İçeriğe Yönlendir

Paypal ile Alışveriş

Hüseyin Aydın

Recommended Posts

Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Arkadaşlar dün gece arkadaşımın paypal hesabından parça parça yurt içi ve yurtdışı oyun serverlerına para aktarılmış. N11 den de alışveriş yapılmış. Paypal çok fazla haraket olduğu için hesabı blokelemiş. Arkadaş hesabına girmiş ancak şuanda hala kısıtlı erişim var. Şifre değiştirdi mail değiştirdi falan bir de fotoğraflı kimlik istiyorlar. Onu da gönderdi. Kısıt kalktıktan sonra anlaştmazlık açacak. Bankadan k.kartını iptal ettirdi. Aynı zamanda yurtiçinde server sahibine ulaştı ve alışveriş tutarı iade edildi. N11 de iade etmiş ama yurtdışı server sahibine ulaşamamış. Paypal hesabı tam aktif olunca oradan edebilir mi iptali bilemiyoruz.. ? Dikkat edin paypal hesaplarınızı kontrol edin. Ben k.kartı bilgilerimi tamamen kaldırdım.Zaten kullanmıyordum durmasına gerek yok.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlar dün gece arkadaşımın paypal hesabından parça parça yurt içi ve yurtdışı oyun serverlerına para aktarılmış. N11 den de alışveriş yapılmış. Paypal çok fazla haraket olduğu için hesabı blokelemiş. Arkadaş hesabına girmiş ancak şuanda hala kısıtlı erişim var. Şifre değiştirdi mail değiştirdi falan bir de fotoğraflı kimlik istiyorlar. Onu da gönderdi. Kısıt kalktıktan sonra anlaştmazlık açacak. Bankadan k.kartını iptal ettirdi. Aynı zamanda yurtiçinde server sahibine ulaştı ve alışveriş tutarı iade edildi. N11 de iade etmiş ama yurtdışı server sahibine ulaşamamış. Paypal hesabı tam aktif olunca oradan edebilir mi iptali bilemiyoruz.. ? Dikkat edin paypal hesaplarınızı kontrol edin. Ben k.kartı bilgilerimi tamamen kaldırdım.Zaten kullanmıyordum durmasına gerek yok.

N11'le ilgisi olduğunu sanmıyorum. Şöyle bir epostaya cevap vermiş olabilir mi arkadaşın?

Log in to PayPal to resolve a limitation on your account

Take Action,

Recently, there's been activity in your PayPal account that seems unusual compared to your normal account activities. Please log in to PayPal to confirm your identity and update your password and security questions.

To help protect your account, no one can send money or withdraw money. In addition, no one can close your account, send refunds, remove any bank accounts, or remove credit cards.

What's going on?

We're concerned that someone is using your PayPal account without your knowledge. Recent activity on your account seems to have occurred from a suspicious location or under circumstances that may be different than usual.

What to do

Log in to your PayPal account as soon as possible. We may ask you to confirm information you provided when you created your account to make sure you're the account holder.

What's next?

Once you've completed all the tasks, we'll respond within 72 hours.

Yours sincerely,

PayPal

Log in to PayPal to resolve a limitation" denen yer PayPal'e değil, bu şerrefsizlerin istedikleri yere yönlendiriyor. Oraya PayPal kullanıcı adını ve şifreni girersen hesabın o. çocuklarının eline geçmiş oluyor. Bana gelen Almanya kaynaklı. Yönlendirilen site Almanya'da. Nijeryalılar bıraktı, Almanlar mı başladı ne? Yemeyin bunları kardeşlerim. Gönderen eposta adresini iyi inceleyin, tıklamanız istenen bağlantı nereye gidiyor bir bakın. Genelde bu tür sorunlar kullanıcıların bazı şeylere atlamasıyla oluyor. Aman dikkat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sizlerin sayesinde paypal'dan kartımı iptal ettim. kullanmıyordum, ne olur ne olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Asıl kartı iptal et tabii abi. Sanal kart kullan. PayPal gibi bir özgürlük kullanılmalı. Akıllıca kullanılmalı. Ayrıca kullanıcılar -bilerek, bilmeyerek- izin vermedikçe kimse ele geçiremez hesapları. Dikkatli olmak, uyanık olmak gerek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi mutlaka bir şekilde birşeyler yapmıştır illa ki.. Yoksa paypal'ın çok güvenli olduğunu düşünüyorum. Zaten adamlar 10-12 tane işlem yapılınca 6 tanesini kafadan durdurmuş sonrasında da hesabı kısıtlı hale getirmişler. Sürekli hareketler kontrol ediliyor. Ancak ben de ne olur ne olmaz diye kayırlı kartımı sildim. Kullanacağım zaman tekrar tanımlarım. Şuanda kullanmıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi mutlaka bir şekilde birşeyler yapmıştır illa ki.. Yoksa paypal'ın çok güvenli olduğunu düşünüyorum. Zaten adamlar 10-12 tane işlem yapılınca 6 tanesini kafadan durdurmuş sonrasında da hesabı kısıtlı hale getirmişler. Sürekli hareketler kontrol ediliyor. Ancak ben de ne olur ne olmaz diye kayırlı kartımı sildim. Kullanacağım zaman tekrar tanımlarım. Şuanda kullanmıyorum zaten.

Evet. Bende sanal kart tanımlı. Duruyor öyle. Alışveriş yapacağım zaman limit tanımlıyorum. Kalan cüzi miktar ise gün sonunda sıfırlanıyor. Tanımlayıp kaldırmak çok daha uzun sürüyor. 3 TL çekecek de, sen bekleyen provizyonlara bakacaksın da, oradaki kodu gireceksin de... ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar, paypal hesabımda 8.90$ var, gearbest sitesinden paypal hesabıyla 7.90$ alış veriş yaptım yine karttan çekmiş. aslında önce kasadakini kullanıp geri kalanını karttan çekmesi lazım fakat olmadı, dünde 52$ alış veriş yaptım yine düşmedi. ne yapmam gerek, ayarlardada önce kasadaki para kullanılır seçili.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

problemi çözdüm. yurt içinde harcanıyormuş, aynı şeyi yaşayan arkadaş olursa bilgisi olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...