İçeriğe Yönlendir

Focus Hb 1.8 Tdci Sizce Nasıl Bir Araç?

Emrah Korkmaz

Recommended Posts

Emrah Korkmaz

arkadaşlar 7 ay önce 2004 model focus 1 hb 1.8 tdci aldım. tesadüfen denk geldi Ankara'dan aldık 68bindeyken şu an 75 binde. bu motorun yenisinden daha performanslı olduğunu verilerden biliyordum ama kullanınca insan başka hissedio geçekten çok acayip bi çekiş gücü var. araç hakkında olumlu ve olumsuz görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yenisi yok :( 1.6 tdci dan daha performanslı çünkü o 1.8 tdci

Yorum bağlantısı
arkadaşlar 7 ay önce 2004 model focus 1 hb 1.8 tdci aldım. tesadüfen denk geldi Ankara'dan aldık 68bindeyken şu an 75 binde. bu motorun yenisinden daha performanslı olduğunu verilerden biliyordum ama kullanınca insan başka hissedio geçekten çok acayip bi çekiş gücü var. araç hakkında olumlu ve olumsuz görüşlerinizi bekliyorum.

Sedanını çok gördüm ama hb ilk defa duydum. Donanım comfort mu?

Olumlu yanı güç ve tork ki siz zaten bunu belirtmişsiniz. Bir de yol tutuş.

Zayıf yönü, piyasası.

Uzun süre binilecekse sizi memnun eder. Acil elden çıkarma durumu olursa üzer.

Güle güle kullanın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
(düzenlendi)

teşekkürler. evet maalesef comfort keşke ghiası olsaydı ama yok maalesef 10 tane gelmiş Türkiye'ye onu da kimler kaptı kim bilir. bence en zayıf yönü önünün motor ağırlığından dolayı aşırı alçak olması boşken bile 3 kişi oturuomuş gibi önünde. Allahtan jantları 15 inç yapmış aldığımız kişi yoksa ne yapardık orjinal 14 inç jantlarla bilmiorum bu halde bile çok dikkatli gitmek gerekio. evet 1.8 olması satarken sorun olabilir ama öyle bi düşüncemiz olmucak uzun süre bizi üzmezse fazla.

Benim bildiğim, 2003 olarak geldi sadece Türkiye'ye..

2003 ilk geliş yılı mehmet abi ondan sonra devam etti yanlış bilmiosam çünkü benim araç 2004 model füme rengi

tarihinde Emrah Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bir kere kullanmıştım. 2003 model hb 1.8. fiyatta anlaşamadığımız için alamamıştım. 16.5 vermiştim , 17,5 istiyordu sahibi. ama inanılmaz bi torku var. tadı damağımda kalmıştı. piyasası çok kötü, hiç tercih edilmiyor ve yeni nesil dizellere göre çok yakıyor ( sahibinin dediğine göre) birde torku yüksek olduğundan debriyaj balatasında birkaç kez sorun çıkarmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2003 ilk geliş yılı mehmet abi ondan sonra devam etti yanlış bilmiosam çünkü benim araç 2004 model füme rengi

Evet.. ben yanlış hatırlıyormuşum...

2006 ya kadar gelmiş...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ankarada bir tane vitro yeşili hb vardı. Benim arabanın aynısı. Çok temiz görünüyordu uzaktan.

Yorum bağlantısı
Serdar Seyhun

mrb arkadasım üstünde connect motoru var parça sıkıntısı yaşamazsın satma konusuna gelincede zaten dizel arac almıssın az yakar uzun sene kullanırsın satmayı hiç düşünme bile türkiyede az varsa kaliteli arabadır.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
mrb arkadasım üstünde connect motoru var parça sıkıntısı yaşamazsın satma konusuna gelincede zaten dizel arac almıssın az yakar uzun sene kullanırsın satmayı hiç düşünme bile türkiyede az varsa kaliteli arabadır.

öle bi niyetim yok ztn f1 in ayrı bi havası var bence satsam bile alıcam araba yine f2 tdci olur ama bence eskisindeki hava onda yok

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Caner Y?ld?r?m

Performansı mükemmel.Aynı zaman da sessiz bir dizel motor.Ancak kullanan arkadaşlar motor ağırlığı yüzünden yoltutuşunun 1.6 benzinliler kadar iyi olmadığını söylemişlerdi.Bir de debriyajı çabuk bitiriyor diye duymuştum.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Performansı mükemmel.Aynı zaman da sessiz bir dizel motor.Ancak kullanan arkadaşlar motor ağırlığı yüzünden yoltutuşunun 1.6 benzinliler kadar iyi olmadığını söylemişlerdi.Bir de debriyajı çabuk bitiriyor diye duymuştum.

haklısınız caner bey önünde sanki 3 kişi oturuo gibi duruo gerçekten herşeye rağmen o bir focus yol tutuşu n kdr kötü olabilirki:) yol tutuşun olayında orj 14' lastiklerin etkisi büyük neyseki benim araçta 15' lastikler vardı aldığımda ama mutlaka ağırlık dağılımından dolayı benzinliler daha iyidir onu da alıp pompanın yanına yaklaşmaya cesaret edebilirseniz. aynı fiyata benzinli ghia alabiliodum ama bu aracı kaçırmak istemedim malum 1.6ları arkasına bağla çeksin :D

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Herşey bir yana:Gelmiş,geçmiş en sessiz dizel araçlardan birine sahipsiniz.. :D

o hacme göre bence sessiz hele 1.5 dci clionun sesini duyduktan sonra :(

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Adem Cengiz

Vergi Dezavantajını hiç hatırlatan yok,araç 1,8 TDCI.

Connect'imiz var işyerinde çekiş berbat, ama Focus'u taşır, hatta fırlatır...

1,6 TDCI kadar az yakmaz.

1,6 TDCI motora göre biraz daha dayanıklı.

Sonuçta muamma değil, fiyatına göre tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Vergi Dezavantajını hiç hatırlatan yok,araç 1,8 TDCI.

Connect'imiz var işyerinde çekiş berbat, ama Focus'u taşır, hatta fırlatır...

1,6 TDCI kadar az yakmaz.

1,6 TDCI motora göre biraz daha dayanıklı.

Sonuçta muamma değil, fiyatına göre tercih edilebilir.

adem bey aracım 2004 model olduğu için vergi dezavantajı diye bişey sözkonusu değil çünkü 7-11 yaş grubundan ödüyoruz yıllık vergisi 526ytl 2007 1.4 fiestayla aynı. yakıta gelince 110-120 km ortalamayla 800 km rahatlıkla yaptım 1.6larında pek az yakıcağını sanmam ztn +200kg ağırlığı var. connectlerde 75,90 ve 110 beygir 3 farklı motor var muhtemelen sizin şirketinki 75liktir. focus ise 115 beygir ki bunu fazlasıyla hissettirio bence 17-18bin ytl gibi paraları clioya vermek yerine gözü kapalı alınabilir yakıtın az olması herşey diil bence

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)
Adem bey aracım 2004 model olduğu için vergi dezavantajı diye bişey sözkonusu değil çünkü 7-11 yaş grubundan ödüyoruz yıllık vergisi 526ytl 2007 1.4 fiestayla aynı. yakıta gelince 110-120 km ortalamayla 800 km rahatlıkla yaptım 1.6larında pek az yakıcağını sanmam ztn +200kg ağırlığı var. connectlerde 75,90 ve 110 beygir 3 farklı motor var muhtemelen sizin şirketinki 75liktir. focus ise 115 beygir ki bunu fazlasıyla hissettirio bence 17-18bin ytl gibi paraları clioya vermek yerine gözü kapalı alınabilir yakıtın az olması herşey diil bence

Emrah Bey bizimki sanırım 75'lik. Ama aynı sınıfta 1,9 JTD Doblo'muz var, inanılmaz az yakıyor.

Vergi kıyaslamasını da kendi sınıfında ve yaşında araçlarla yapmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Sizin Bahsettiğiniz Menzile ben Benzinli ile ulaşıyorum.

1,8 TDCI tercih edilecekse Tork'u için, sağlam motoru ve görece ucuz fiyatı için tercih edilir, Tüketimine de katlanılır...

Ha Clio diyorsanız, karşısında kim olsa Clio yerine tercih edilir, böyle tipsiz, Türk İnsanına saygısız bir araçtan bahsediyoruz, 2010 modellerinde bile arka koltuk yolcu kafalıklarını çalıyorlar, Türk insanının basit bir kazada boynu kırılmış, Röno'nun umrunda mı...

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Emrah Bey bizimki sanırım 75'lik. Ama aynı sınıfta 1,9 JTD Doblo'muz var, inanılmaz az yakıyor.

Vergi kıyaslamasını da kendi sınıfında ve yaşında araçlarla yapmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Sizin Bahsettiğiniz Menzile ben Benzinli ile ulaşıyorum.

1,8 TDCI tercih edilecekse Tork'u için, sağlam motoru ve görece ucuz fiyatı için tercih edilir, Tüketimine de katlanılır...

Ha Clio diyorsanız, karşısında kim olsa Clio yerine tercih edilir, böyle tipsiz, Türk İnsanına saygısız bir araçtan bahsediyoruz, 2010 modellerinde bile arka koltuk yolcu kafalıklarını çalıyorlar, Türk insanının basit bir kazada boynu kırılmış, Röno'nun umrunda mı...

bence böyle performanslı bi araç için bu menzil oldukça iyi kullanıma göre biraz daha yükselebilir menzil belki. ztn sadece yakıt düşünsem gider 1.3 veya 1.4 olan bir dizel alırdım ama benim arabamın sollamalarda ve rampalarda fazla zorlanmaması gerek:) +yol tutuş. benzinli bir focus aynı menzili yapar belki ama benzinle mazotun fiyat farkını unutmamak gerek

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdal Delebe

Arkadaşlar merhabalar;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-31879623/detay

2006 lacettim var lpg li, ilandaki f1 1.8tdci araçla takas düşünüyorum. Ne dersiniz? ben aracıma 16 bin istiyorum f1 17500 istemiş. Bu takasa değer mi?

Vergi olayı nedir? Zonguldakta yaşıyorum, sürekli rampa, in çık 1.4 motor olmasına rağmen benim araç yorulmadan çıkıyor ama 3 bin devirin hep üstünde.

Benim asıl niyetim aracımı satıp focus 2.5 yada 3 almak, f1 1.8 tdci ile takasa gireyim mi? cevaplarınıza göre bi yol izleyecem. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ilandaki araçta bi enteresanlık var arkası makyajsız zaten önden kazalıymış. yıl 2003 demiş ama iyi bakmak lazım 2003 gümrük girişli eski kasa dizel mizel olmasın.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmaz
Arkadaşlar merhabalar;

2006 lacettim var lpg li, ilandaki f1 1.8tdci araçla takas düşünüyorum. Ne dersiniz? ben aracıma 16 bin istiyorum f1 17500 istemiş. Bu takasa değer mi?

Vergi olayı nedir? Zonguldakta yaşıyorum, sürekli rampa, in çık 1.4 motor olmasına rağmen benim araç yorulmadan çıkıyor ama 3 bin devirin hep üstünde.

Benim asıl niyetim aracımı satıp focus 2.5 yada 3 almak, f1 1.8 tdci ile takasa gireyim mi? cevaplarınıza göre bi yol izleyecem. teşekkürler

arabaya baktırın bi serviste sıkıntısı yoksa binmek için alınır benim araçta 1.8 deli bi performansı var hele rampalarda yetiş yetişebilirsen. baskı balataya iyi bakın almadan çok pahalı. vergisi yaştan dolayı düşmüştür yıllık 500küsür.

Yorum bağlantısı
Misafir
Arkadaşlar merhabalar;

Biraz macera olur. Aracınız kazasız ise bence bu takasa hiç girmeyin. Piyasası olmayan bir arabadan bahsediyorsunuz. Alacağınız aracın normal satışı çok az olduğu için sahipleri takas yolunu tercih eder. Ancak illa alacaksanız;

- Kontrollerde Volant'a mutlaka baktırın. Bu aracın kronik sorunu.

- Pompa, enjektör zaten diğer dizel araçlarda olduğu gibi kontrol edilmeli.

Kullanımı sizin araca göre çok daha zevkli ve seri bir araç. Düşük deviri ile yüksek tork biraraya gelince bahsettiğiniz inişli çıkışlı rampaları sorunsuzca geçersiniz. Ekonomisi benzinliye göre vardır ancak yeni nisel dizellere göre daha müsrif. Vergisi senelik 526 ama yüzde 10 zam gelse seneye yaklaşık 600.-TL olur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar merhabalar;

İlandaki şu ifade hiç güven vermedi bana

MAKÜL HER ARAÇLA TAKAS OLABİLİR
Biraz macera olur. Aracınız kazasız ise bence bu takasa hiç girmeyin. Piyasası olmayan bir arabadan bahsediyorsunuz. Alacağınız aracın normal satışı çok az olduğu için sahipleri takas yolunu tercih eder. Ancak illa alacaksanız;

- Kontrollerde Volant'a mutlaka baktırın. Bu aracın kronik sorunu.

- Pompa, enjektör zaten diğer dizel araçlarda olduğu gibi kontrol edilmeli.

+1

Ben alacaktım bir ara.. Yaşar Usta'ya sordum... Beni düşünüyorsan al, kendini düşünüyorsan alma demişti

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdal Delebe

teşekkürler arkadaşlar, söyledikleriniz üzerine vazgeçtim. yeni focusu bekliyorum artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...