İçeriğe Yönlendir

İlk Teslimde Aracın Km'si

Taygun Mertcan

Recommended Posts

Taygun Mertcan

Arkadaşlar herkese merhaba, bugün focus beğendik kısmetse haftaiçi alacağım ama aracın km'si 20 km görünüyor bu normalmidir? bu konuda ayrıntılı bilgi verebilirseniz sevinirim...

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben aldığımda da yanlış hatırlamıyorsam 12km idi.Normaldir.Çünkü bu araçlar fabrikadan gemiye gemiden gölcükteki park alanına daha sonra kontrol için fabrikaya oradan tırlara yüklenip bayilere gönderiliyor böyle oluncada normal diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
+1 aracı ilk çalıştırdığımda km sıfırlama tuşuna basılı tuttum yanılmıyorsam 14 km olan gösterge 0'lanmıştı acaba benmi yanlış gördüm demiştim :)

Her 15 km'de bir 0'lasaymışsınız şu anda sıfır km bir aracınız olurdu ne güzel :) :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Her 15 km'de bir 0'lasaymışsınız şu anda sıfır km bir aracınız olurdu ne güzel :) :)

yani bu sebepten ötürü bu işlem olmaması lazım. :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bayi aracı teslim etmeden, kontrol amaçlı olarak teslim edeceği aracı teste çıkarıyor. O arada da araç km yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

ben arabamı alırken km si 6 ydı. auris bakmıştım ozaman bir tane onun km si 1 idi.

Yorum bağlantısı
Görkem Yagtu

Bizim bu vakte kadar aldığımız araçlar en fazla 6-10 km arası idi. Yani o civarlarda olması gayet normal. Belki aldığınız firmanın deposu bir kaç km uzaktadır. Tekrar yükleyip getirmemek için 5-6 km yapmışlardır ondan dolayı 20 km olmuştur bunlar normal şeyler.

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

bende normalde 8 km civarı biliyorum dedim 20km olunca acaba bir sorun mu cıktı turladılar diye düşündüm:))

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

2005 de alıp kısa bi süre bindiğimiz 2006 Jetta'nın km sayacı teslim aldığımız anda 000000 idi. :D

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Bir defaya mahsus sıfırlama olayını bende duymuştum...

Bana biraz tuhaf geldi gerçi ama kaç km'ye kadar sıfırlama imkanı var acaba?Yani ben arabayı alıcam 10000 km yol yapıcam sonra sıfırlıyayım olabiliyormu acaba??? :good1:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

belgeselde ,volkswagen in almanyadaki fabrikasını izlemiştim. üretim bandından çıkan araç , müşteriye teslim edilene kadar çalıştırılmıyordu. sürekli kayar bantlarda giden araç en son devasasilindir şeklindeki park alanına robot asansör kollarla yerleştirilip, satıldığı zaman yine bu kollarla alınız teslim alanına kadar kayar bantta getiriliyordu. müşteri kontağa basınca km 0 da oluyordu. test sürüşü yapılmıyor, sadece dinamo benzeri bir makineye bağlanıp test ediliyordu.

otopark0sj0qw5dtsb7.jpg

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Bence hiçbir firma fabrikadan araç teslim etmez. Aracını fabrika'dan alan var mı ?

Burası zaten illa fabrikadan alacağım diyenler için tasarlanmış biryer ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Varişler
(düzenlendi)

Bir iki limanda gemilere araç yüklemesi ve tahliyesi yapan arkadaşlarım var. Araçlar gemiden indirildikten sonra limandaki otoparklara çekiliyor tabi liman sahaları küçük alanlar değil anlattıklarına göre uzun mesafeler konteynırların arasından falan baya yol gidiliyor tabi bunun gemiye yüklemesinin yapıldığı limanıda var.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Volvo'da 200 km'ye kadar olan km yi 3 defa sıfırlayabiliyorsunuz servisteki bilgisayara bağlayarak.. Fordda nasıldır bilmiyorum. Bir keresinde satacağım S60'ın kmsinin 70 olduğunu görmüştüm showroomda.. O zaman öğrenmiş oldum sıfırlanabildiğini :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benimki 4 km'deydi. Kontağı açtığımda yol bilgisayarı son 5 km gösteriyordu. İstasyondan yakıt alana kadar kalan km 0 olmuştu ama hala gidiyordum :(

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

maleesef ki sanayideki kilometrecilerde aracınızı istediğiniz km ye getirebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

KM düşürmek resmen dolandırıcılık.

Bence şöyle birşey yapılabilir.

2 yılda bir muayneye gidiyoruz. Orada plakaya göre aracın km kaydı yapılsın. Bu km bilgileri internettende bakılabilsin. Dolandırıcılık suç ise böyle birşey yapıp o suçuda önlesinler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Doğan 2

ben aldığımda 5 km de idi. Ama 15-20 km ye kadar normal olduğunu duymuştum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...