İçeriğe Yönlendir

İlk Teslimde Aracın Km'si

Taygun Mertcan

Recommended Posts

Erman Salar
Arkadaşlar herkese merhaba, bugün focus beğendik kısmetse haftaiçi alacağım ama aracın km'si 20 km görünüyor bu normalmidir? bu konuda ayrıntılı bilgi verebilirseniz sevinirim...

Saygılarımla

taygun bey;

ben de geçtiğimiz sene bir focus aldım, aracımın km'si 20 küsürdü ( tam hatırlmıyorum ). allah sizi inandırsın ilk benzin istasyonuna 400 m. kala benzini bitti ve stop etti. bir daha çalıştırdım ve ilk pompaya benzinlik görevlisinin el atmasıyla girdim.

bayii ye şikayette bulundum adamlar pişkinlikle; " akü şarj olsun diye az çalıştırdık ya ondandır dediler :s

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan
taygun bey;

ben de geçtiğimiz sene bir focus aldım, aracımın km'si 20 küsürdü ( tam hatırlmıyorum ). allah sizi inandırsın ilk benzin istasyonuna 400 m. kala benzini bitti ve stop etti. bir daha çalıştırdım ve ilk pompaya benzinlik görevlisinin el atmasıyla girdim.

bayii ye şikayette bulundum adamlar pişkinlikle; " akü şarj olsun diye az çalıştırdık ya ondandır dediler :)

Erman Hocam valla cok güldüm gece gece Allahta sizi güldürsün:) ben aracı alırken ordakilere dedim benzin biterse yoldam ararım diye verd

kleri cevap " valla biz cok araba ittik arayın geliriz oldular:)))"

Yorum bağlantısı
Erman Salar
Erman Hocam valla cok güldüm gece gece Allahta sizi güldürsün:) ben aracı alırken ordakilere dedim benzin biterse yoldam ararım diye verd

kleri cevap " valla biz cok araba ittik arayın geliriz oldular:)))"

valla biz gülüp geçiyoruz da bazı arkadaşları okuyorum burda 1-2 ayda götürüp arabaları teslim ediyorlar. benim arabayı aldığım gün arkadaşım da başka bir marka binek araç aldı; adama bir kutu çikolata hediye ettiler, yeni arabalarıyla fotoğrafını çekip dergilerine filen koydular :dil:. hizmet anlayışı farklı.

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan
valla biz gülüp geçiyoruz da bazı arkadaşları okuyorum burda 1-2 ayda götürüp arabaları teslim ediyorlar. benim arabayı aldığım gün arkadaşım da başka bir marka binek araç aldı; adama bir kutu çikolata hediye ettiler, yeni arabalarıyla fotoğrafını çekip dergilerine filen koydular :D. hizmet anlayışı farklı.

malesef şirketten şirkete hizmet anlayışı değişiyor, iyi olarak ta kötü olarak ta verilebilecek çok örnek var ama şunuda bilmemiz gerekiyor, insana davranış bicimi ve satış sonrası hizmet kalitesi çok önemli iletişim çağında yaşıyoruz, ben bu aracı alırken aklıma takıldı otosana telefon actım ve mail yazdım eğer arabanın parasını ödememiş olsam, kesinlikle o konuşma tarzlarından sonra almazdım, piyasada rekabet her gecen gün artıyor, benim istedğim cikolata vs değil ama güleryüz ve koşulsuz müşteri memnuniyeti her zaman olsun...

Yorum bağlantısı
Erman Salar
malesef şirketten şirkete hizmet anlayışı değişiyor, iyi olarak ta kötü olarak ta verilebilecek çok örnek var ama şunuda bilmemiz gerekiyor, insana davranış bicimi ve satış sonrası hizmet kalitesi çok önemli iletişim çağında yaşıyoruz, ben bu aracı alırken aklıma takıldı otosana telefon actım ve mail yazdım eğer arabanın parasını ödememiş olsam, kesinlikle o konuşma tarzlarından sonra almazdım, piyasada rekabet her gecen gün artıyor, benim istedğim cikolata vs değil ama güleryüz ve koşulsuz müşteri memnuniyeti her zaman olsun...

haklısınız taygun bey. dediğiniz gibi otomobil sektöründe rekabet üst düzeyde; eğer şirketler kendilerini düzeltmezlerse bu yarışın gerisinde kalmaya mahkumlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erman Bey..

Kurallar gereği avatar olarak sadece kendi fotoğraflarımızı kullanıyoruz..

İkamet ilinizi de seçin lütfen...

Yorum bağlantısı
Osman Coşkun

Merhaba,

Forumda ilk mesajım.

Benim aracım 8 km'de idi aldığımda.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkan Yılmaz
(düzenlendi)

2004 yılında aldıgımız doblo aracımız 23 km deydi üstelik çikolatada vermişlerdi :elisopali: üstelik türkiyede üretiliyo ben gecen hafta fiatın fabrıkasındaydım tırlara arac yüklenirken baya bir yol yapıyorlar çünkü park alanı çok geniş üstelik araçlara acımasızca basıyorlar küçük viteste yüksek devirde kullanıyorlar her aracı

tarihinde Erkan Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Coşkun
2004 yılında aldıgımız doblo aracımız 23 km deydi üstelik çikolatada vermişlerdi ;) üstelik türkiyede üretiliyo ben gecen hafta fiatın fabrıkasındaydım tırlara arac yüklenirken baya bir yol yapıyorlar çünkü park alanı çok geniş üstelik araçlara acımasızca basıyorlar küçük viteste yüksek devirde kullanıyorlar her aracı

Ben de 2003 yılında Palio Go almıştım. Aracın üzerine kırmızı bir saten örtü sermişlerdi. Eşimle birlikte açtık aracın üzerini, hoş bir anıydı. Çikolata da vermişlerdi. Araç ile ilgili detaylı açıklama yapmışlardı.

Focus'umuzu Otokoç'tan aldık. Çikolatadan ve kırmızı örtüden vaz geçtim, araçla ilgili sormasam herhangi bir bilgi vermeyeceklerdi neredeyse.

Ya Fiat / Ford müşteri ilişkileri farkı, ya da 2003 / 2010 farkı karar veremedim :fiuw:

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

Bizde alırken çiçek verirler diye bekledk ama yapmadılar, kullanım kılavuzunu bile vermediler, neyseki 2 hafta sonra biryerlerden edindim, ilk izlenimim focus gerçekten güzel araba ama otosanın müşteri hizmetleri çok soğuk ve itici..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Büyüktopçu

Merhaba,

İnşallah birkaç gün içinde sıfır Focus' u teslim alacağım. Size bir sorum olacaktı:

Aracın km' si 8 km falan yazıyor. Bu normal bir durum mu? Bu kadar km nasıl yapılmıştır? Araçtan araca yüklerken bu kadar km nasıl yapılıyor?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Normal :flowers: Bizde zamanında sıfır Focus almıştık 7 km deydi :D

showroomdakilere bakın 0 olan yoktur :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Galerinin depoya indirip çıkarma tıra biniş iniş filan oluyor o kadar. Bizimki 5 km idi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

Ben bayide araç bulunamadığı zaman başka şehirdeki bir bayiden sürülerek araç getirildiğini bile biliyorum bizzat getiren kişiden. bu sırada km sayacının telini çıkarıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...