İçeriğe Yönlendir

Dünden Bugüne C-max

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Fatih Keskin

Lokman abi senin konuna sansür var abi.Yazdığım iltiyi sansürlemişler bi el atı ver abi arkadaşlara bi kimlik sorsan iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lehim hatası yapmış olabilirim.Direnç degerleri fazlasıyla yeterli idi.Yada led dandik çıktı. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fatih kim yapar bunu :D

sen reklam yapmışsın, öyle yazıyor. benim bildiğim Fatih reklam yapmaz, yaptırır. kimlik soramam yönetimde meslektaş var, gereğini o yapar. :)

Oktayım uzun zamandan beri çalışıyordu, 3-4 gün önce gitmiş. bizim toplantıda Fatih veya Emin farkına varmıştı. :) neyse Ankaraya geldiğimde elden geçirirsin artık. sorun değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Sağ ön kapı açma düğmesinin aydınlatması çalışmıyor gözümden kaçmaz abi.

Reklam yapmam abi herhalde kıskandılar senin arabayı bencede kıskansınlar.İki mondiyi toplasan bi cmax yapmıyor baksana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kıskananlar çatlasın Fatih, :D

sözüm meclisten dışarı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sağol oktayım biliyorum.

kullanacağımız fıskıye bu, alt yapısını yaptıktan sonra ilerde bu fıskıyeleri değiştirebiliriz.

OTMa5.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

nihayet bugün far yıkama sistemini devreye soktuk, Murat usta (Uçan per) baya bir uğraştı, püskürtme memeleri tam olmadı ama diğer kısımlar süper oldu, farı açınca devreye giriyor, kapatınca devreden çıkıyor, aslında tesisat hazır ama gem modülünden kapalı, bunuda açamayınca alternatif plan devreye girdi, fardan tetik alındı ve bir role ile işlem sonlandı.

Toplam maliyet 200 Tl. yaptırmak isteyenler, bu parayı gözden çıkaracak. şimdi yapmak istediğimiz daha güzel bir meme bulmak, mondeo olabilir dediydi. bakacaz artık. resimler aşağıda arkadaşlar. birde kısa videomuz var çünkü suyumuz bittiydi. :D

bu kullandığımız kaliteli hortum.

sMaML.jpg

bunlarda montaj aşamaları.

MiKdh.jpg

TQX9v.jpg

sigorta panelimizde role yeri ve sigortası mevcut ancak olmadı.

PtHKS.jpg

3Vtbp.jpg

far yıkama motorumuz bu.

Q8ozb.jpg

role bağlantımız. izole edliliyor.

wF6mu.jpg

HoJOx.jpg

WtNlq.jpg

3yTn3.jpg

1aKDz.jpg

1KLp3.jpg

bodap.jpg

yAFKn.jpg

cEaR2.jpg

qcK2p.jpg

u16Jb.jpg

buda kısa videomuz.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayırlı olsun abi.

cam suyunu doldurduğunda bi video daha bekliyorum. ya videodan kaynaklı bir şey yada su azlığından. o pompanın daha fazla tazikli püskürtmesi lazımdı.

Bu arada check valf bulabilidin mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Servetim sağol abim.

Mustafa tekrar ekliyeceğim abim, yalnız meganın memeleri ayar yapmaya gelmiyor, ayar yapınca arkadan su kaçırmaya başlıyor :D 3 tane parçaladık. su gelme olayı memeden kaynaklıymış ona gerek kalmadı, gerçi 1. tl. bulduk. :)

Adnan çok sağol abim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi iyi günlerde kullan.Güzel olmuş.Fıskıyeler tampon rengine uydurulursa daha az göze batar sanki. :good1::nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

arkadan derken abi? hortuma geçen kısımları mı çatlattınız?

fıskiyeyi iyi inceledim ben. 4 parçadan oluşuyor. gövde- su çıkan ve yön ayarı yapılan top- fıskiye içindeki check valf işlevini sağlayan parça-hortuma geçen beyaz kısım. o beyaz kısmı zorlayınca gövdeyi çatlatıyor. ben fıskiyenin taziğini yükseltsin diye valf zımbırtısını sökecem diye birini çatlattım :D

far yıkama için alınabilecek en ucuz ve yön ayarı olan tip fıskiye meganeda :D

bu arada mondeonun jetlerini o tampona uydurmak zor olur gibi. çünkü o jetleri genelde tampona değil faların bağlandığı üst demire takılıyor. ve tampondan çıkış açıları her araçta farklı. uydurmak bayağı işcilik ister gibi. makyajlı c maxlerdekine bakmak lazım senin aracın için. belki onlar direk olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Oktay, Hüseyin sağolun. Türkiyede bir ilki gerçekleştirdik :) Oktay boyama konusunda haklısın.

Mustafa hortum büyük hortum, memenin ucu ince, biz o vida yerine komple geçirdik hortumu baya zor oldu birde kelepçe taktık sağlamlaştırdık iyicene. o ayarlanabilen topu aşağı yukarı yapınca topun yanlarından su kaçırmaya başladı. :D biz dedik meme bozuk herhalde, en sonunda ayrarı sonuna kadar yukarı yani dışarıya doğru açmazsan sorun yok, biz sağa sola ayar yapmak için sonuna kadar açınca topun özelliği gidiyor ve yanlardanda su atmaya başlıyor. şu an sorun yok, hortum büyük meme girişi küçük, bir ara far yıkama buluşması yaparız ordan yakında bakarsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Servet nozul yan sanayi, su hortumu orijinal kalın abim. nozula kadar aynı hortumu devam ettirdik.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evde üniversal cam motoru ile denemiştim tazik için. senin kullandığım motorun bundan fazla taziği olması lazım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Can sağol abim, Mustafa motorun taziği çok güzel, fara vurmasıda güzel, daha uygun birşey olabilirmi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bu da güzel olmuş yahu :bravo:

Başka ne lazım ki tek eksiği NOS olmuş bunun artık :D

Maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Güzel olmuş Lokman abi. :)

Güle güle kulan, :nazar:

Sağol Erkanım.

Bu da güzel olmuş yahu :bravo:

Başka ne lazım ki tek eksiği NOS olmuş bunun artık :D

Maşallah :nazar:

Sercan çok sağol, hep az kaldı diyorum birşeyler çıkıyor karşımıza :D bitmezde, sonu yok bunun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Gerçekten ilki yaptın Abi Hayırlı olsun muhteşem. :wub:

:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lokman abi, göz fıskiyelerin hayırlı olsun :rolleyes:

Adnan mesajını atlamışım çok teşekkürler abim.

Güzel olmuş abi. :nazar:

Bence ayrı konu açmak lazım bnun için. ;)

sağol Ahmet, aslında yapacaklara fikir olması açısındanda yararlı olur.

Gerçekten ilki yaptın Abi Hayırlı olsun muhteşem. :wub:

:nazar:

Eyvallah Hasanım. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...