İçeriğe Yönlendir

2011 Vw Jetta

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Cihan Tiftik
Stoplar aynıda ufak detaylar çok önemli. A4'te stopların hemen üstünde bagaj üstündeki keskin çıkıntı arabayı 10 yaş gençleştirip spor hava katmış. Bagaj kapağının alt kısmındaki çizgi arka tarafı tamamlamış ve bagaj kapağı daha sade duruyor. Jettada plakanın takılacağı kısım içeriye fazla göçürülmüş, bagaj kapağınıda öldürmüş.

Hö? :lol2:

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Focuslara on basacak kalitede bir araç olmuş ama maalesef yaranamıyor çoğu kimseye.

yaranamıyor mu, vosvos kadar gereğinden fazla yaranan bi marka daha bilmiyom ben

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Ben Audiyi ayırıyorum demedim ki aynı şey geçerli hatta iyi bi örnek olmuş :) Amma velakin vw ile audiyi bir tutmam zaten audi olsun çamurdan olsun.Onun tasarımını istersen çoğalt.

Demek istediğim yaratıcılık yok.Amcaoğlu almış diyosun da niye almış?Bu tasarım ha diyince değişmiyor ki.O koskoca mühendisler oturup yeni bi tasarım yapsalarmış.Onlardan mutfak robotu istemiyoruz yada çaydanlık yapcakları tek iş zaten tasarım.

Aerodinamik açıdan veya en uygun tip bu yada audi zaten vw grubudur diye bu stoplar yapılmış demekte komik olur.

Jetta rezil bu ne yüzüne bakılmaz demedik ki :good1: Belki yarın test sürüşünde karar verip alacağım bi araba olur.Ama poloya golfe benziyormu?Benziyor.Yeni bi tasarım değil bana göre.Olay budur.

Ayrıca vw servis halkla ilişliker müşteri memnuniyetiyle oldukça yaranıyor.İlk başta yüksek fiyata satsa bile Doğuş yine kalite.

Keşke yepyeni kendine özgü hatta kışkırtcı tasarımlar yapsalar mesela R8 gibi. Ancak bu şekilde bir çok marka araçlarının önünü birbirine çok benzer yapıyorlar.

Belkide yeni tasarım ve üretime kadar oluşan maliyetinden kaçıyorlardır. Ama dikkat ederseniz yüksek fiyatlara gayet kendine özgü tasarımlarda var :) Ne kadar ekmek o kadar köfte misali sanırım biraz durum :)

Sonuçta bende isterim bütün otomobiller süper tasarımlara sahip olsunlar ama böyle kabul ettirmeye çalışıyorlar markalarını. Önü amcaoğlundan arkası kardeşten ortası abiden falan :good1:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Niye ipod girişini torpido içine yapıyorlar anlamadım?Fordda yapıyor bunu?

İpod'u dışarda koyacak göz yapmadıklarından olsa gerek :) Benim arabada herşeyim ya torpidoda yada vitesin oralarda harap oluyor. Ve gene düşen herşey mutlaka koltuğun altına kaçıyor. Bir nevi kara delik :) Koltuğu çekip altındaki bozukluklarla kola alıyoruz her akşam :)

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

golf ten poloya düşmüş yazık olmuş

eskisini detaylı makyaja soksalar daha iyidi

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

yani yorumlar ilginç..

bütün araba markaları dönem dönem bir tasarım ortaya çıkarırlar ve o dönemde çıkacak araçlarını o tasarımın üstüne kurarlar....

bir markanın ürettiği araçlar dönem dönem çıkar ve hep bir tasarım üstüne kurulur..

mesela focus 1 de new edge tasarımı vardır.. ford ka'da da aynısı vardı fiesta'da da mondeo'da da.. şimdi yeni çıkacak olan focus'ta fiesta'ya benziyecek zaten yayınlanan (gerçek veya değil) fotoğraflardan belli..

mesela yeni çıkan mazda 3 ile yeni çıkan mazda 6'yı kasa boyutu dışında ben kolay kolay ayırt edemiyorum yollarda.. çünkü markanın bu dönemki araçları o tasarımın üstüne inşa ediliyor..

bmw'de de aynısı mevcut 1 3 5 x5 x6 x1 hepsine önden bakın.. ne görüceksiniz? 2 tane böbrek.. kimisinde büyük kimisinde küçük kimisinde ön olanda kimisinde geri planda.. ama hepsindeki böbrek bu dönemde ürettiği araçlarda aynı tarz aynı şekil.. içine bakın yine aynı.. aynı start stop aynı anahtar aynı teyp ekran alırsan aynı ekran aynı i drive :(

artık tüm markalar bunu benimsedi.. çünkü ekonomik :D

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Yeni Jetta 10 numara olmuş ama insanlara hala kendini beğendiremiyor.

"Fiesta bu Jetta'ya 10 basar." yorumunu bekliyorum (!)

Fiesta eski kasa olcak ama :(

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Zira Güzelim Jettayı daha güzel beklediğimiz için yerden yere vurduk.Polonun büyüğü Trasnporter benzeri olduğu için vurduk.Tasarımlar birbirine benzemesin özgün olsun diye vurduk.Mini coopera da tarz araba,Aşık olunacak araba,fişek gibi bişey süper araba yılların kalite arabası o tadı veren nadir arabalardan ama küçücük şeye güvenmeyiz dedik.Motoruna yürüyenine bişey demedikten sonra(çünkü neyin ne olduğu belli2*2=4) zaten istediğimizi söylemekte özgürüz ki zevkler tartışılmaz sonuç olarak bunda zaten şaşılacak bişey yok dediğiniz gibi.O koskoca mühendisler niye bana arkası A4'e benzemiş dedirtiyor?

Marka kimliği konusunu tekrar hatırlatayım isterseniz. Tüm markaların yapmaya çalıştığı bir olay zaten bu. Jetta başka bir markanın tasarımına mı benziyor? Kendi grubu içinde benzer araçlar gayet normal. Cooper konusu da ilginç.. Küçük olunca güvenli olmuyor mu araç anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Tabiki q7 ile karşılaşmayı kimse istemez. Hatta bir programda izlemiştim, q7'yi baya bir eleştiriyorlardı şaşesi yerden yüksek ve kazalarda karşı tarafa çok hasar verebilir diye. Jetta tam bir vw grubu arabası olmuş. Dediğiniz gibi zaten zevk meselesi. Ben beğendim, sedan alacak olsam tercih edebilirdim mesela.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Aynen.Genel olarak tercih listesine ilk sıradan girer geriside zaten beğeni ve test sürüşüne kalıyor..

Yollarda görmek gerek ilk başta beğenmediğimiz arabalar yollarda çok hoş gelebiliyor bazen.Hatta ben bu yüzden yeni focusu merak ediyorum.

fiestanın büyüğü olarak düşünün..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Buyrun bu da benden olsun. :D

vwjettagti.jpg

arkadaşlar Focus II ile yan çizgiler, kaput çizgileri benziyor mu yoksa ben mi yanlış görüyorum.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Focusla değil de audi a4 b5 ve seat exeoyla inanılmaz benzerlik var. Ama neden acaba? :nazar:

Yorum bağlantısı
Yeni Jetta 10 numara olmuş ama insanlara hala kendini beğendiremiyor.

"Fiesta bu Jetta'ya 10 basar." yorumunu bekliyorum (!)

bencede yeni fiesta 10 basar hiç yeni modele benzememiş bu jetta eski klasik gibi olmuş.

Yorum bağlantısı
Arkadaslar, araclarin dis gorunusunu muhendisler tasarlamaz, aksine, bildiginiz ressamvari, sanatci tipler vardir muhendislikle zerre kadar alakasi olmayan, kendilerine aktarilan konsept ve marka bilgilerine gore bir tasarim yaparlar, sonra bu tasarim muhendislerin eline verilir, muhendislerde pratikte olamayacak seyleri tasarimda duzelttirirler ve ortaya son sekil cikar.

Tasarim ofisleri ne kadar dandikse, yani sanattan yoksun tipler varsa, araba tasarimlari da o kadar sacma cikar. Bu konuda en cok para harcayanlar genelde rakamlari 500.000 Euro uzeri olan araclar. Benim favorim ise Alfa Romeo, gercekten basarili bir tasarim ekipleri var, ne model cikartsalar, kendine baktirmasini biliyor.

Gelelim Jetta'ya, tam bir alman mantigi "eger duzgun calisiyorsa, degistirmeye ne gerek var ?".

kulakları çınlasın cemil ipekci iyi örnek olabilir buna.ve italyan modacı vardıya onlar gibi yani bende bu şekilde oldugunu duymuştum ama pek akla yakın bulmamıştım.sonuçta grafikerlerin olması gereken bir konu bu yazdıklarımda zaten grafiker düşündükce mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı

bugun gördüm bu araçtan pırıl pırıl olmasının haricinde çok dikkat çekici bir güzelligi yoktu.ilgimi çekenler ise iç mekan oldukca sade bu güzel.kapı iç cam kenarları nasıl deyim dıştan bakınca perdelenmiş gibi gölgelik gibi yapmışlar iç döşemeyi dar tutmuşlar.sinyal lambaları farın altına konmuş ve ampul ucuna pleksiden odaklama yapmışlar.stoplar da ise ampuller görünmüyordu reflektör ön safhadaydı ledli olabilir.başkada dikkat çekicek nokta yoktu en azından ilgimi çekmedi.

Yorum bağlantısı
Gökhun Gündüz
2.5 motora LPG takılabilir mi acaba? :nazar:

Lpg yüksek motor arabalaradaha güzel oluyo ,örneği bi 1.4 arabaya lpg takınca çok hantallaşıyo ama 2.5 motorlar olsun çok güzel oluyo genelde zaten artık jiplere çoğu insanlar lpg taktırıyo ve mutlu =)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...