İçeriğe Yönlendir

Araçlarda Oto Koltuğu Yasası

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal

öncelikle herkese merhaba;

yeni düzenlenen yasaya göre 0-12(0-36 kg)yaş aralığındaki bütün çocuklar araçlarda oto koltuğuna oturacak.yani 0-12 yaş aralığında çocuğu olan anne ve babalar çocuklarıyla seyehat ederken çocukların oto koltuğuna oturmaları zorunlu hale getirilmiştir aksi takdirdr 62 tl cezası bulunmaktadır.bu yasanın uygulamasına 1 hazirandan itibaren başlanıyor şu anda tüm firmaların stokları tükenmiş durumda mağzalarda depolarındaki satıyor tabi deposunda stoğu varsa...

hem çocuğunuzun güvenliği hemde ceza yazmamaları açısından tüm ve anne ve babalara duyurmak istedim...

bu konuyla ilgili her türlü sorularınızı cevaplayabilirim..

tüm üyelere kazasız cezasız sürüşler dilerim.

iyi akşamlar..

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

dört yıldır kullanıyoruz zaten .son derece gerekli bir uygulama.şoförün kucağındaki çocukları görünce çıldırmamak elde değil...ama illede görüntü olsun diye koltuk almanın da bir alemi yok.çakma koltuklardan uzak durulmalı.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

0-12 yaş , 0-36kg demişsiniz.Peki diyelimki çocuk 8 yaşında ama 36 kilodan fazla yine taktırma zorunluluğu var mı ?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
0-12 yaş , 0-36kg demişsiniz.Peki diyelimki çocuk 8 yaşında ama 36 kilodan fazla yine taktırma zorunluluğu var mı ?

Çevirmede çocuklarında kimliğini istemeyecekler heralde...

Şu önde kucakta giden çocuklara çare bulsunlar önce. Ana babasını falakaya yatırsınlar...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu yasayı çıkaran iş bilmezler araba koltuğu alacaklara yardımda bulunsunlar önce. Evet, çocuklarımızın hayatı önemli ama gerçekten koruyan koltuklar da ateş pahası.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

bildiğim kadarıyla var.asıl yönetmelikte yazan ise 135 cm ve 36 kg(12 yaş) altındaki çocukların seyehatleri sırasında çocuk oto koltuğu kullanımı zorunludur.buna uymayanlar ise 62 tl para cezası ödemek zorunda kalacak diye bu uygulama dolmuş,ticari taksi,servis ve şehir içi ve dışı yolcu taşımacılığınıda kapsıyor.zaten bu oto koltuğunu yapan bi kaç tane belli başlı markalar var o marakaların dışındaki oto koltuklarını tavsiye etmiyorum dediğiniz gibi çok sağlıksız ve emniyetsiz oluyor.şuanda mağzalar ellerindeki stoğu erittiğinden fiyatlarda pek bi kıpırdama yok ama üreticiler piyasaya vermiyorlar oto koltuğunu şu anda siparişleri hazirana sallıyorlar liste fiyatları artacak gibi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fırsatçılık yapmasalar olmazdı zaten....Bence ön koltukta olası bir çarpma anında havayastığı ile yüzyüze gelecek çocukları kurtarsınlar önce...

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

0-12 yaş , 0-36kg dan büyük veya daha ağır ya da hiç çocuğu olmayanlarda mı almak zorun da?

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
Fırsatçılık yapmasalar olmazdı zaten....Bence ön koltukta olası bir çarpma anında havayastığı ile yüzyüze gelecek çocukları kurtarsınlar önce...

serkan abi bence allah korusun çarpma anında o çocuğun ön koltukta olmaması gerekir buna anne ve babaların dikkat etmesi gerekiyor oto koltuğu bence olmasada olur 7 yaşındaki bi çocuğa,en azında arka koltukta olması ve emniyet kemeri takılması en güzeli bu benim şahsi düşüncem katılmayanlar olabilir haklıdırlar...

0-12 yaş , 0-36kg dan büyük veya daha ağır ya da hiç çocuğu olmayanlarda mı almak zorun da?

yoo hayır alması gerekmez sadece istenen şey 135 cm altı 36 kg altı 0-12 yaş gurubu için geçerli

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben çok rahatsız oluyorum Gökhan, bakıyorum adamda annesi de kelli felli denecek insanlar, arabalar iyi arabalar ama çocuk önde annesinin kucağında, yani belki onlara göre dünyanın en güvenli yeridir. İşte tv kanalları yarışmadan fırsat bulsalarda şöyle çarpma testlerini veya kaza görüntülerini yayınlasalar ne güzel olur...Ben arkada büyük oğlum için artık yükseltme minderi ile arabanın kemerini kullanıyorum ama ufak için koltuk şart..

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
Ben çok rahatsız oluyorum Gökhan, bakıyorum adamda annesi de kelli felli denecek insanlar, arabalar iyi arabalar ama çocuk önde annesinin kucağında, yani belki onlara göre dünyanın en güvenli yeridir. İşte tv kanalları yarışmadan fırsat bulsalarda şöyle çarpma testlerini veya kaza görüntülerini yayınlasalar ne güzel olur...Ben arkada büyük oğlum için artık yükseltme minderi ile arabanın kemerini kullanıyorum ama ufak için koltuk şart..

sonuna kadar haklısın serkan abi bende gördüğüm zaman çok sinirim bozuluyor eğer çocuğum hep yanımda olsun diyosa çocuğunu arkaya bindirsin yanınada annesi mi oturur babasımı oturur kim oturursa otursun ama o çocuk arkada olsun orası o çocuk için en güvenli yer çünkü trafikte heran neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz o yüzden tedbir şart

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gökhan, tavsiye ve fiyat alalım...

2 tane alırsak indirim uygulayacakmısın...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Gökhan, tavsiye ve fiyat alalım...

2 tane alırsak indirim uygulayacakmısın...

Bana da, bana da... :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Gökhan... 4 tane alsak indirim uygulayacakmısın :D

Şaka bir yana...

Grup oluşturup toplu alım yapabiliriz... :)

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

taksi ye bindiniz yada emanet arabayla seyahat edeceksiniz yada tanıdığınız belirtilen ölçülerde çocuklu bir aileyi aracınıza almak zorunda kaldınız o zaman ne olacak ?

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Bildigim kadarıyla ticari taksilerde zorunlu değil, çocuklu aileyi aracınıza almayıp taksi çağırıp göndermeniz gerekecek.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

benim kız 8 yaşında, 23 kg ve boyu 128 cm mesela??

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

fiyatlar 140 ile 1300 lira arasında ama benim size önereceğim marka 1.si sunny baby 2.babymax(kraft) dir sunny babay karaftla aynı kalitede kraftın oto koltuğu 250 liradan başlıyor sunny baby ise 200 lira sunny baby in cristal olarak ürttiği bi ürün var o ise 140 lira babymax 160 lira.ama benim önereceğim ürün yukarıda da söyledim karft sunny baby zaten babymax kraftın ürünü o tercih size kalmış.form üyelerine fiyat konusunda yardımcı olurum onun lafı bile olmaz...

benim kız 8 yaşında, 23 kg ve boyu 128 cm mesela??

ergin abi sende alacaksın çünkü 135 cm ve 36 kg altı doğumdan sonra 12 yaşa kadar olan çocukları kapsıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fiyatlar 140 ile 1300 lira arasında ama benim size önereceğim marka 1.si sunny baby 2.babymax(kraft) dir sunny babay karaftla aynı kalitede kraftın oto koltuğu 250 liradan başlıyor sunny baby ise 200 lira sunny baby in cristal olarak ürttiği bi ürün var o ise 140 lira babymax 160 lira.ama benim önereceğim ürün yukarıda da söyledim karft sunny baby zaten babymax kraftın ürünü o tercih size kalmış.form üyelerine fiyat konusunda yardımcı olurum onun lafı bile olmaz...

Alacağımız ürünü gösterebilirmisin... ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

160 ı bırak, 360 a İstanbul da markalı koltuk hiç görmedim :) , ürün listesi alayım :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
Alacağımız ürünü gösterebilirmisin... ?

abi sunny babyler bunlar babymaxe bakıyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...