İçeriğe Yönlendir

C-max Isofix

Muhsin İpek

Recommended Posts

Muhsin İpek

Merhaba arkadaşlar

bilindiği üzere yeni kanun gereği araçlarda çocuk için güvenlik koltuğu mecburi hale geldi. 2006 c-max aracım var ve Isofix özellikli oto koltuğu almayı istiyorum ( çok daha güvenlikli ve daha sessiz, firen esnasında kayma gibi bir durumu söz konusu değil. )

Sorum şu C-max 2006 model aracımda Isofix özelliği varmı..? ben biraz bakındım ama göremedim. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. Şayet yoksa Isofix özelliğini taşıyabilecek aparat vs vs takma durumu söz konusumu..

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servislerde taktırabiliyorsunuz.Orjinalde Isofixli olanlar da var, biraz şans işi.

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek
Servislerde taktırabiliyorsunuz.Orjinalde Isofixli olanlar da var, biraz şans işi.

Çağlar bey teşekkür ederim.

Bu aparat pahalımıdır bu konuda bir tahmin yürütme olasılığınız varmı ..?

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek

sanırım bir yanlışklık oldu. Sadece Isofix geçeceği koltuk arasındaki parçadan bahsediyordum ben, o metal parçamı 400-600 arası ??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O parça. fiyatı yine de sorun tabii, ama ben böyle hatırlıyorum. Rakamı öğrenen müşterinin, yeni satın aldığı koltuğu değiştirdiğini net hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

Sağ arka koltukda, oturma yeri ile sırt dayama yerinin birleştiği yerde elinizi gezdirin. Elinize resimdeki demirin ters U kısımları geliyorsa isofix vardır. Gelmiyorsa, sadece hazırlığı olması gerekir. (İsofix hazırlığı bütün focus 2'lerde var, c-max'da mutlaka vardır). Bu durumda isofix kiti almanız gerekiyor (ben ocak ayında 60 lira vermiştim). Servisde montajı kolay. Alt koltuk oturma kısmını kaldırıp, hazır deliklerden vidalanıyor.

isofix.jpg

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Benim 2004 cmax için 60 TL gibi bir ücrete otokoçta aparatları taktırmıştım.Isofix hazırlığı mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek

Arkadaşlar çok teşekkür ederim Yardımlarınız için. Bu bilgiyi öğrendiğim çok iyi oldu, ilk işim servise yada parçacıdan alıp taktırmak. isofix ile bağlantı çok daha güvenli oluyor her kese tavsiye ederim... Bu araa forumda bazı arkadaşların çocukları küçün olduğu ve bu durumda iki kez oto koltuğu almak zorunda olduklarını söylemişler. HAYIR buna gerek yok bazı oto koltuklarında iç aparatı ile birlikte satılıyor yani..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-b...dar-tek-k/detay

bu linkte daha net gözükeceği gibi. Herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Servis'e c-max isofix kit demeniz yeterli. Ama isofix'i servisler bilmiyor gerçekten. Ben önce ford cevizliye hazır ordan geçiyorken sorayım demiştim. Oradaki ustaların hiçbiri isofix varmı, varsa nasıl anlaşılır araçta bilmiyordu. Sonra internetten ford otosan'a mail attım. Sağolsunlar hemen aradılar da gerekli bilgiyi verdiler.

Bir de şöyle bir konu var, ben aracı aldığım zaman isofix istese idim, ücretsiz olarak takılıyormuş. Zati, aracı alırken donanım listesinde standart ama servisde takılır gibi bir ifade vardı. Maalesef bunu satış yapan hanımefendiye anlatamadım. Ford daha sonra bu işi ücrete bağlamış.

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek

Arkadaşlar..!

Bu gün Samandra Atılgan Ford servise gittim sofix fiyat sordum 85 tl dediler ve çok pahalı geldi, ardından Gürbaşlar kavacık servisi aradım 95 + işçilik 120 tl dediler büs bütün sinir oldum. Bir kaç yeri aradım yardımcı olamadılar ( o sırada halen Atılgan ford servis dışındayım. ) derken içeri girip bir arkadaşa dedimki " arkadaşım benim aracımda isofix olup olmadığına bakarmısın " dedim o da aracımı ve modelini sordu. Bende c-max deyince " aracınızda isofix mevcut " dedi sevinmiştim ama nerde bu :)) meğer ( c-max olanlar bilirler ) bizim arka koltuk oturağı ile yaslanma bölgesi olan kesit kısmında bir yükseklik var sünger yüksekliği. meğer onun altındaymış. Hemen koltupu kaldırıp alltan döşemeyi çıkartınca süngerin içinde 120 tl değerinde isofix yatıyor :))) servisteki arkadaş şunu söyleri. Burada olduğunu bize eğitimlerde söylediler ve herkes burada olduğunu bilmiyor.... bazı kişiler döşemeyi kesip isofixi dişarı çıkartıyor ancak gerek yok alttan döşemeyi soketinden çıkartınca zaten meydana çıkıyor, koltuğa gerek kalmayınca gene eskisi gibi alttaki yerine takıp temiz olması için kesmeyin derim..

koltuk almak isteyen arkadaşlara ist. saraçhane den almanızı tavsiye ederim ben ordan aldım. mağazalara oranla baya uygun..

Selamlar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan Toparlak

2006 focus 2 ghia 1.6 güvenlik paketli bunda varmıdır nasıl anlarım

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Hasan Aydoğan

Bende 2006 C-max için bakıyorum. Koltuk kesilmeden olabilir mi bu montaj işlemi?

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Bende 2006 C-max için bakıyorum. Koltuk kesilmeden olabilir mi bu montaj işlemi?

Daha öceki 2004 Cmax aracıma koltukları kesemeden taktırdım.Şu anki 2008 model aracımda, önceki sahibi tarafından yetkili serviste koltuk kesilerek taktırılmış olan ısofix bağlantılarını kullanıyorum.Eski aracımda herhangi bir sorun olmadı koltukların kesilmemiş olması.

Yorum bağlantısı
Hasan Aydoğan
(düzenlendi)
Daha öceki 2004 Cmax aracıma koltukları kesemeden taktırdım.Şu anki 2008 model aracımda, önceki sahibi tarafından yetkili serviste koltuk kesilerek taktırılmış olan ısofix bağlantılarını kullanıyorum.Eski aracımda herhangi bir sorun olmadı koltukların kesilmemiş olması.

Anlamadığım eğer koltuklar kesilmeden oluyorsa neden kesiliyor?

Montaj işlemi zor mudur? Kendimiz takabilir miyiz?

tarihinde Hasan Aydo?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Anlamadığım eğer koltuklar kesilmeden oluyorsa neden kesiliyor?

Montaj işlemi zor mudur? Kendimiz takabilir miyiz?

Sadece koltukta biraz pot yapmıştı kesilmeyen kısımlar bunun dışında herhangi bir sıkıntı yaratmamıştı.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Hami Erışık

C max 2006 ghia..

bu isofix konusunda yokmu bir iki foto atacak olan..

inanin okumayla bişey anlamadim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

bende anlamadım... kesin bir bilgi istiyorz..c max 2007 model aracıma normal bir cocuk koltugumu alıcam yoksa isofixlimi?

Normal koltuk alın. Masrafa girmeyin. Aynı güvenliği sağlıyor isofixsizler de. Ben çok fazla sonradan isofix aparatı taktıran olduğunu sanmıyorum forumda.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Okan Tansel

Merhaba arkadaşlar aracımı biliyorsunuz 2004 c-max Ghia bu araçta isofix varmı varsa nerde ? bileniniz varmı çünkü koltukta sırtlıkla oturma arası birleşik boşluk yok

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar aracımı biliyorsunuz 2004 c-max Ghia bu araçta isofix varmı varsa nerde ? bileniniz varmı çünkü koltukta sırtlıkla oturma arası birleşik boşluk yok

Konunuz birleştirilmiştir.

Ben yok diye biliyorum. Benim ve birçok arkadaşta yoktu. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracım 2004 focus c-max ghia bugün dedelerinni çocuklara aldığı koltukları montaj ediyordum tabi satıcı kemerle bağlanıyor demiş. ama kemerle olmucak gibiydi uğraşıyordum bağlamaya içimden ya arkada arabaya herşeyi koymuşlar 2 demirimi koymamışlar diyem isyan ediyordum uğraşırken ilk resmin ordakı kuçük kısımla elime ser bir şey temas etti sağdan çektim soldan çekim aşa yukarı derken diğer resimlerdeki demirlere ulaştım isofix olduğunu düşünüp monta etim oldu değilsede ne işe yarıyorlar sonradan olma birşey değil bu isofix se neden ulaşması bukadar zor üstleri kapatılmış?

2G3kwGb.jpg

ub8SDUb.jpg

3bYsgn9.jpg

mnXcjms.jpg

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar aracım 2004 focus c-max ghia bugün dedelerinni çocuklara aldığı koltukları montaj ediyordum tabi satıcı kemerle bağlanıyor demiş. ama kemerle olmucak gibiydi uğraşıyordum bağlamaya içimden ya arkada arabaya herşeyi koymuşlar 2 demirimi koymamışlar diyem isyan ediyordum uğraşırken ilk resmin ordakı kuçük kısımla elime ser bir şey temas etti sağdan çektim soldan çekim aşa yukarı derken diğer resimlerdeki demirlere ulaştım isofix olduğunu düşünüp monta etim oldu değilsede ne işe yarıyorlar sonradan olma birşey değil bu isofix se neden ulaşması bukadar zor üstleri kapatılmış?

...

Okan abi, sanırım sonradan takılma isofix sendekiler. şöyle ki, orjinalde, koltuk alt minderinin üste doğru uzanan 3-4 cm lik kısmından sonra başlıyor boşluk. İsofix demirleri o boşlukta olmalı ve minderi bu şekilde açarak işleme gerek kalmadan kolayca takılmalı koltuk. Sonradan takılanlarda ise bunun gibi bir görüntü oluşuyordu ve o kısımdaki minder kesilerek demirin çıkması sağlanıyordu bildiğim kadar ile.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Isofix demirleri onlar galiba abi. Bizim araclarda isofix standart diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Isofix demirleri onlar galiba abi. Bizim araclarda isofix standart diye biliyorum.

Standart olmaması lazım Mert. Bak bakalım sende var mı? Ben bulamamıştım. Bu kadar mıncıklamadım belki minderi ama..  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Standart olmaması lazım Mert. Bak bakalım sende var mı? Ben bulamamıştım. Bu kadar mıncıklamadım belki minderi ama.. :unsure2:

Bende vardi abi. Koltuklari temizlerken gormustum ben. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...