İçeriğe Yönlendir

Paypal ile Alışveriş

Hüseyin Aydın

Recommended Posts

Hüseyin Aydın

iyi günler değerli arkadaşlarım.

aracımın gem modülü arızalı idi bende ebaydan aynısını bulamadığım için bir değişik modelini almak üzere ihaleye girdim belki bende kalır. bunun ödemesi için paypala üye oldum ve şimdi ödemeyi nasıl yapacağımı bilemiyorum.

kredi kartı bilgilerimi paypala iletip onaylandı fakat alışveriş gerçekleşirse ödemenin neşekilde ve nasıl yapaılacağını bilmiyorum. paypal benim kredi kartımdan mı alacak parayı yoksa ben paypala para aktarıp oradan mı ödeme yapacak

bilen arkadaşlarımın yardımını rica ediyorum.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

teşekkürler hakan bey

ben sanal kart numarasını vermiştim limitinde para yok o zaman ihale bende kalırsa sanalkartıma para aktarıp paypalın almasını sağlamalıyım doğrumu anlamışım hakan bey

ihale bende kalırsa ödeme için nasıl yol izlenecek sizi birazdaha rahatsız edeyim

hüseyin

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

hakan bey çok teşekkür ederim

güzel günler dileğiyle

hüseyin

Aynen öyle. Sanal kart vermeniz iyi olmuş. Ben de bu şekilde yapmıştım. Ben şu ana kadar 2bin dolar kadar alışveriş yapmışımdır. Hatırladığım ilk başta 1 dolarlık bir çekim yapıyordu deneme amaçlı. Sonra bunu iade ediyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Aynen öyle. Sanal kart vermeniz iyi olmuş. Ben de bu şekilde yapmıştım. Ben şu ana kadar 2bin dolar kadar alışveriş yapmışımdır. Hatırladığım ilk başta 1 dolarlık bir çekim yapıyordu deneme amaçlı. Sonra bunu iade ediyor.

Vergisini verdinmi :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Parayı çektikten sonra sizden 4 rakamlı bir numara isteyecek kredi kartını onaylamak için. Ekstrelerde yazar genelde. Ama yazmıyorsa ya da ekstreyi beklemek istemiyorsanız bankayı arayıp bekleyen provizyonlar kısmından öğrenebilirsiniz. Kredi kartı onaylanmadan paypal üzerinden alışveriş yapılamaz. :)

Artırma sende kaldığında kendi sayfandaki ödeme yap kısmına girdiğinde zaten paypal üzerinden ödeme yapar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ürünü almak için teklif verirken paypal ödemesini kabul edip etmediğine dikkat edin, doğrudan kendi hesabına da para isteyebilirler...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

teşekkür ederim değerli arkadaşlarım.

herkese güzel günler dileğiyle.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Ürünü almak için teklif verirken paypal ödemesini kabul edip etmediğine dikkat edin, doğrudan kendi hesabına da para isteyebilirler...

Serkan'a katılıyorum ben öyle bir alış-veriş yapmıştım satıcıyı ikna edene kadar göbeğim çatladı. Paypal olmadan para göndermek ölüm dedim Türkiye'den. Neyseki müzayedeyi hatalı işlem bildirmeden kapattı tekrar açmıştı

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

selamlar

paypal kabul ediyor tamam da iade kabul etmiyormuş şimdi iyice inceleyince farkettim.

ihalenin bitimine 6 saat var sanırım teklifi geri çekmekde yok bildiğim kadarıyla eger arızalı gelirse yandık.

hadi hayırlısı.

tüm arkadaşlarıma güzel günler dilerim.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

%90 arıza çıkmaz. Satanlar genelde arızası olmayan ürünleri elden çıkrmak üzere satıyor. Ayrıca açıklaması dışında arızalı bir ürün sattığını ebay'a bildirirseniz müdahale edebiliyor. Bu yüzden ebay'ı puanlama sistemi önemli bigileri veriyor satıcı hakkında. Onları dikkate alıp bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

arkadaşlar selamlar.

ihale bende kalmış ve ödememi yaptım. bir sorun çıkmadı bakalım elime ne zaman gecer tüm dostlara yardımları için teşekkür ederim.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Murat Dere
arkadaşlar selamlar.

ihale bende kalmış ve ödememi yaptım. bir sorun çıkmadı bakalım elime ne zaman gecer tüm dostlara yardımları için teşekkür ederim.

hüseyin

1 hafta da gelebilir, 1 ayda da. :flowers:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın
1 hafta da gelebilir, 1 ayda da. :)

murat bey selamlar.

dilerim ilk dediğiniz bir hafta olur bekleme sürem.

mail olarak kargo edildiği ve kargo numarası usps kargo yazıyor bakalım süresine ne kadar olur.

bol selamlar.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Murat Dere
murat bey selamlar.

dilerim ilk dediğiniz bir hafta olur bekleme sürem.

mail olarak kargo edildiği ve kargo numarası usps kargo yazıyor bakalım süresine ne kadar olur.

bol selamlar.

hüseyin

Aleykümselam, inşallah 1 haftada gelir. :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
selamlar

paypal kabul ediyor tamam da iade kabul etmiyormuş şimdi iyice inceleyince farkettim.

ihalenin bitimine 6 saat var sanırım teklifi geri çekmekde yok bildiğim kadarıyla eger arızalı gelirse yandık.

hadi hayırlısı.

tüm arkadaşlarıma güzel günler dilerim.

hüseyin

iptal konusunda daha önce yaşadığım bir deneyimimi paylaşayım sizlerle ... 100 dolara kadar max bid girmiştim kafamda ödiyceğim en fazla tutarda 100 dolardı ama gaza gelince ben bunu 10,000 dolar olarak girmişim ve onaylandı admin lerle canlı olarak chat yaparak görüştük ve bid imi geri çektiler ben birşey yapmadan... aklınızda olsun lazım olursa ... birde enroll payment yi sanırım adı onu yapmazsanız 50 dolardan fazla alışverişe izin vermiyor paypal .

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın
iptal konusunda daha önce yaşadığım bir deneyimimi paylaşayım sizlerle ... 100 dolara kadar max bid girmiştim kafamda ödiyceğim en fazla tutarda 100 dolardı ama gaza gelince ben bunu 10,000 dolar olarak girmişim ve onaylandı admin lerle canlı olarak chat yaparak görüştük ve bid imi geri çektiler ben birşey yapmadan... aklınızda olsun lazım olursa ... birde enroll payment yi sanırım adı onu yapmazsanız 50 dolardan fazla alışverişe izin vermiyor paypal .

uyarınıza teşekkür ederim.

herkese güzel günler dilerim.

hüseyin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Aydın

arkadaşlarım selamlar herkese güzel günler dilerim.

bildiğiniz gibi gem modülünü ebaydan aldım modül dün geldi. sağlam fakat ben 1S7T 15K600 FB benimki ile aldığım 1S7T 15K600 ZD nin aynı olacağını düşünerek almıştım ama yanılmışım modül herşeyiyle aynı çalışıyor sağlam fakat bu modül merkezi kilit sistemini desteklemiyor serviste birşey yapamadı. diğer sistemlerde sorun yok.

para ödeme ve kargoda hiçbir sorun yaşanmadı. dilerim hiçbir arkadaşım sorun yaşamaz.

ben aldığım 1S7T 15K600 ZD gem modülünü biraz düşüneyim de bir alıcı çıkar ise satmayı düşünürüm. belki bir işe yarar bende tekrar FB kotlusunu araştırayım bulursam alırım.

herkese güzel günler dilerim.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın
Dışarıdan alarmla kullanılabilir hale gelmez mi?

selamlar

bilmiyorum belki kullanılabilinir ama denemek gerekir kapıların kilitleme mandalına basınca merkezi olarak hepsi panıyordu ama yeni modülde merkezi kilit hiç görmüyor ve sadece mandalı kilitlenen kapı kilitleniyor tabiki uazaktan kumanda da devre dışı oluyor.

neyse bakalım bir çaresini buluruz.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

ebayden ampül aldım..

paypal ile ödedim, ancak paypal hesabımı vakti zamanında paypal.ca'dan açmışım.

şuan oradaki adresim şişli canada olarak gözüküyor :p

ülkeyi düzeltemiyorum..

ebaydeki shipping adresim doğru.

paypalden shipping details mailindeki adres de Türkiye yani buralarda sorun yok, ancak adresin sonunda unconfirmed yazıyor, ne yapmam lazım :D

Shipping Address:

Oguz ALTINADA

xxxxxxxxxxxxxxx

Okmeydanı - Şişli

Istanbul

34385

Turkey

Unconfirmed

--------------------------------------------------------------------------------

Payment To:

LEXEN.LLC (The recipient of this payment is Verified)

Seller's ID:

yesevo

Seller's Email:

lexenmotor@hotmail.com

--------------------------------------------------------------------------------

Funding Type:

Credit Card

Funding Source:

16.45 TRY - MasterCard Card XXXX-XXXX-XXXX-6240

This credit card transaction will appear on your bill as "PAYPAL *LEXEN LLC".

Tracking Number:

Carrier:

Order Status:

Shipped (Nov 6, 2010)

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Yeni adres tanımla..

Yeniyi shipping adresi seç..

Abi yeni adres tanımlarkende ülke hep Kanada olarak çıkıyor yani ülke seçme bölümü yok:)

Ben dün bişi yaptım iyi mi kötü mü bilmiyorum, paypal.ca'daki hesabı kapattım, paypal.tr'den hesap açtım, tabi şimdi aldığım ürünle ilgili hiç bir bilgiyi göremiyorum :) ama en son shipped yazıyordu herhalde öyledir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi yeni adres tanımlarkende ülke hep Kanada olarak çıkıyor yani ülke seçme bölümü yok:)

Ben dün bişi yaptım iyi mi kötü mü bilmiyorum, paypal.ca'daki hesabı kapattım, paypal.tr'den hesap açtım, tabi şimdi aldığım ürünle ilgili hiç bir bilgiyi göremiyorum :bravo: ama en son shipped yazıyordu herhalde öyledir :ohooh:

Satıcıdan gelen mailde shipping adresin neresi görünüyor...

Eğer kanada görünüyorsa, satıcıya mesaj gönder ve durumu izah et..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Satıcıdan gelen mailde shipping adresin neresi görünüyor...

Eğer kanada görünüyorsa, satıcıya mesaj gönder ve durumu izah et..

Abi paypaldan gelen shipping details maili aşağıdaki gibi, burada sadece adresin yanında unconfirmed yazıyor.

ve bir türlü onu düzeltemedim, burada ayrıca shipped yazıyor ama ebayda not shipped yazıyor, ancak ödeme alındı gözüküyor yani gelir elbet bir gün diye umut ediyorum :bravo:

Details about your shipment

Transaction ID: 5F4266299M120604H

Hello OGUZ ALTINADA,

LEXEN.LLC added shipping details. Please note that the shipping status is shown exactly as the seller entered it.

Shipper USPS

Tracking number

Shipping status Shipped

If you have questions about the shipment, please contact lexenmotor@hotmail.com

Seller

LEXEN.LLC

lexenmotor@hotmail.com

Shipping address - unconfirmed

Oguz ALTINADA

xxxxxxxxxx

xxxxxxx Şişli

Istanbul

34385

Turkey

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla nasıl doğrulanır bilmiyorum.. ben çok zor doğrulamıştım.. Vergi levhası telefon faturası falan göndermiştim..

Bence kargon sorunsuz gelir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...