İçeriğe Yönlendir

Bagaj Ara Kapağından Gelen Tangırtı. :)

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Merhaba,

Fusion araçlarda ses bildiğiniz gibi aracın yüksek olması gibi extra bir özellik, bende son zamanlarda bu seslere takmış olduğum için bagaj ara kapağının çukurlarda hoplayarak davul gibi ses yapmasını fazladan ön tarafa bir koltuk tarafınna iki adet takoz koyarak büyük bir ölçüde azalma sağladım.

Resimli olarak anlatmaya çalıştım.

:D

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Nedim Öner
Fusion araçlarda ses bildiğiniz gibi aracın yüksek olması gibi extra bir özellik

Benim Fusionum'da da malesef bagaj kapağı tıkırdıyor. Sesin, kilit mekanizmasından geldiğini buldum. Aracın gövdesindeki kilit karşılığını (Çivi gibi olan) birkaç kez sağa-sola kaydırıp denedim ama ses biraz değişmekle beraber kesilmedi. :blink:

Farklı önerisi veya tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi? :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersen Tapan
bu arabada ses bitmez en iyisi kulağımıza pamuk tıkamak

+

Müziğin sesini açmak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Nedim Öner
(düzenlendi)

Benim aracımdaki gibi bagaj kapağı yada kapıları tıkırdayanlara bulduğum çareyi paylaşayım. :unsure2:

Bir miktar kauçuklu gres yağı tedarik edip, bagaj kilidine, kapılara ve kapı gergilerine bolca yedirin. Bu yağın sürüldüğü yerde kalma özelliği olduğu için, kilit boşluklarını doldurmasıyla tıkırtılar önlenmiş oluyor. Bagaj kilidi karşılığını da bir miktar ileriye kaydırıp, bagajın daha sıkı kapanmasını da sağlarsanız olay tamamdır.

Şu da varki; Bergama gibi yollarının %90'ı kesme taş döşeme olan bir yerde ses yapmayan araba yok. Gres yağını almak için gittiğim kaportacı arkadaşımın dediğine göre, kendisine ses yapma şikayetiyle her marka araç geliyormuş...

Yani, arabamızı çok da kötülemeyelim bari...nknw:

tarihinde Nedim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bunlar Fusion'un kronik sorunu, bagaj arka kağağından değil de, arka kapılar ve arka koltuk kilitlerinden çok ses gelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...