İçeriğe Yönlendir

Notebook'un üstündeki Mouse Nasıl Kapatılır?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Notebook'un üstündeki pirinç ayıklama tepsisine benzeyen mausu kapatmak istiyorum...

Kapatamıyorum...

Mause olarak iki mause görünüyor.. PS/2 zaten devre dışı bırakılmıyor...

HID uyumlu olan devre dışı bırakılıyor ama bunu yapınca makinanın üstündeki değil soradan taktığım mause kapanıyor...

24269116.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende Fn tuşuyla birlikte F9 a basınca devre dışı kalıyor ama bir dene istersen.. Benimki Toshiba..

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Touchpad'i kapatmak için o ekranda PS/2 yazanın devre dışı kalması lazım ve o pencereden normalde durdurulabiliyor olması lazım.

Kısayolları Lenovoda Fn + 8, Lg lerde Fn + 3 , toshibada Fn + 9.

Sizde Fn tuşuna bir süre basınca kısayolları gösteren bir menü çıkmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende Fn tuşuyla birlikte F9 a basınca devre dışı kalıyor ama bir dene istersen.. Benimki Toshiba..

Hehehe.. Sağolasın Ersen... Ben de F8'miş.. Üstünde işareti de varmış.. Hiç aklıma gelmezdi :D

Niye kapatmak istiyorsun?

Hakan o kadar hassas yapmışlar ki.. Yazı yazarken bi bakıyorum kursör kaybolmuş gitmiş...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Hehehe.. Sağolasın Ersen... Ben de F8'miş.. Üstünde işareti de varmış.. Hiç aklıma gelmezdi :D

Ben birgün mausu yanıma almayı unutup ; işimi halletmek için debelenirken tesadüfen bulmuştum .. O pirinç tepsisini açmak için ne uğraşmıştım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaşlanıyorsun normal.

Önemli değil... umrumda da değil.. Seninki gibi bir kaç göbeğim olmadığı için, senden daha seri hareket edebiliyorum..

Pirinç ayıklama tepsisi :D bencede alışma kapat sen onu eehhehe

Evet, ne gerek var bilekleri büke büke yazmaya.. almışım Microsoft fare.. şıkır şıkır istediğim gibi çalışıyor... :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Neymiş tuş kombinasyonu falan, Hp al üstünde düğme var, bas kapansın. Toshiba=şişmiş fiyat

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Toshiba güzel makine yapıyor ama aynı makineyi Asus olarak daha ucuza alırsın, Toshiba fiyatına ise daha iyisini alırsın. Kim o "Toshiba al." diyen çıkıntı? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende dv5 serisi pavilion var, onun düğmesi var, daha öncede hp nx9005 vardı onunda var, sizinki farklı model sanırım, ayrıca senelerdir kullanırım banamısın demediler, sağlamına denk gelirseniz en sağlam HP ve sony ler bence, ayrıca en iyi serviste hp ninmiş bu arada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Heee, 1969 modelim ama km az diyorsun. Metal yorgunu seni :unsure2:

Kendine bakacakmışsın... Hatice öyle diyor :lol2:

Toshiba al, çözümü sunulmuş :shok:

Aldıkta kapatamamıştık işte...

Ancak şunu farkettim.. Makinayı her kapatıp açtıktan sonra tekrar kapatmak gerekiyormuş...

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman

Bilgi olarak vereyim ben de. USB porttan mouse bağlanınca bunları tamamen devre dışı bırakma opsiyonu var. Bir de klavye tuşlarından birine basıldığında touchpad ya da orta düğmeyi devreden çıkarma opsiyonu var. (En azından benim Dell'de öyle ;) )

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Notebook'un üstündeki pirinç ayıklama tepsisine benzeyen mausu kapatmak istiyorum...

Kapatamıyorum...

Emmi, Her açtığın konudan bişi çıkıyor hee, Sen nerden biliyon pirinç ayıklama tepsisini ki..

Yaa bizmi fesatız, senmi yaşlanıyon çıkaramadım..Ayıkla pirincin taşını.. :B)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben gördüm, hatta yolmaya çalıştım. Gerçek ya da çok iyi imitasyon :bravo:

Senin kaşların kadar orjinal :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O kadarsa iyi :bravo: Ama o kadar orjinal olduğunu sanmam. En azından boyalıdır :D

Hiç bir yerimde boya yok şükür.. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hiç bir yerimde boya yok şükür.. ;)
Değişme?

Abi bunun üstüne vuruğu var mı diye soracam, çok ayıp ederim, tu kaka bana... :blush:

Yorum bağlantısı

Kapatamıyorum...

Mause olarak iki mause görünüyor.. PS/2 zaten devre dışı bırakılmıyor...

HID uyumlu olan devre dışı bırakılıyor ama bunu yapınca makinanın üstündeki değil soradan taktığım mause kapanıyor...

24269116.jpg

halletmiş olabilirsin ama yinede yazayım.

hid uyumlu zaten sonradan taktılan usb mouse ps2 olan touchpadtir onu kapatacaksın

notebook un modeli nedir bilmiyorum ama bir çok modelde fn tuşuyla basılması gereken f tuşlarına kısa yol yapılmıştır.ve muhakkak üzerinde temsili resim vardır.

bilgisayarımı sag tıkla yönet seçenegini tıkla aygıt yöneticisini tıkla oradaki mouse seçeginde ps2 olanı devre dışı bırak de oldu bitti maşallah de. :D

notebook modelini yazarsan bi kaç bilgi daha verebilirim emmi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Benim Acer'da kapatma düğmesi var, HP'de yok.

hp lerde bir çok modelinde vardır.olmayan model tek tük onuda touchpad software le hallediyo.

emmi senle niye ugraşıyorlar çözmüş degilim aklıma gelen teş şey kıskanıyolar seni eminim. :):( ama neyi kıskanıyolar onuda bilmiyorum ne yapsan ne etsen bi kulpla sana demediklerini bırakmıyolar neden acep. :D

prinç ayıklama tepsisinde genelde çayda ikram edilir.ekleme yapıyım dedim.bir çok kullanıcı bu tepsiye benzeyen yerde çay partisi veriyorda.bazende kahve :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Notebook Lenova...

Alıştım artık... açar açmaz, fn+F8 yapıyorum.. Kapanıyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...