İçeriğe Yönlendir

Rc Model Uçak Uçuş Denemelerim

Okyay Pay

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Okyay, sıkıntıdan patlıyor, ne yapacağını şaşırıyorsun... Bence bi iş bul kendine :D

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
eee nassılım :p:D

Seyrederken bu işi kapmışsınız gibi duruyor. Oldukça becerili bir uçuş :p

Yalnız videoyu kaydeden arkadaş sanırım size Oktay dedi.. İsminizi yanlış biliyor olabilir mi? :)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Seyrederken bu işi kapmışsınız gibi duruyor. Oldukça becerili bir uçuş :)

Yalnız videoyu kaydeden arkadaş sanırım size Oktay dedi.. İsminizi yanlış biliyor olabilir mi? :)

olabilir

Okyay, sıkıntıdan patlıyor, ne yapacağını şaşırıyorsun... Bence bi iş bul kendine :dil:

eminmisin :superman:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yasaklı sitelere video yüklemesene, açılmıyor...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
yasaklı sitelere video yüklemesene, açılmıyor...

yasaklı değilki!

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bir Projeden dolayı, Tanıştığım Uçabilen araçlarla ilgilenmeye başladım. (birşeyleri yapmak güzel) Gördüğüm kadarıyla yapımı basit olan delta kanat ın yapımına başladım. Melih Karakelle nin sitesinde bulduğum planı uygulayarak sıcak tel ile kanatları kestim ve yapıştırdım. Keserken yaptığım hataları zımpara ile giderdim. Elevon ları ve Yekeleri bugün hallettim. Winglet leri sağolsun elinden iş gelen bir komşum yaptı ve onuda yapıştırdım.

Hücum kenarlarına bant çektim.

Yukarda yapımını saydığım tüm terimler ve elemanlar bir ay kadar önceye kadar bana yabancıydı. şimdi evimde bir delta kanat var. pillerim gelince motor servo bağlantısıı yapıp uçup uçmayacağını deneyeceğim. nedense uçmuyacak gibi geliyor.Bundan dolayı böyle bir hobiyle ben tanıştıranlara teşekkür ederim.

bir kaç gündür aşağıdaki modelle uğraşıyorum

hpim3100.jpg

hpim3099.jpg

hpim3101.jpg

hpim3096.jpg

Uçuşundan sonra FPV ve stabilizatör en sonunda otonom uçuş yapacağım.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Arda Inan

İlk denememde bende çamın birine çarpıp çaktım uçağı. Sonra da korktum tekrar uçurmaya :crazy: Kaç kere pervanesiyle parmağımı kestiğimi de saymıyorum tabi :superman:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...