İçeriğe Yönlendir

2006-07 Focus Tdci Ghia Airbag Sayısı ?

Erim Vatansever

Recommended Posts

Halis Parlak
Demekki esp de var...

ESP varsa iptal düğmesi de olması gerekir.Ya da düşük bir ihtimal yol bilgisayarından iptal olabilir x paket focus ve c-max lerde olduğu gibi.

Ali Bey,düğme ve yol bilgisayarına bakıp merakımızı giderirseniz sevinirim. :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
ESP varsa iptal düğmesi de olması gerekir.Ya da düşük bir ihtimal yol bilgisayarından iptal olabilir x paket focus ve c-max lerde olduğu gibi.

Ali Bey,düğme ve yol bilgisayarına bakıp merakımızı giderirseniz sevinirim. :D

Mehmet Bey keşke olsaydı.Ön kolsolda olması gereken yerde yok. Yol bilgisayarında esp diye hiçbir şey yok. Yoksa benim araç prototip olarak mı yapıldı . :nazar:

tarihinde Ali T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Benim araba da Ali beyin arabasının 2007 modeli,ben baktım fitili kaldırıp havayastığı var ama esp ile ilgili herhangi bir düğme yok.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
Benim araba da Ali beyin arabasının 2007 modeli,ben baktım fitili kaldırıp havayastığı var ama esp ile ilgili herhangi bir düğme yok.

Fatih Bey,

İlginç bir durum.Ben ilk kez duyuyorum böyle birşey.

Sonuçta Güvenlik Paketi: ESP+TCS+Perde Hava Yastıkları ndan ibaret.

Şu da varki genelde ESP li araçlarda düğmesi vardır veya yazılımda vardır.İsteyen devre dışı bırakabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yıllar arası donanımda farklar oluyor. ilk gelen ghialar 4 belli bir yıldan sonra 6 hava yasttğı standart. ilk gelenlerde + paket şeklinde 6 hava yastığı da var. esp dediniz o muhabbet. güvenlik paketi. otosanın zaten hiç bir yılı ötekisini tutmuyor. her araçta ufak tefek farklar oluyor.

zaten 2007 lerde güvenlik paketi olmaya bilir onun yerine esp tek başına opsiyon gibi gibi.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Evet Mustafa benim de aklıma geldi.ESP li 2007 focus var piyasada.Araçtan araca farklılık göstermesi de garip zaten.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi otosan bazen öyle enteresan donanımlar getiriyorki bilmesem satış öncesi söküyolar yada takıyor diyecem :moto:

Yorum bağlantısı
Fatih Bey,

Şu da varki genelde ESP li araçlarda düğmesi vardır veya yazılımda vardır.İsteyen devre dışı bırakabilir.

Benim aracım da 2007 ghia dizel

arabayı calıstırmadan önce kontağı buji ışığı sönene kadar bekletiyorum buji ışığı sönünce çalıştırıyorum ama bu sırada ESP simgesi yani bir araba simgesi olan ışığı da görüyorum km kadranında. Fakat arkadaşların dediği gibi teybin altında ESP düğmesi yok sadece arka camların rezistans düğmesi var.

Airbagler konusunda da hem koltuklarda hem de orta direkte emniyet kemeri üstünde airbag yazıyor. 6 tane airbag ediyor bu.

ESP yi menülerde de aradım bulamadım. ESP var ama İptal edilemiyor gibi geliyor bana bu analizden sonra.

Bu vesile ile birşey sormak istiyorum. Hani kızdırma bujisi sönene kadar bekliyoruz ya arabayı çalıştırmadan önce.

Buji ışığı sönünce hemen çalıştırabilir miyiz? Yoksa ABS, ESP motor arıza ışığı vb gibi ışıkların da sönmesini bekleyelimmi?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Beklemeniz sağlıklı ama beklemeseniz de bir şey olmaz.Önemli olan o lambaların yanık kalmaması veya söndükten sonra tekrar yanmaması çünkü bu durum arıza olduğunu gösterir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O halde... ESP varsa 6 hava yastıklıdır, 6 hava yastıklı ise esp vardır tezi çürür..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kenan Kabalar
(düzenlendi)
Fatih Bey,

Euro NCAP testlerinde yeni Focus için ESP düğmesinin iptali olmadığı belirtiliyor. Eskiler için de olmasın aynı durum.

tarihinde Mehmet Kenan Kabalar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ayhan Onaran

Dün bir araca baktım 2005 focus ghia 6 adet airbag var.Önce inanmadım sonra kendim saydım :) ancak ESP yok.Ne menude ne de tuş olarak yok..Satan kişi alınırken +airbag+mp3 çalar olarak alındığını söylüyor.Demek ki ilk önceleri airbaglar ESP den bağımsız olarakta veriliyormuş..Ben bunu anladım..Sonradan ESP+Airbaglar birlikte paketlenmiş.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

bizdeki ghia 2007 güvenlik paketli değil ama 6 adet var hava yastıgı :s

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Dün bir araca baktım 2005 focus ghia 6 adet airbag var.Önce inanmadım sonra kendim saydım :) ancak ESP yok.Ne menude ne de tuş olarak yok..Satan kişi alınırken +airbag+mp3 çalar olarak alındığını söylüyor.Demek ki ilk önceleri airbaglar ESP den bağımsız olarakta veriliyormuş..Ben bunu anladım..Sonradan ESP+Airbaglar birlikte paketlenmiş.

Bir hafta önce ben de aynı olaya şahit oldum. 2005 model X-Paket olmayan benzinli Focus Ghia HB'de 6 hava yastığı vardı. Benim 2006 model dizel Ghia aracımda 4 tane var :)

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Muhammet Dede

Aracım 2008 model focus 2 makyajsiz kasa collection modeli kac hava yastığı var acaba bilen varmi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Aracım 2008 model focus 2 makyajsiz kasa collection modeli kac hava yastığı var acaba bilen varmi :)

Collection serisi makyajlı kasa ile gelen bir seri diye biliyorum ben. Collectionlarda 4 hava yastığı mevcut...

Yorum bağlantısı
Muhammet Dede

yok hocam makyajsız collection ruhsatta öyle diyor :) benim görebildiklerim önde 2 tane klasik bide koltukların arkasinda arka yolcular için 2 tane toplam 4 saydim baska varsada bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Koltuktaki ler arka yolcular için olmuyor benin bildiğim. B ve C sütunda olanlar arka yolcular için.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

yok hocam makyajsız collection ruhsatta öyle diyor :) benim görebildiklerim önde 2 tane klasik bide koltukların arkasinda arka yolcular için 2 tane toplam 4 saydim baska varsada bilmiyorum

4 adet airbag var aracınızda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...