İçeriğe Yönlendir

Arabadaki çizikler

Yıldıray Demirkıran

Recommended Posts

Yıldıray Demirkıran

Arkadaşlar merhaba herkese. 2 ay önce 0 km Fiesta marka araç aldım. Buraya geçen hafta üye oldum birtakım bilgiler ve tavsiyeler almak için. Fakat ona gerek kalmadan maalesef ama dün arabamı fena halde çizmişler. Arac elektrik kırmızısı üstelik, fena halde sırıtıyor. Çizikte boya kalkmış. Bunun üzerine kayınpederim pasta cile attı el yordamıyla ve epey bir azalttı belirginliği. Eğer makinayla üzerinden geçersek daha da yok olur diyor. Sizce ne yapmalıyım bu çiziği yok edebilmek için? Tv reklamlarında gördüğümüz kalem şeklindeki çizik yok ediciler ne derce etkilidir? Kullanan birileri var mı aranızda? Yardımcı olursanız sevinirim. Zira gördükçe canım fena halde sıkılıyor :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Öncelikle hoşgeldiniz.

Kalem çizik gidericilere hiç inanmayınız, burda konusu konuşuldu ve geçici giderici olduğu, yıkandıktan sonra tekrar çiziklerin meydana çıktığı konuşuldu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arkadaşlar merhaba herkese. 2 ay önce 0 km Fiesta marka araç aldım. Buraya geçen hafta üye oldum birtakım bilgiler ve tavsiyeler almak için. Fakat ona gerek kalmadan maalesef ama dün arabamı fena halde çizmişler. Arac elektrik kırmızısı üstelik, fena halde sırıtıyor. Çizikte boya kalkmış. Bunun üzerine kayınpederim pasta cile attı el yordamıyla ve epey bir azalttı belirginliği. Eğer makinayla üzerinden geçersek daha da yok olur diyor. Sizce ne yapmalıyım bu çiziği yok edebilmek için? Tv reklamlarında gördüğümüz kalem şeklindeki çizik yok ediciler ne derce etkilidir? Kullanan birileri var mı aranızda? Yardımcı olursanız sevinirim. Zira gördükçe canım fena halde sıkılıyor :unsure2:

Kaskonuz varsa boyatın ; göz zevkiniz bozulmadan keyifle kullanın aracınızı.. Yeni alınmış arac uzun yıllar kullanılacak nasılsa..

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
Kaskonuz varsa boyatın ; göz zevkiniz bozulmadan keyifle kullanın aracınızı.. Yeni alınmış arac uzun yıllar kullanılacak nasılsa..

Kaskom var. Ama bunun için kaskoyu bozdurmaya gerek var mı?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Öncelikle hoş geldiniiz ve geçmiş olsun.Auto king varsa yakınınızda bir yerler de bir gösterin belki çözüm üretebilirler.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

Kaskonuzun sözleşmesine bakın genellikle 3 çiziğe kadar kasko bozulmadan anlaşmalı yerlerde (autoking,DrVinyl gibi) yaptırabilirsiniz.

Ancak nacizane tavsiyem biraz daha bekleyin kasko bitimine yakın yaptırın olurya o zamana kadar daha derin/kötü çizikler olursa bu hakkınızı onlar için kullanırsiniz

Lafı açılmışken bende sorayım bende geçenlerde park ederken tamponu sürttüm deformasyon yok ancak biraz boya kalktı altta plastik sırıtıyor bunu halletmek için sprey falan birşeyler varmıdır ? (araç aytozu gri )

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

çizik için boyatmak mı?

rötuş boyası alın ve çiziğin üstüne bolca sürün

ince bir zımpara ile hassas bir şekilde su zımparası yapın rötüşün pürüzünü alın

sonrasına da pasta ve cila ile toparlayın

benim aracım da tango kırmızı ve bolca çiziyorlar her geçen gün

malzemelerimi toparladım girişicem yakında zira benim aracımda da çok belli oluyor ve canımı sıkıyor

Lafı açılmışken bende sorayım bende geçenlerde park ederken tamponu sürttüm deformasyon yok ancak biraz boya kalktı altta plastik sırıtıyor bunu halletmek için sprey falan birşeyler varmıdır ? (araç aytozu gri )
spreyle sırıtır rötuş yapın siz de ince fırça ile boya kalkan yerlere incecik sürün

ilk başta rengi tutmamış gibi gelse de bir hafta sonrasında bulmak için aramanız gerekecektir ;)

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
Kaskonuzun sözleşmesine bakın genellikle 3 çiziğe kadar kasko bozulmadan anlaşmalı yerlerde (autoking,DrVinyl gibi) yaptırabilirsiniz.

Ancak nacizane tavsiyem biraz daha bekleyin kasko bitimine yakın yaptırın olurya o zamana kadar daha derin/kötü çizikler olursa bu hakkınızı onlar için kullanırsiniz

Haklısın! Bitime yakın yaptırmak en mantıklısı. Teşekkür ederim!

çizik için boyatmak mı?

ince bir zımpara ile hassas bir şekilde su zımparası yapın rötüşün pürüzünü alın

malzemelerimi toparladım girişicem yakında zira benim aracımda da çok belli oluyor ve canımı sıkıyor

spreyle sırıtır rötuş yapın siz de ince fırça ile boya kalkan yerlere incecik sürün

ilk başta rengi tutmamış gibi gelse de bir hafta sonrasında bulmak için aramanız gerekecektir :bambam:

Aslında evet bu da olabilir fakat o ince zımparanın bir derecesi var mıdır? Yani neye göre ince? :nazar:

Yorum bağlantısı
Can Gökçer
Arkadaşlar merhaba herkese. 2 ay önce 0 km Fiesta marka araç aldım. Buraya geçen hafta üye oldum birtakım bilgiler ve tavsiyeler almak için. Fakat ona gerek kalmadan maalesef ama dün arabamı fena halde çizmişler. Arac elektrik kırmızısı üstelik, fena halde sırıtıyor. Çizikte boya kalkmış. Bunun üzerine kayınpederim pasta cile attı el yordamıyla ve epey bir azalttı belirginliği. Eğer makinayla üzerinden geçersek daha da yok olur diyor. Sizce ne yapmalıyım bu çiziği yok edebilmek için? Tv reklamlarında gördüğümüz kalem şeklindeki çizik yok ediciler ne derce etkilidir? Kullanan birileri var mı aranızda? Yardımcı olursanız sevinirim. Zira gördükçe canım fena halde sıkılıyor ;)

Kalem şeklinde ki onarıcılardan aldım; gümüş gri ve metalik bordo renkli iki aracımda da kullandım.... Tabii ki mucize yaratmaktan çok öte.. Ama, çok da derin olmayan vernik çiziklerinde etkili..

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
(düzenlendi)
çizik için boyatmak mı?

ilk başta rengi tutmamış gibi gelse de bir hafta sonrasında bulmak için aramanız gerekecektir ;)

peki bu boya dediğiniz oje tarzı birşeymidir, nereden bulabilirim internette satılıyormu ? aracın renk koduna göremi almak lazım onu ?

tarihinde Emrah Y?ld?r?m 2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Gürbüz
peki bu boya dediğiniz oje tarzı birşeymidir, nereden bulabilirim internette satılıyormu ? aracın renk koduna göremi almak lazım onu ?

Aslında orjinal kutulu kit olarak mevcut, ama güzel ülkemde yok. Servise sordum geçende "Yok bizde öyle bişey" dediler. Ebay'de "Touch up paint" diye aratırsanız bulabilirsiniz.

Rotuş Boyası

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
Aslında orjinal kutulu kit olarak mevcut, ama güzel ülkemde yok. Servise sordum geçende "Yok bizde öyle bişey" dediler. Ebay'de "Touch up paint" diye aratırsanız bulabilirsiniz.

Rotuş Boyası

Benim araç elektrik kırmızısı. Sanırım ingilizcedeki adı hot magenta. Ve bu rötüş boyası yok :(

Yorum bağlantısı
Yavuz Gürbüz
Benim araç elektrik kırmızısı. Sanırım ingilizcedeki adı hot magenta. Ve bu rötüş boyası yok :)

Bunlardan birinin tutması lazım, olmadı şase nosunu gönderin. Onlar sizinki ile aynı boya kodundaki rotuş boyasını gönderiyorlarmış.

Fiesta Rotuş Kiti

Bu linkte spray boya ve vernik dahil...

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
fixitpro verildimi bilmiyorm. bu aralar herkesten duyuyorum. deneyemeyi düşünüyorum.

Valla giddigidyor.com'da 13 liraya sipariş verdim bugün bir tane. Aklımda kalacağına cebimde kalsın misali.Deneyeceğim bakalım. Suya dayanıksız diyorlar ama üzerinde water resistance yazıyor. Hayırlısı :)

Bu arada bendeki çiziğin üzerine kayınpederim pasta yedirip epey azalmasına yardımcı oldu fakat o bölgede matlık oluştu. Bunu nasıl giderebilirim. Yıkayınca geçer mi? Ya da cila falan mı kullanmam gerek?

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

sanayideki boyacılara gidin onlara boya kodunu verince onlar bilgisayarlarında boya karışım oranları çıkıyor ve hazırlıyorlar

tam ton konusunda da metal çubuk üstünde örnek bakın biraz kuruduktan sonra aracınızla karşılaştırın gün ışığında - zor birşey değil

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

cizik derinde çok uğraşmayın, incelte incelte alttan astarı çıkartırsınız.

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran

Fix It Pro denen saçmalığı sakın denemeyin. Hiçbir işe yaradığı yok.

Bana, pasta sonrası oluşan matlığı yok etmede kullanabileceğim güçlü bir cila markası verirseniz sevinirim ayrıca.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yıldıray Demirkıran

Aracımda yeni sürtme izi farkettim. Muhtemelen birileri, park halindeyken sürtmüş tamponu. Birkaç gün önce Auto King'e gittim. 1.5 yıl önce anahtarla çizlmiş olan çiziği, tampondaki sürtmeyi, bir kaç taş izini kaskoya dokunmadan lokal boya ile çözebileceklerini belirttiler. Tabii lokal boya ardından komple pasta cila yapılması gerektiğini, yoksa sırıtacağını söylediler. Benim aklımı karıştıran durum ise lokal boyanın yapılacak olması. Ne kadarlık bir alanda gerçekleşir ve boya katmanında nekadarlık bir artış olur onu kestiremiyorum. Kısacası oldukça kararsızım...

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Alkan Koca

benim araçtada tampondada sürtmeden dolayı boya atması var ne yapsak acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...