinda olup fakat daha kullanisli olan Pick Up versiyonu ve tek kapili Sport versiyonu

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Bunlarda 2002 de cikan modeller olup bicok degisiklige ugramislardir Mercury ,Explorer ve Aviator (2003) aslinda hepsi birer EXPLORER :D Motorlar baz olarak SOHC yani V6 olup sadece Aviatorda V8 kullanilmistir

Ic görünümlerden bi kac örnek

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Erhan kardes Ford Explorer Topigi acilmadigi sürece olur böyle yanilgilar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Kamyon Ford'un ama prototipin logoyu saklamışlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

yigidin mali ortada olur mantigi proto tiplerde haliyle kabul görmüyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hangi resim hangi model ve donanıma ait altlarına veya üstlerine yazılsa topic işini ayırmayı düşünürüz...Kalabalıklaşmaya başladınız siz böyle giderse... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Valla Serkan Bey eger ayrintilariyla da yazmaya kalkarsam, bu bölümde moderatörlük teklifi gelir düsüncesiyle abartmamaya özen gösteriyorum :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ayrıntı değil, örneğin resimin altına bu Explorer limited öbürü şu gibi...Ben anlamıyorum, Serkan benim ki en fulü diye bize yazıyor burda... :D Gerçekmi değilmi anlayamıyoruz kıyaslayacak başka araba görmeyince...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Serkan abininkiyle benimkinin dış görüntüsünde fark pek yok. Ama iç donanımı döşemesi hop farkettiriyor :D

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Ayrıntı değil, örneğin resimin altına bu Explorer limited öbürü şu gibi...Ben anlamıyorum, Serkan benim ki en fulü diye bize yazıyor burda... :rolleyes: Gerçekmi değilmi anlayamıyoruz kıyaslayacak başka araba görmeyince...

yuh be kardeşim sen oradaki fulü bulanık sisli gibi anlıyorsundurda ondan :blink:

bak oraya dağın başında sis içinde bi fotoğraf olsaydı aha bu serkanın arabası derdin. :lol2:

benim arabayı kıyaslayacak birşey yokki kardeşim neyle kıyaslayacaksın

"yürü be serkan kim tutar seni" ve arkadan taraftar sesleri yükseliyor :p

Serkan abininkiyle benimkinin dış görüntüsünde fark pek yok. Ama iç donanımı döşemesi hop farkettiriyor :p

bak kardeşime benim.

bendede sendeki ses sistemi yok :unknw:

yazmasam duramayacağım

arabanın basamaklarındaki aydınlatma mest ediyor beni

birde dikiz aynasının altındakiler

ama işin kötü tarafı kapıyı açık bırakmaya gelmiyor hooop akü hemen bitiyor

arabanın kapısı açıkken 10 kadar lamba yanıyor :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Running boards taki veya basamaktaki ve aynadaki isiklari dimmer (aracin farlarini actiginiz dügmenin yanindaki yuvarlagi)araciligiyla deaktif edebilirsiniz ,bende sadece aynalar da isiklandirma var ;bastiginiz yeri kapiyi actiginizda veya kapatirken aydinlatan olay.... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Running boards taki veya basamaktaki ve aynadaki isiklari dimmer (aracin farlarini actiginiz dügmenin yanindaki yuvarlagi)araciligiyla deaktif edebilirsiniz ,bende sadece aynalar da isiklandirma var ;bastiginiz yeri kapiyi actiginizda veya kapatirken aydinlatan olay.... :rolleyes:

onu biliyorum hepsinin yanma şiddetinide ayarlıyorsunuz.

benim farlar dikiz aynasından otomatiğe aldığım için gece gündüz yanıyor ( belki beni öndeki araba fark etmez diye :lol2: ) oradan açmayı hiç kullanmıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fotolara Navigator da karışmış ama olsun gözümüz şenlendi. Otosan arkasında dursa idi, Suv modasını kaçırmaz satış rekoru kırardık :s

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Fotolara Navigator da karışmış ama olsun gözümüz şenlendi. Otosan arkasında dursa idi, Suv modasını kaçırmaz satış rekoru kırardık :s

Bu araçlar bu ülkeye fazla. Trafik ve insanımız bu haldeyken bu araçlar bize fazla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Bu araçlar bu ülkeye fazla. Trafik ve insanımız bu haldeyken bu araçlar bize fazla.

Kardesi Aviator diye yüklemistim ama :s

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

herşeyin en güzeline layığız ama bu vergiler

mahvediyor

bukadarda olmazki kardeşim

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Memlekette o kadar vergi K(acigi) varki ,devletin basindakiler kimden ve nerden nasil alacaklarini cok iyi biliyorlar ..Burada yani Almanya da 4.0L icin ödedigim vergi 276€ senelik ..ayni nitelikteki bi dizel motorun vergisi 500€ yu bulur hatta gecer bile..oyüzden Explorerim bana göre ekonomik ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

bizde kucaktakinden vergi aldıkları için

kaçanlarınkinide bize ödettiriyorlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...