İçeriğe Yönlendir

Yeni Focus 1.6 Comfort Mı Yoksa Astra Classic 3 Mü Karar Veremedim

Osman Arslan

Recommended Posts

Osman Arslan
(düzenlendi)

Arkadaşlar ikinci el arabalara verilen yüksek fiyatlar ve temiz araba bulamamam nedeniyle sıfır km araba almaya karar verdim.

Yeni Ford Focus 5K 1.6 Comfort modelini sipariş vermek üzereyken Opel Astra Classic 3 HB 1.4 16V komfort paket gözüme takıldı.

İnternette çoğu forum sitelerini okudum focus diyende var astra diyende

Focus'un;

-Daha oturaklı ve güvenli olması (kendini ispat etmiş olması)

-Tam bir aile arabası olması (bagaj hacmi özellikle)

-Daha az problem çıkarması benim için avantaj ancak benzinli olması beni düşündürüyor. Keşke Dizel Focus olsa ama param yetmiyor.

Astra classic 3 HB 1.4 16V konfor paketinin donanım olarak daha dolu olması dikkatimi çekti. Focus comforttan farklı olarak (isofix, kol dayama, elektronik iklim kontrollü klima, mp3 çalar, yağmur sensörü, park sensörü, ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, 16 inç hafif alaşımlı alüminyum jantlar ) özellikleri var.

Astra'nın elektronik arızasının fazla olduğunu ve servisinden genelde memnun kalınmadığını duydum.

Bir türlü karar veremedim. Bilgi, tecrübe ve fikirlerinizi bekliyorum.

NOT: 2 hafta içinde araba almam gerekiyor. her iki modelinde kasası değişiyor ama bekleyemeyeceğim.

Yeni Ford Focus 5K 1.6 Comfort = 31085+800 TL metalik fiyat farkı

Astra classic 3 HB 1.4 16V konfor paket = 32860 TL (+metalik fiyat varmı henüz sormadım)

tarihinde Osman Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Motoru tatminkar mı bilmiyorum ama donanım olarak astra daha dolu o bir gerçek. Ama astranın yeni kasası ilerde ikinci elde 1-0 yenik başlamanıza neden olabilir

Yorum bağlantısı
Osman Arslan

Focusun yüzünün eskidiğine dair yazılar okudum. Motor performansı olarak da açıkçası çok fazla bir beklentim yok ancak daha az yakan araba fena olmaz.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

İki araç da performansı düşük, tüketimi yüksek araçlar, bence başka alternatif geliştirin.

Yorum bağlantısı
Osman Arslan

Açıkçası bende kasa değişikliğine çok takılmam. Çünkü yeni kasa yeni donanımlar, yeni donanımlar daha fazla para demek. İç donanım konusunda hiç tecrübem yok, anlamadığımı söyleyebilirim. İlk başta Astra'nın donanımı çok cazip geldi ama satış sonrası hizmeti de düşününce Ford bence daha iyi.

Yorum bağlantısı
Guest Caner Y?ld?r?m

Astranın iç malzeme kalitesini daha kaliteli buluyorum.Özellikle kapı içleri focusta gerçekten kalitesiz.performans olarak focus biraz daha iyi olucaktır .yakıt konusunda ise astra da çok fazla ekonomik değil.Tavsiyem kasası hangisi size güzel geliyorsa onu alın.Kasa değiştirme konusuna fazla takılmayın.2 araçta 2.el de değeri oturmuş araçlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Osman Bey ,

Ben çok fazla kasa değişikliğine takılmam ama Astra Clasic zaten kasa değiştirdi. Artı olarak iç malzeme kalitesi testi yapın. İki aracında ön göğüsünü tırmalayın çıkan sese göre karar verin.

+

İkisinide kesinlikle kullanın ve birebir almak istediğiniz donanımdaki aracı kullanın...

Yani 1,4 yerine 1,6 kullanıp, 1,4'e karar vermeyin...

Ayrıca biliyorum kafanız karışacak ve vaktiniz yok ama.. Neden 2. el bakmıyorsunuz.. O paralara ferrari bile alınabilir :D

Yorum bağlantısı
Osman Arslan

mehmet bey şu ana kadar baktığım ikinci ellerde; ya komple boyalı ya vergi borçlu ya da hasarlı arabaları, sanki hiçbir problemi yokmuş gibi göstermeye çalıştılar.

kendi çabalarımla plakaları tramer'in cepten sorgulama (5664) kısmıyla öğrenmeye çalıştım. bunun içinde bayağı bir para harcadım.

temiz kullanılmış kilometresi normal istediğim özelliklerde arabaları, kasko değerlerinin kat kat üstünde satmaya çalıştıklarını gördüm.

açıkçası ikinci el bir arabaya 30000 TL ve üzeri para vermem.

herkese yorumları için çok teşekkür ediyorum.

kararımı ford focustan yana verdim. hatta siparişimi bile verdim.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Focusta karar kılmakla en doğrusunu yapmışsınız...Astra ile Focus arasında çok ama çok fark var...Sadece donanıma takılmamak lazım...

Yorum bağlantısı

İçinize hangisi sinerse onu tercih edin yazacaktım ama siz siparişi bile vermişsiniz. Şimdiden hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Osman Arslan

Herkese yorumları için tekrar teşekkür ediyorum. yorumlarınız benim için gerçekten çok değerliydi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...