İçeriğe Yönlendir

Yüksek Rölanti Ve Geç ısınma Problemi

Emrah Akdeniz

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

benim aracım kışın nerdeyse hiç ısınmıyor anca otobana çıkıp yüksek devirlerde kendini buluyor.hele kapalı bir trafiğe girdimmi yandık soğuktan donuyoruz içinde

Yorum bağlantısı
Rahmi Çalışkan
Antifrizin önemi yok.. Hararetin rampa aşağı düşmemesi gerekirdi..

Yukardaki cümlem geçerli.. Termostat yok veya bozuk.. Yada ustacığın biri deldi..

mehmet abi yarın baktırcam ustaya,bunlara kaçlık termostat takılıyor? bi marka falan varmı önereceğiniz..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Mehmet abi dediğini yaptım gage menüden sıcaklığı ayarladım,Şuan Antakyada yaşıyorum ve havalar gündüz 12 derece civarı.şehir içinde 7-8 km yaparak 90 dereceye ancak ulaştı.rampa aşşağıya inerkende 45 dereceye kadar düşüyordu.rampaya tırmanırken 102 dereceyi gördü ve kaloriferde iyi ısıtmaya başladı.düz yola geldiğimde 87-89 derece civarında oluyor...

Yanlız benim şuan su kabında yazlı kışlı antifiriz kullanıyorum....Bana ilginç gelen şey ise yazın o kadar sıcakta kullandım aracı hiç su eklemedim..bu aracı alalı 1 sene oldu yaklaşık 16 bin km yaptım sadece 1 sefer su koydum.en son suyuda 8-9 ay önce az bi şey koydum..bu olay biraz garip değilmi..bu araç hiç suyu eksiltmiyor,susuz mu çalışıyor.anlamadım..yardımını bekliyorum Mehmet abi...

Sorun büyük ihtimalle termostat kaynaklı.Ayrıca su eksiltmemesi çok normal.Kapalı sistem neden su eksiltsin ki?Su kaçak olmadığı müddetçe gözle farkedilmeyecek seviyelerde eksilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi yarın baktırcam ustaya,bunlara kaçlık termostat takılıyor? bi marka falan varmı önereceğiniz..

94 derece diye aklımda kalmış.. 94 yanlış ise 84 derecedir..

Yorum bağlantısı
Rahmi Çalışkan
94 derece diye aklımda kalmış.. 94 yanlış ise 84 derecedir..

mehmet abi bugün ustaya gittim termostat ya açık kalmıştır yada bozuktur dedi,ama termostata bakmam için jarzdinamosunu sökmem lazım dedi,altında imiş.1 saatimizi alır dedi.zamanım da yoktu.söktüremedim.ama bn farkı bir yerde diye biliyordum.bu termostatın yeri ordamı ?

Yorum bağlantısı
Misafir
mehmet abi bugün ustaya gittim termostat ya açık kalmıştır yada bozuktur dedi,ama termostata bakmam için jarzdinamosunu sökmem lazım dedi,altında imiş.1 saatimizi alır dedi.zamanım da yoktu.söktüremedim.ama bn farkı bir yerde diye biliyordum.bu termostatın yeri ordamı ?

termostad değişimi focusta bu kadar zormuymuş?inanasım yok ama.merak ettim.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdeniz

Evet ortalama 1 saat civarı sürüyor. Şarj dinamosunun altında.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...