İçeriğe Yönlendir

Otomatik Cam Kaldırma Modülü

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

E teneke sahibinin biri çalmış diğeri de oynamış :D Karta kaçmış kızların, taze gelini kıskanması diyelim :D:D

taze gelin hep kıskanılır tabiki.ama gelincaz acemidir işleri tam kıvamında yapamaz.gel bu amblemi yapıştıralım :lol: :D:ohooh:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
gel bu amblemi yapıştıralım :lol: :D:D

Sonra da çakma diye dalga geçelim :D

Hatta Serkan'a söyleyelim yapıştırsın 2 liralık sahtelerden.. :D

Yorum bağlantısı

MKII masum ifadesinin altında ağırbaşlı bir ruh taşır. Kardeşleri MKIII ve MKIV'e iyi örnek olup iyi abilik yapmıştır. Gençliğinin, dinaminizminin doruğa çıktığı 99 yılında da gençlik hataları olmuştur. 99'dan sonra giderek cazibesini kaybetmiş, gençliğinin kazandırdığı özelliklerini (ve donanımlarını) yitirip yerini kardeşlerine bırakmıştır. KArdeşleri hiç şüphesiz biraz daha havalı olup, abilerinin tersine yaşlandıkça tecrübeleri artmış ve genç rakipleri ile yarışmak için donanımlarına hep birşeyler ilave etmişlerdir. Bu arada iyice gözden düşen ama ağırbaşlılığını koruyan MKII'lere ise sahip çıkanlar olmuştur elbet. içlerinden en şanslısı da İstanbul'dan Nevşehir'e göçenidir. Emeklilik hayatını sakince geçirmek yerine şu an Mehmet Bey gibi bir sahiple kardeşlerine rakip olma yolunu seçmiştir.

Kıssadan hisse, ben MKII'leri hep severim. 99'ları ayrı bir severim. Mehmet Bey'in ilgisi zaten malum. Bu yüzden Mehmet Bey'in aracına yaptığı her mod/tamir işlemini merak ve beğeni ile izlerim.

Bir Mondeo sahibi olarak, Trendin ise Ghia'ya yürüdüğü yolda kalbim her zaman sizinle Hakan Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

Orjinallerde 2-3 sn kadar kapama düğmesine bastığımızda camlar kapanıyor, arkamıza bakmadan kapandı diye gidiyoruz, sizinkin de 2-3 sn bastıktan sonra sırasıyla kapanıyor mu? yoksa daha fazla basıyormusunuz hepsi kapansın diye. Yani sormak istediğim bekleme süresi nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hakan, ciddi yazıyorum...

Arabanın dışını görmeyecek olsam... İnan ne Mk3'e bakarım.. Ne de (zaten) Mk4'e bakarım...

Benim araba kesinlikle kötü değil.. Sadece demode.. Ama ben seviyorum... Donanımı, motoru, yol tutuşu, performansı beni mutlu ediyor...

Evren, harika bir yazı yazmışsın... Tebrikler...

Yorum bağlantısı
1-Ara ara olur.

2-Poşet teorisi :D Araştır bulursun :D

3-E normal abi, yaşın geçti 40'ı, sen de demodesin

4-En çok buna katılıyorum.

Mehmet Bey,

Aracından memnunsun biliyorum. Ama en içten dileklerimden biri MKIII'e geçtiğin günü burada görmek. Çünkü şu anda aldığın keyiften daha fazlasını alacağını biliyorum. Eskinin yeri ayrdır elbet ama sana MkIII çok yakışacak. Ona yapacak çok fazla mod olmayacaktır senin için tek sıkıcı yanı bu olur herhalde.

Hakan Bey,

Sizin bagajda beklettiğiniz parçalar gün yüzüne çıkmalı ve burada sergilenmeli artık. Bu arada bugün benim ustaya uğradım arkadaşın alacağı aracı göstermek için. Fitillerin içine hortum geçirmeyeceğiz dediler. Ya fitil değişelim ya da kapı ayarlarını yeniden yapalım diyorlar. MK4 monde vardı bir tane. Baktım ki kapılarda da fitil var. Bizimkinin kapılarında fitil olmamasını ciddi olarak düşündürücü buluyorum. Bugün baktığımız araç audi A4. Kapılar nasıl? Tabi ki fittilli. Aracın içinde tekerlek sesi hariç ses yok. Rüzgar sesi kesinlikle yok. Kapılarda milim oynama yok. Kaldı ki benim kullandığım araç bu arac göre çok daha temiz kullanılmış. Bizim kapılara uygulanabilecek fitil varsa bu rüzgar sesi kesilir gibi geliyor bana.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey,

Aracından memnunsun biliyorum. Ama en içten dileklerimden biri MKIII'e geçtiğin günü burada görmek. Çünkü şu anda aldığın keyiften daha fazlasını alacağını biliyorum. Eskinin yeri ayrdır elbet ama sana MkIII çok yakışacak. Ona yapacak çok fazla mod olmayacaktır senin için tek sıkıcı yanı bu olur herhalde.

Ben Mk4 almam zaten abi.. Hiç sevmedim.. Sevmeyeceğim de, eminim...

Zamanı gelince, Mk3, düzgün bir araç bulursam alacağımdan eminim... Ford olarak alacağım ya da alabileceğim başka araç yok...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben sana daha önce 2 mk3 önerdim. Daha da önermem :D

Şu anda benim garaja sığmaz onlar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Maalesef artık senin aracın C sınıfı araç boyutlarına düştü.

Aracın boyutunun garajla da pek ilgisi yoktu ama... Sataşmış oldun işte :D

Yorum bağlantısı
MKII masum ifadesinin altında ağırbaşlı bir ruh taşır. Kardeşleri MKIII ve MKIV'e iyi örnek olup iyi abilik yapmıştır. Gençliğinin, dinaminizminin doruğa çıktığı 99 yılında da gençlik hataları olmuştur. 99'dan sonra giderek cazibesini kaybetmiş, gençliğinin kazandırdığı özelliklerini (ve donanımlarını) yitirip yerini kardeşlerine bırakmıştır. KArdeşleri hiç şüphesiz biraz daha havalı olup, abilerinin tersine yaşlandıkça tecrübeleri artmış ve genç rakipleri ile yarışmak için donanımlarına hep birşeyler ilave etmişlerdir. Bu arada iyice gözden düşen ama ağırbaşlılığını koruyan MKII'lere ise sahip çıkanlar olmuştur elbet. içlerinden en şanslısı da İstanbul'dan Nevşehir'e göçenidir. Emeklilik hayatını sakince geçirmek yerine şu an Mehmet Bey gibi bir sahiple kardeşlerine rakip olma yolunu seçmiştir.

Kıssadan hisse, ben MKII'leri hep severim. 99'ları ayrı bir severim. Mehmet Bey'in ilgisi zaten malum. Bu yüzden Mehmet Bey'in aracına yaptığı her mod/tamir işlemini merak ve beğeni ile izlerim.

Bir Mondeo sahibi olarak, Trendin ise Ghia'ya yürüdüğü yolda kalbim her zaman sizinle Hakan Bey.

Saygılarımla.

+1000

harkulade tarif olmuş mk1 sahibi olarak tşk.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

Abi alalım sana şundan bi tane... :nazar::wub:

25ji8tw.jpg

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)
-2,2 dizel değil mi o? Benimkinden 25 beygür fazlası var. İşe yarar :)

-Ama benim esas istediğim v6. Osman ustanın sattığı v6. Bugün satsın. Bugün almayan emmi gibi olsun.

Dizel değil. İyide bu araç 220 ps diye biliyorum abi.Senin tırtı chipledinmide 195 ps oldu. :)

V6 iyide bilmiyorum bunun rengi daha güzel.

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
-2,2 dizel değil mi o? Benimkinden 25 beygür fazlası var. İşe yarar :)

-Ama benim esas istediğim v6. Osman ustanın sattığı v6. Bugün satsın. Bugün almayan emmi gibi olsun.

Ne dizeli,benzinli 220 gerçek at gücü. :) Hemi de V6. :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Ne dizeli,benzinli 220 gerçek at gücü. :) Hemi de V6. :)

Abi normal V6 mı yoksa ST220 mi daha güçlü?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

V6 170 bu 220 ps :)

Emmi Mk4 lerde güzel ama sağa soal sığmıyor. Otoban arabası :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

başlığı şimdi gördüm ihtiyarlık işte :)

ben bunu 2009 da Salih ustaya yaptırmıştım :) bende her kapıdan kablo çekildi modülde sigorta tablasının oraya kondu, şimdi gözüm hiç arkada kalmıyor :)

sadece tek kötü tarafı var oda sistem devreye girdimi cam kapama tuşuna bir kere bastığımızda kapanıyordu bu olaydan sonra ya tekrar proğramlama yapacaksın yada düğmeye devamlı basılı tutacaksın. ama yinede çok memnunum.

sanada hayırlı olsun emmi.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Ankarada 1 tane siyah var oda baya yıpranmış duruyor...

Biliyorum.Hatta içi bembeyaz. :p Ama Mehmet abinin dediğine göre bi sürü kazası varmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kafkas
Bugün arabanın bir eksiğini kısmen tamamladım...

Cam kapama modülü taktım... Ürün bu... Laser Magicwind Otomatik Cam Kapama Modülü

Kayseri'de 35 liraya buldum..

Modül için gerekli olan, kontak kapalı iken +12 volt elektrik olan bir yerden alınan elektrik ve herhangi bir yerden şasi...

Uygulama tamamen sürücü kapısında yapıldı... Modül sürücü kapısının içine yerleştirildi..

4 camın kapama tetiklerinden bağlantı alındı... Ayrıca kapı kilidi kilitleme tetiğinden paralel alındı...

Sonuç:

Kapıyı kilitlediğimde, açık camlar sırayla kapanıyor...

Sürücü kapısından cam kapama yönünde bir kez bastığımda, camı kapatıyor... Önüne bir engel çıktığında orjinalleri gibi geri dönmüyor ama duruyor...

Orjinali gibi değil tabi ama. Ford bunu da yapmamış zamanında...

Mehmet Bey bilgiler için teşekkürler. Bende bu sistemden taktırmak istiyorum. Fakat benim araba yalnız ön camlar otomatik. bu aparat ise 4 cam için olduğu yazıyor. 2 cam için olanını arattım ama bulamadım. bu ürünü 2 cam otomatiği için uygulayabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey bilgiler için teşekkürler. Bende bu sistemden taktırmak istiyorum. Fakat benim araba yalnız ön camlar otomatik. bu aparat ise 4 cam için olduğu yazıyor. 2 cam için olanını arattım ama bulamadım. bu ürünü 2 cam otomatiği için uygulayabilir miyiz?

Uygulayabilirsiniz ancak... Ben bunu ararken gördüm.. Piyasada çokca 2 cam için üretilmiş modeller mevcut..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kafkas

çok sağolun benim gerçekten ihtiyacım olan birşeydi ve ben daha fazlaya malolur diye düşünüyordum. peki bunu aldığım zaman tek sefer tuşa basıp elimi çekmek kaydıyla cam açılıp kapanacak mı? bu zulümden kurtulabilecek miyim 45 liraya :blink:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çok sağolun benim gerçekten ihtiyacım olan birşeydi ve ben daha fazlaya malolur diye düşünüyordum. peki bunu aldığım zaman tek sefer tuşa basıp elimi çekmek kaydıyla cam açılıp kapanacak mı? bu zulümden kurtulabilecek miyim 45 liraya :D

Hayır malesef...

Sadece kapanacak ve sadece sürücü kapısındaki düğmelerden olacak bu..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
abi bunu kendi sitenden resimli anlatım şekilinde koyma şansın varmı?_

Bu konuya ait resimler yok...

Lamba takmak için kapıları sökeceğim.. Sökünce resimlerim.. Yazarım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...