İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Sıcak Soğuk Düğmesi !

Ali Bayar

Recommended Posts

Ali Bayar

Herkese merhaba,

Geçenlerde dışarda hava birden soğuyunca kalorifer düğmesini sıcağa getirdim.

İçerisi çok ısınınca tekrar soğuğa aldım fakat dışardaki hava serin olmasına rağmen ılık hava gelmeye başladı.

Galiba içerdeki klape tam olarak kapatamadı ve sıcak havayı karıştırarak veriyor.Düğmede de problem olabilir.

Bu gün klimayı çalıştırdım fakat yeterli soğutmayı yapmadı. Sanırım sıcak havayı hala içeriye veriyor olmasından.

Bu şekilde problem yaşayan oldumu acaba ? Ne kadar bir masraf çıkarır? göğüslüğün sökülmesi gerekirmi?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kurşun

Düğmeden musluğa bir halat var onun başı musluktan çıkmıştır sağ taraftaki plastik paneli sökünce görülür.

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
tam olarak anlayamadım?

tekrar soğuğa çevirir çevirmez dışardaki serin havayı beklemiyorsunuz umarım? en az beş dk kadar sürer bu mevsimde, kalorifer radyatörü içindeki sıcak suyu soğuması... yani musluk sıcak su akışını kesmiştir ama radyatörün içindeki suyun soğuması zaman alır.

gündüz yeterince soğutmuyor ise klima gazınızda problem olabilir?

klimanızı kışın dahi 15 günde bir beş - on dk çalıştırmalısınız.. yoksa kuruyan contalardan gazı uçar gider....

Alper Bey,

Yaklaşık 15-20 dk. sonra bile ılık hava geliyor. Ayrıca klima bir kaç gün önceye kadar çok güzel soğutma yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Alper Bey,

Yaklaşık 15-20 dk. sonra bile ılık hava geliyor. Ayrıca klima bir kaç gün önceye kadar çok güzel soğutma yapıyordu.

Sıcak soğuk düğmesini biraz hızlıca ( sert bi şekilde ) soğuk kısıma getirin ozaman daha iyi kapanıyor.. :)

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
Sıcak soğuk düğmesini biraz hızlıca ( sert bi şekilde ) soğuk kısıma getirin ozaman daha iyi kapanıyor.. :(

Onu bir kaç sefer denedim fakat düzelmedi. :)

Düğmeden musluğa bir halat var onun başı musluktan çıkmıştır sağ taraftaki plastik paneli sökünce görülür.

Olabilir. En kısa sürede kontrol edeceğim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiesta ve fusion da musluk yoktur, sıcak su sürekli dolaşır, sıcak soğuk havayı kanalın önünde duran basit bir kapakçık yönlendiriyor, bu kapak aralık kalmıştır, yan kapağı açıp ısı ayar düğmesini çevirerek halatı ve bağlı olduğu yeri bularak kapağı kapatmaya çalışın, sorunu bu şekilde bulursunuz sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
Fiesta ve fusion da musluk yoktur, sıcak su sürekli dolaşır, sıcak soğuk havayı kanalın önünde duran basit bir kapakçık yönlendiriyor, bu kapak aralık kalmıştır, yan kapağı açıp ısı ayar düğmesini çevirerek halatı ve bağlı olduğu yeri bularak kapağı kapatmaya çalışın, sorunu bu şekilde bulursunuz sanırım.

Teşekkür ederim.

Aracım garantisi devam ettiği için servisi aradım.Getirin bakalım dediler 10-15 dk.lık işi varmış.

İnşallah öyledir.

Yorum bağlantısı
Ali Bayar

Ali bey dediğiniz gibi, servis elemanı yolcu tarafında allta siyah kapağı açıp bir ayar yaptı 5 dk. falan sürdü.

Problem kalmadı.Basit bir sorunmuş.İnşallah bir daha tekrarlamaz.

Bu arada klima gazınıda kontrol ettirdim baya eksilmiş.

Gaz komple vakum yapılıp ,kaçak kontrolü yapıldı.Kaçak çıkmadı.

Yeni gaz ilave edildi.Havalandırma çıkışına ısı ölçer sokulup kontrol edildi +3 dereceye kadar düşürdü.

Cevaplar için herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fikri Şehli

Bende de aynı sorun oldu, sanayide elektirikçiye götürdüm, sıcak-soğuk düğmesin otuduğu yer içeriden kırılmış, teyibi çıkarıp, o parçayı plastik kaynak yaptı, şimdi düzeldi bana 30 TL ye mal oldu, büyük bir sorun yok tur, bir elektirik çiye gidin. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Enver Çatak

Benzer sorunu bende de var. Aracım 2000 Fiesta. Sıcak-soğuk düğmesini soğuğa getirdiğimde sıcak üflemeye devam ediyor. Klimayı açıp soğuğa getirdiğimde belli belirsiz sıcaklık azalıyor, en fazla ılık seviyesine yaklaşıyor. Kalorifer musluğundan çıkan kabloyu direkt aküye bağladığımda sorun yok, klima soğuğu içeri geliyor. Sorun kontrol paneli mi yoksa sadece sıcak soğuk düğmesi mi? Daha önce bir yerde ön panel değişecek denmişti, 400tl civarı vermek istemiyorum. Tamir edilebilir mi? Bu konuda elektrik ustası tavsiye edebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...