İçeriğe Yönlendir

Peugout Partner 2004 1.9d Testim

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Abim işi için almış kendine.

Araç 140bin i geçmiş. 1.9 diyor ancak turbo mu olup olmadığını belirtmemiş. Hoş bu model araçta turbo olmayacağını sanmıyorum. 2 gündür kullandığımdan kaputu açıpta bakmadım :fiuw:

1.9 olduğu için muhtemelen şehir içi 9.9 litre katalog değeri verilmiş. Ancak araç sürekli yük taşımada kullanıldığı için şu an bir depo ile 900km yapabiliyor. Deposu 60lt olduğundan şu anda karmaşık hesapla 6.7lt ye ulaşılıyor 100km de.

Aracın sürüş tepkileri sanki benim eski 1.3 benzinli ile aynı. Bana çekiş problemi varmış gibi geldi, bi carbon clean'lik işi var muhtemelen.

Araç 6 yaşını doldurmuş olmasına rağmen kabin içi sesi yok denecek kadar az. En azından trimleri falan ötmüyor :)

51kw yani 68hp katalog değeri verilmiş. 5. vites 3bin devirde 130'u görebildim otoyolda. 1.9 motor için düşük hp olmuş.

Direksiyon, debriyaj yumuşak. Kangoo'lar gibi sert debriyajı yok.

Yol tutuşu fena değil. Boş arkası ile savrulması yok denecek kadar az.

Müzik sistemi Renault'lara çok benziyor. Ses kalitesi daha iyi tutulmuş.

Yol bilgisayarı yok ancak açık kapı, düşük anahtar pili seviyesi gibi uyarıları veren, tarihi saati gösteren bi ekranı mevcut.

Aynalar otomatik, sürücü ve ön yolcu camı otomatik tutulmuş. Sürücü camı tek dokunuşla açılıp kapanabiliyorda.

Şimdilik söyleyebileceğim bu kadar.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

turbo yok atmosferik.. gazyağı koysanız çalışır:)

zaten burdan da anlaşılıyor 1900cc ama 68 hp :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

gider gider.. zaten 2004 model araç ilk çıktığında elbet kırsal motorin almıştır..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O motora Kırsal harici koymamak gerekir. CC yi unut, zaten yıldız pompa gibi basit bir sistemi vardır. Pompa-enjektör tamir-revizyonu kolay ve ucuz.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Öyle bir arabam olsa mutlaka 10 numara yağ işini denerdim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne yağı yahu, motoru elimize almayalım :nazar:

Ama kırsal motorin olayını söyleyeyim abime, aklına yatarsa koyar :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Siz gene çevreyi ve arabayı korumak için euro dizel koyun. :nazar:

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Çevre neyse de bu arabayı eurodizelin korumasına gerek yok. Birşeycik olmaz. Hatta biodizel koy.

Gerek yok bio olan herşeyi yakar o. :nazar: Yanık mutfak yağıyla bile yürür. :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

kırsal motorin artık isteyen alamıyacak sadece ağır iş makinaları alabilecek diye bir yasa çıkıcaktı çıkmadı mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araç 140bin i geçmiş. 1.9 diyor ancak turbo mu olup olmadığını belirtmemiş. Hoş bu model araçta turbo olmayacağını sanmıyorum. 2 gündür kullandığımdan kaputu açıpta bakmadım :)

Turbo yok onlarda... Eşek ölüsü gibi birşeydir... 140 bin km yi nasıl yapmış o...

euro dizele falan da gerek yok.. Kızartma artığı yağı da koyabilirsin...

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

Yorumlar arabayı görmeden soğumama neden oldu... :)

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla ölüsünü bilmem ama eşşek gibi gidiyor :nazar: Mal falan taşınıyor.

Biodiesel satılmıyorki büyük istasyonlarda, ondan alırdık valla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KM'si ile alakalı rakam değişiyor. Kendisi 13bin küsüre almış.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Can, bakınıyorum, daha benim müdürle konuşmadım. Pazartesi konuşacağım.

Ama satışa süper(!) elemanlar almışlar, mürvedini görürdük :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

Bugün sileceğe su doldurmak için kaputunu açtım, vallahi süper, silecek suyu haznesinin kapağı zamanında kaybolmuş, önceki sahibi 19 litrelik damacana kapağı koymuş. Asıl olay ise "cuk" diye oturmuş vallahi. Muhtemelen orjinal kapağı bile bu kadar iyi oturmuyordu "ki kayboldu" :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Ben su gencecik halimle, universite cagimin en hizli olmasi gereken 2. ve 3. sinif caglarimi 2008 peugeot partner kullanarak gecindirdim yaklasik 50.000 km yol yaptim ve dayanamayip gecen ay 18.000TL'ye sattim. Dediginiz gibi araba esek gibi, hiz yapmaz, alabildigine yuk tasir. Gecen yaz 5 arkadas kamp yapmaya gitmistik ve arka taraf neredeyse tamami ile doluydu. Malum yastik yorgan dosek bir de valizler, arka cam hic gorunmuyordu, klima acik 700 km icin 140TL mazot yakti.

Ben aracima eurodiesel harici yakit koymadim, yanik yag kokusunu sevmedigim icin bio-dieseli hic dusunmedim bile.

Bunun yani sira arabanin yuksek suratlerde ruzgari iceri almamasi beni sasirtti.

Gecen ay bir kaza gordum ve o arabayla hic kaza yapmadigima sukrettim; zira arabadan sag cikamayabilirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...