İçeriğe Yönlendir

99 Mondeo Ghia Soğutma Suyu Ikazı

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Siteye pek katılımcı biri değilim ancak bir sorum var, cevap verecek varsa yardımlarını bekliyorum.

99 mondeodaki uyarı ekranında soğutma suyuyla ilgili alan var. Bu kısım suğutma suyu min. seviyenin altına inince mi ikaz veriyor, yoksa hararetle yükseldiği zaman mı ikaz veriyor? Benim bildiğim seviyeyle alakalı bir ikaz. Hatta aracın burnu çok yukarı kalktığı durumlarda yine ikaz veriyor.

Benim araçta ise son günlerde ikaz yanmaya başladı. Kontak kapayıp açınca sönüyor.

Ama asıl ilginç olanı dün ikaz yanınca tüm camları açtım, klimayı daha doğrusu kaloriferi de ısıyı devamlı yükseltecek ve fan son hızda çalışacak şekilde açınca iki dakikada ikaz söndü. İşte aklım burada karıştı.

Soğutma suyumun seviyesi iyi (max. çizgisinin 3-4 mm üstünde.) İkazın yandığı durumlardaki hararet ibrem ise tam dik bile değil.

Ayrıca yol bilgisayarında harareti sayısal olarak gösteren bir yer var mı? (hani gizli menüde olabilir belki.)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

99 Mondeo da gauge menü yoktur :i-ih:

moondeo nun o bölümündeki ikazlar tamamen mekanik tetiklenir, herhangi beyin bağlantısı yoktur, cam - kalorifer açık olunca lambanın sönmesi tesadüf. O ikaz maalesef sıkça yanlış yanar, su kontrolü esastır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Su seviyesi düşünce yanar..

Sönmesinin sebebi de muhtemelen suyun genleşmiş olmasıdır.

Eksiği, ışık sönene kadar tamamlayın..

Yorum bağlantısı
Bahadır Yıldız

Bende de aynı sorundan vardı komple suyu boşaltıp antifiriz doldurdum şimdi hiç yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mehmet Bey su seviyem soğuk halde max. çizgisinin 3-4 mm üzerinde. Zaten bu halde iken yanmasından "kıllandım".

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
99 Mondeo da gauge menü yoktur :)

mehmet abi'de de bu araçtan vardı, nası unuttum böyle dandik olduklarını :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey su seviyem soğuk halde max. çizgisinin 3-4 mm üzerinde. Zaten bu halde iken yanmasından "kıllandım".

Rampa aşağı bir konumda park edin.. yine sönmüyorsa, müşür bozuktur... Benimki aldığımda bozuktu, değiştirmiştim...

mehmet abi'de de bu araçtan vardı, nası unuttum böyle dandik olduklarını :lol:

;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Deveye sormuşlar boynun neden eğri :lol:

Rampa aşağı sönüyorsa, su ekleteceğiz.. suyu eksik demektir... Dolu bir araba bu Hakan... Sen bilmezsin.. Ghia bu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...