İçeriğe Yönlendir

Bu Da Benim Fiestam

Nail Kocaman

Recommended Posts

Nail Kocaman

Merhaba arkadaşlar, arabayı 2 ay önce aldım ama resimleri çekme fırsatım yeni oldu. Buda benim fiestam.

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

bayılıyorum bu modele daha canlı renklerle daha da hoc duruyor... Allah kaza bela vermesın.....

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

güle güle kullanın. modeli en iyi gösteren renk.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.. bunların titanium x pakaetlerinde sunroof yok mu??

Yorum bağlantısı
Erce Türeyen

Merhabalar,

Öncelikle hayırlı olsun, tepe tepe kullanın.

Soruma geçeyim;

Efenim, dün 2010 Fiesta 1.4 A/T Titanium + XP satın almış bulunmaktayım. 20 Haziran'da teslim alacağım. Sizin kullandığınız araçla aynı renk, sanırsam özelliklerde tıpatıp aynı oluyor.

Araçlarımız aynı olduğu için deneyimlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim. Bununla beraber spesifik olarak merak ettiğim konular; benzin tüketimi ne durumda? Katalogda belirtildiği gibi otomatik şanzıman tüketimi yüksekmi? Agresif veyahut pasif kullanımla orantılımı? Tüketimi düşürmek için verebileceğiniz tüyo(lar) varmıdır? Ayrıca aracınız güneş altında park halinde kaldığında arka camların karartılmış ve rengin gri olmasına rağmen içerinin çok ısındığı oluyormu? Genel olarak 2 ay içerisinde herhangi bir sorunla karşılaştınızmı? Önerileriniz ve yorumlarınız nelerdir?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:D sessiz, dertsiz,otomatik, karartılmış camlı; daha ne olsun.
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın inşallah....

Yorum bağlantısı
Nail Kocaman

Sağolun arkadaşlar, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.. bunların titanium x pakaetlerinde sunroof yok mu??

Evet yok malesef Serkan bey, Daha doğrusu hiç birinde yok.

Yorum bağlantısı
Nail Kocaman
(düzenlendi)
Merhabalar,

Öncelikle hayırlı olsun, tepe tepe kullanın.

Soruma geçeyim;

Efenim, dün 2010 Fiesta 1.4 A/T Titanium + XP satın almış bulunmaktayım. 20 Haziran'da teslim alacağım. Sizin kullandığınız araçla aynı renk, sanırsam özelliklerde tıpatıp aynı oluyor.

Araçlarımız aynı olduğu için deneyimlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim. Bununla beraber spesifik olarak merak ettiğim konular; benzin tüketimi ne durumda? Katalogda belirtildiği gibi otomatik şanzıman tüketimi yüksekmi? Agresif veyahut pasif kullanımla orantılımı? Tüketimi düşürmek için verebileceğiniz tüyo(lar) varmıdır? Ayrıca aracınız güneş altında park halinde kaldığında arka camların karartılmış ve rengin gri olmasına rağmen içerinin çok ısındığı oluyormu? Genel olarak 2 ay içerisinde herhangi bir sorunla karşılaştınızmı? Önerileriniz ve yorumlarınız nelerdir?

Teşekkürler.

Sizinde aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Valla henüz uzun yola çıkma imkanım olmadı, kısmetse temmuz başı tatile çıkacağım ama şehir içi 9,5 lt altına düşemedim.Sakin kullanıma rağmen.Katalogdaki değerlere göre yakıtı öyle evet, hatta daha fazla yaktığını söyleyen arkadaşlarda vardı forumda.Belli bir zaman sonra biraz daha düşecek diye tahmin ediyorum. Gaz pedalına alışmak gerekiyor, aracı götürecek gazdan fazlasını basmıyorum, duraksamaları, yol durumunu göz önüne alarak çok fazla fren kullanmıyorum.Yokuş aşağı inişlerde gerekli değilse,hız yeterliyse gaza basmıyorum,yakıt için.Kırmızıda beklerken eğer bekleme 30 sn. uzunsa (N) boş konuma alıp bekleme yapıyorum, boşuna yük binmesin diye.Zaten forumdaki ustalar varken haddim değil ama ben böyle kullanıyorum.Forumda arama yaptırırsanız çok faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Beni arabam sürekli dışarıda malesef kapalı otopark yok, ama ısınma falan olmadı bu zamana kadar çok sıcakları yaşamadık henüz.

Sorun olarakta sadece önceki hafta eşim kullanırken kalkışta stop ettirmiş sanırım fren tutmadı,direksiyon ağırlaştı dedi.El freniyle durmuş ama sonra olmadı.Servise gösterdim herşey normal çıktı.sanırım kullanımdan kaynaklı o an için oldu.

Bence donanım olarak, dizayn olarak güzel ve keyifli bir araç, çokta yakışıklı ben beğeniyorum ve severek biniyorum. Teslim alınca lastik havaları çok fazla ilk iş onları ayarlatın. Benim ilk otomatik aracım bu, sizinde öyle ise eğer bir 10-15 Dk. ilk binişte bir 10-15 dk. alıştırma yapmak faydalı diye düşünüyorum. Sol ayak debriyajı arıyor :D Tekrar hayırlı olsun.

tarihinde Nail Kocaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nail Kocaman
allah olmayanlarada versin :D hayırlısı olsun
Maşallah kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Allah olmayanlara(bizlere) da versin. :)

Teşekkürler, İnş. daha iyileri sizlerin olur. :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

Kazasız belasız güle güle kullanın inşh :D

bordo renk gören var mı? Özellikle de iç kısmın dışıyla uyumlu olduğu donanımlısını?

hangi donanım oluyor bu?

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nail Kocaman
(düzenlendi)
Kazasız belasız güle güle kullanın inşh :D

bordo renk gören var mı? Özellikle de iç kısmın dışıyla uyumlu olduğu donanımlısını?

hangi donanım oluyor bu?

Sözünü ettiğiniz renk Elektrik kırmızı olarak geçiyor.Fotodaki araçlar Avrupada satışı olan araçlar.

İç kısmıyla dışı uyumlu derken iç göğüs rengi Siyah, Bej ve bordo olarak çıkıyor.Fordun sitesinde de var bunlar.

Metalik boya farkı 677.TL, Elektrik Kırmızı boya farkı 1.353.TL

İç dış Renk listesi şöyle,

Fiesta Renkleride bunlar,

tarihinde Nail Kocaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...