İçeriğe Yönlendir

Lpg'li Araçlarda Benzin Otomatiği Arızalarını..

Nuri Başer

Recommended Posts

Hami Erışık
(düzenlendi)

Lpg cilrde bir kit satılıyor,daha dogrusu takıyorlar röle gibi bi§ey heralde..

Aracı benzinde çalıştırfıktan sonra ,lpgye geçince röle otomatik olarak benzin pompasını devre dı§ı birakiyor,,,veya benzine alınca otomatik devreye giriyor...

Sonuç olarak benzin pompası gereksiz boşyere çalışmıyor,ömrü uzuyor..tavsiye ederim ben iki kullanıyorum...bi araştırın bence...

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Güzelel

Araca bi sıkıntısı olmaz değil mi? Çünkü zorlandığı zaman benzine geçiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Arif bey..brn iki yıldır kullanıyorum..

Isterseniz bi lpg montajı yapan yerlere danışın bilgi alın.

Röle otomatik olarak devreye giriyor veya çıkıyor,ben problem ya§amadım iki aracada taktırdık..boş yere çalışan pompa sesi yok artık..

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
A.Kadir Yılmaz

Merhaba arkadaşlar sanırım yeni konu açmaya gerek yok en sonunda ben de bıktım benzin pompa arızalarından bilhassa geçen sene başımdan geçenleri hiç hatırlamak istemiyorum neyse elo benzin pompa röle almıştım geçen seneki maceramda ve sonunda takmaya karar verdim ve montajını nizami yaptım herşey çok düzgün araç lpg geçtikten sonra pozitif sinyal geliyor gaz kesici valf ten ve 2 dk sonra pompa devre dışı kalıyor buraya kadar her şey  çok güzel gel gelelim tekrar benzine dönmek istedim zaman bu gerçekleşmiyor nedeni ise hala valf te pozitif  enerji var ve araç stop ediyor benzin pompası devreye girmediği için , manuel düğme ile valf ten gelen pozitif enerjiyi kesince benzin pompası çalışıyor benim anlamadım bu valf te ben benzine geçmek istediğimde neden hala pozitif enerji var bu durum yazılımla mı alakalı .tşkkler

ELO.201009001 ELO BENZİN POMPASI ZAMAN RÖLESİ röle kodu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
A.Kadir Yılmaz yazdı:

Merhaba arkadaşlar sanırım yeni konu açmaya gerek yok en sonunda ben de bıktım benzin pompa arızalarından bilhassa geçen sene başımdan geçenleri hiç hatırlamak istemiyorum neyse elo benzin pompa röle almıştım geçen seneki maceramda ve sonunda takmaya karar verdim ve montajını nizami yaptım herşey çok düzgün araç lpg geçtikten sonra pozitif sinyal geliyor gaz kesici valf ten ve 2 dk sonra pompa devre dışı kalıyor buraya kadar her şey  çok güzel gel gelelim tekrar benzine dönmek istedim zaman bu gerçekleşmiyor nedeni ise hala valf te pozitif  enerji var ve araç stop ediyor benzin pompası devreye girmediği için , manuel düğme ile valf ten gelen pozitif enerjiyi kesince benzin pompası çalışıyor benim anlamadım bu valf te ben benzine geçmek istediğimde neden hala pozitif enerji var bu durum yazılımla mı alakalı .tşkkler

ELO.201009001 ELO BENZİN POMPASI ZAMAN RÖLESİ röle kodu 

Roleye tetiği nerden alıyor acaba bu röleyi takanlar.. 

Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz

tetik (pozitif) ya önden valf ten ya arkadaki depo da olan valf ten alınıyor benim anlamadım valf kapattığım halde neden hala pozitif enerji var valf te süresi mi var ne alttaki uygulamayı yaptım  hata yok 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...