İçeriğe Yönlendir

Sabit'e Veda Net'e Devam

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Cavit Doğan

Hadi hayırlısı, bir yerlerden dönmezse bu karar iyi olur..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

telekomu Allaha havale ediyorum :(

iletişimde tekelken hiç sesi çıkmıyordu, diğer operatörler sıkıştırdıkça kampanyaya başlıyo. :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Korkularından dolayı akşam 7 sabah 7 bedava vermeye başladılar zaten...Duyduğuma göre 2.5 milyon abone telefonlarını iptal ettirmiş. İptallerin devamı gelecek gibi.Üstüne para verirlerse iptal ettirmem :p

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sabit ücreti iptal etsinler, dursun bi köşede. :angry:

Sabit ücret olmazsa neyi vergilendirip devlete ödeyecekler? Olmazzz :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim anlamadığım, bu gibi davayı açan şahıs kazanır; bundan sonra toptan düzenlenme yapılmaz, bireysel dava açın derler.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Benim anlamadığım, bu gibi davayı açan şahıs kazanır; bundan sonra toptan düzenlenme yapılmaz, bireysel dava açın derler.

+ 1962

Yorum bağlantısı

+26 :D

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

it iti ısırır mı.sorun olduğu zaman ttnet topu turk telekoma, telekom da ttnete atıyor.sen ikisi arasında kaynayıp gidiyorsun.icra ile ilgili sorun yaşadığımı yazmıştım.kapalı internet hattıma (hiçbir telefona bağlı olmayan) borç geçirmişler 9 ay sonra da icrayavermişler.bu arada hiçbir uyarı falan yok.tam bir kekleme düzeni.sabit telefon zorunluluğu kalksa 10 telefondan 9 u kapanır diye tahmin ediyorum...çünkü bunu ve dahasını fazlasıyla hakediyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)
Türk telekomda çalışan bir arkadaşım şu konuya halkın dikkat etmediğini söyledi.

İnternet veya telefon hattı borcu ödenip kapattırılıyor. Kişi, hem kapandı, hem de borcu yok deyip gönül rahatlığıyla gidiyor. Fakat ödenen faturalar geçmişe yönelik kullanımın faturaları olduğundan, ödenen fatura tarihinden, telefonun kapatılması tarihine kadar olan görüşmelerin ve/veya internet kullanımının ücretlendirilip faturalanması devam ediyor.

Çünkü kapatırken ödenen faturalar geçmiş kullanımın faturaları. Daha faturalandırılmamış kullanım söz konusu.

Hat kapandıktan sonra, normalde 1, kapatma tarihine göre bazen 2 fatura daha aboneye gönderiliyor. Abonelerin buna dikkat etmediğini, bu nedenle arada kalan küçük zaman dilimi için yapılan kullanımı gözden kaçırdıklarını, o borcun birikmesiyle de icralık olduklarını üzerine basa basa anlattı.

Ayrıntılı yazmaya çalıştım, inşaallah okuyan sıkılmaz :angry:

Evet olay bu şekilde Sefa abi ama olayda TT'ninde kötü niyeti var bence, normalde günde 3-5 kere cepten yada mail ile ulaşıp rahatsız ettikleri insanlara bir

haber verseler ödenmemiş 2 fatura ve 60 TL borcunuz vardır diye herkes öder, ama haberi olmayan vatandaş 7-8 ay sonra 400-500 TL icralık oluyor.

Buarada bilgilendirici bir not: Ben eski adsl hattımı kapatırken bu gibi durumlardan haberdardım ve kapatırken ısrarla ataköydeki şubeden .... tarihi itibariyle kullanıcının bize hiçbir borcu kalmamıştır içerikli yazı istedim, çok ısrar edince verdiler :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Smile bana 0.80 kuruş borcunuz var diye fatura göndermiş. Aferrin onlara kuruşu kuruşuna çalışıyorlar.

Benim duyumlarıma göre ise ttnet 2011 başında bu sabit hatsız internet verebilecekleriymiş. Ben duyduğumu buraya yazdım benden duyanlarda etrafındakilere duyurursa herkes duymuş olur :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Türk telekomda çalışan bir arkadaşım şu konuya halkın dikkat etmediğini söyledi.

İnternet veya telefon hattı borcu ödenip kapattırılıyor. Kişi, hem kapandı, hem de borcu yok deyip gönül rahatlığıyla gidiyor. Fakat ödenen faturalar geçmişe yönelik kullanımın faturaları olduğundan, ödenen fatura tarihinden, telefonun kapatılması tarihine kadar olan görüşmelerin ve/veya internet kullanımının ücretlendirilip faturalanması devam ediyor.

Çünkü kapatırken ödenen faturalar geçmiş kullanımın faturaları. Daha faturalandırılmamış kullanım söz konusu.

Hat kapandıktan sonra, normalde 1, kapatma tarihine göre bazen 2 fatura daha aboneye gönderiliyor. Abonelerin buna dikkat etmediğini, bu nedenle arada kalan küçük zaman dilimi için yapılan kullanımı gözden kaçırdıklarını, o borcun birikmesiyle de icralık olduklarını üzerine basa basa anlattı.

Ayrıntılı yazmaya çalıştım, inşaallah okuyan sıkılmaz :D

Sefa, tek tıkla o ana kadar yapılan görüşme ücretlerini çıkarsalar ve o anda tahsil edip alakayı kesseler daha pratik olmaz mı, alacağın peşinden koşma derdinden kurtulurlar böylece, kamuoyunda sürekli hacizle tehdit eden bir kurum imajından da kurtulmuş olurlar... :good1:

Smile bana 0.80 kuruş borcunuz var diye fatura göndermiş. Aferrin onlara kuruşu kuruşuna çalışıyorlar.

Benim duyumlarıma göre ise ttnet 2011 başında bu sabit hatsız internet verebilecekleriymiş. Ben duyduğumu buraya yazdım benden duyanlarda etrafındakilere duyurursa herkes duymuş olur :p

Aynısını superonline bana yaptı, bire-posta gönderdim...Bu faturayı ödersem sizden kurtulacakmıyım diye veya ne kadar ödersem bana bir daha mektup göndermezsiniz dedim, faturayı iptal ettiklerini yazmışlar hem e-postaya hemde cep telefonuma... :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ayhan Şentürk

Arkadaşlar bu akşam türk telekom müşteri hizmetlerini aradık ve telefonu kapatıp sadece internet kullanmak istiyoruz dedik.

Bize söylenen şu. Telefonu kapatırsanız internette kullanamassınız, isterseniz kapatalım ama sabit üçreti yine ödeyeceksiniz dediler. Ozaman kapatmanın anlamı ne dedik, kullanmayalım öyle dursun dedik..

Son ay ev telefonunu ellemedik bile, yinede 14 küsür TL sabit üçret gelmiş. Sinir bozucu. Kesinlikle kullanmak istemiyorum. Bu nedir böyle...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şu anda bildiğim kadarıyla telefon bağlatmadan internet bağlatıyorsunuz. Ancak aylık ekstrada 15 tl ücret ödüyorsun. İşte işi tekele düşürürsen bu şekilde istedikleri gibi at koştururlar. Bu şekil davalar adamları dahada kızışştırıyor. Adamlar sabit ücreti 20 tl çıkarmışlardı en son.

Bu resmen haraç kesme. Telekon önceden zarar ediyordu. Şimdi kar ediyor. Doğru eder eskidende aylık 15-20 tl haraç alsaydı o da kara geçerdi herhalde.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

4 gün önce ev telefonumu kapatmak için bölge telekom ofisine gittim. 2 dakikada hallettiler hemen. Ama vazgeçirmek için de kırk takla atıyorlar. Kullanmadığım telefon için sabit ücret ödemek istemiyorum dedim. Telefonsuz internet kullanabiliyormuşuz ancak yine 15 TL civarında bilmem ne ücreti varmış...

Ertesi gün teleon açtılar. Şöyle kampanyamız var, böyle kampanyamız var... Hayır istemiyorum diyorum hala ısrar ediyorlar. En son kapatmayın sizden 6 ay sabit ücret almayalım dedi telefondaki :) Kibarca istemediğimi söyledim, nihayet kapandı telefon.

Superonline fiberinternet kullanıyorum ve şimdilik memnunum :)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Şİmdi ttnet-telekom ile ilgili burada çok şeyler yazardım ama hem terbiyem hem de kurallar müsade etmez..

Ekim ayında bu rezil kuruluştan kurtulup superonline a geçtim.. telefonu da aktardım.. sabit ücret yok.. konuştuğun kadarı tek faturada netle beraber geliyor.. gayet hızlı ve telefon modem üzerinden voip çalışıyor.. kablo kirliliği azaldı.. kısacası işimi görüyor.. müşteri hizmetleri ilgili ve alakalı..

Sefanın yazdıkları tamamen doğru.. ben kapattıktan 2 ay sonra 4 TL lik borç için eve ihbarname kağıdı göndermişler.. ödemezsem icraya başvuracaklarmış.. bukadar kişiliksiz bir kuruluş ömrü hayatımda görmedim.. memleketin telekomunu yabancılara satarsan sonunda olacağı budur işte..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

bence sabit telefon evde kalmalı.. inanılmaz kampanyalar yapıyolar.. düşününki dışarıdaki ankesörlü telefonlardan bile ister ev ister cep kartsız olarak 1 dk konuşmak ücretsiz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...