İçeriğe Yönlendir

Ruhsatta Beygir Gücü 115 Kw Yazılı

Hakan Yıldız

Recommended Posts

Hakan Yıldız

selam arkadaslar aracım fII benzinli otomatik şanzuman sanırım 100 beygirlik motoru var fakat ruhsatta beygir gücü 115kw diye kayıtlı bu normalmi.115 kw 115 beygir anlamınamı geliyor.tesekkürler

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

115kW demek 156 Hp demek. Sizin araç 100 hp ise eğer 73 kW civarlarında yazması lazım.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
selam arkadaslar aracım fII benzinli otomatik şanzuman sanırım 100 beygirlik motoru var fakat ruhsatta beygir gücü 115kw diye kayıtlı bu normalmi.115 kw 115 beygir anlamınamı geliyor.tesekkürler

115 Kw 154 beygir yapar. Dolayısı ile yazan yanlıştır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otomatik focusta 100Ps motor vardır, sorunsuz bir kombinasyon, ruhsatı yazanın sorunu hariç tabii. Yarın, öbür gn Tüvturk muayenesinde ağır kusur yazarlar mı bilinmez, burası Türkiye. Benim mondeo ruhsat yüzünden ağır kusurlu çıkmıştı :flowers:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Böyle bir hatada suçlu memur mu biz mi oluyoruz. düzeltmesi kime düşüyor

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
Böyle bir hatada suçlü memur mu biz mi oluyoruz. düzeltmesi kime düşüyor

İlahi buda sorumu şimdi ;) Tabiki vatandaş suçlu neden yanlış yazdırdın hemen düzeltte gel bakalım. Tabi 100 TL gibide bir masrafı olacak ama önemli değil. Vatandaş olarak ruhastına yanlış yazdırmayacaktın. Nerden mi biliyorum? 2 hafta kadar arkadaşımın başına geldi. Şase numarası 0(sıfır) yerine O olarak yazılmış ve muayeneden geçemedi. Çok uğraştık trafikde ve muayane istasyonunda ama kimseye derdimizi anlatamadık. Dilekçe yazıldı, yeni ruhsat yaprağı alındı v.s. olan paracıklara oldu. Vatandaş yoldan topluyor ya önemli değil.

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

bende de hata olmuştu gidip bayiden düzelttirdim

1.4 benzinli arabaya 1.6 dizel yazmışlar

dedim -yanlış araba vermişsiniz dizelim nerde ama yook ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlahi buda sorumu şimdi :nazar: Tabiki vatandaş suçlu neden yanlış yazdırdın hemen düzeltte gel bakalım. Tabi 100 TL gibide bir masrafı olacak ama önemli değil. Vatandaş olarak ruhastına yanlış yazdırmayacaktın. Nerden mi biliyorum? 2 hafta kadar arkadaşımın başına geldi. Şase numarası 0(sıfır) yerine O olarak yazılmış ve muayeneden geçemedi. Çok uğraştık trafikde ve muayane istasyonunda ama kimseye derdimizi anlatamadık. Dilekçe yazıldı, yeni ruhsat yaprağı alındı v.s. olan paracıklara oldu. Vatandaş yoldan topluyor ya önemli değil.

Kendimi aynaya bakıyor gibi hissettim. 210 kağıt gibi harcamıştım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ruhsatı yazan imzalayan memuru şikeyet etsek ? para niye bizden çıkıyor kardeşim :nazar:

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Onu yazan görevliye hizmetiçi eğitim verilmesi lazım...kW, PS, Hp ve Bg 'lerin ne anlama geldiğini; en azından hepsinin aynı şeyler olmadığını öğretmek gerekir...Hizmet kalitesinin artırılmasının yolu sürekli bilgi yenilenmesidir bence...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ruhsatı yazan imzalayan memuru şikeyet etsek ? para niye bizden çıkıyor kardeşim :bambam:

Sağlam bi tanıdığın, dayın, amcan yoksa o kazık her zaman vatandaşa girer.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

peki niye boş geçer insan hadi beygiri anladım ( ki anlaamdım) motor hacmi de boş :lol2:

bu arabanın dosyası kayıtlı olduğu ilçede mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...