İçeriğe Yönlendir

C-max (sport, Konfor Ve Standart) Mod

Fatih Cesko

Recommended Posts

Fatih Cesko

Merhaba arkadaslar

benim c-max 2006 da 3mod secme imkani var

spor

konfor ve

acaba bunlar ne ise yariyor? araca nasil bir etki ediyor? araca daha asa yada daha yuksek mi oluyor, yoksa motor performasnsinda mi biseyler degisiyor? bunu bilen varmi?

interneten 2006 servis kitabini buldum ama espanyol dilinde ve ben hic birsey anlamadim. sitede 2004 model icin turkce vardi ama orda da bu secenekler yok.

size o kisimin resmini de koyuyorum yardimci olursanis cok sevinirim...

56583193.png

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

tam anlayamadim Mehmet bey biraz daha aciklayici olabilirmisiniz?

nasil bi degisim oluyor direksionda?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yumuşama,sertlik diyelim.bunu yolda test edebilirsiniz benim arçta bu özellik yok malesef.

spor biraz ağır oluyor konfor biraz daha yumuşak oluyormuş galiba.

Yorum bağlantısı
Burak Büyüktanır

Bende aracı aldığımda konfor da ayarlıymış uzun yolda eski aracıma göre haddinden fazla yumuşak olduğunu hissetmiştim. Sonra o özelliği sport moda geçirince çok rahatladım. Taktir edersinizki 90 km yi geçtikten sonra direksiyonun çok yumuşak olmasını istemeyiz. Eğer uzun yola çıkılacaksa kesinlikle sport mod da kullanılması lazım. Eğer şehir içinde kullanılacaksa araç ben konfor modunu tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alper Şensöz
Bende aracı aldığımda konfor da ayarlıymış uzun yolda eski aracıma göre haddinden fazla yumuşak olduğunu hissetmiştim. Sonra o özelliği sport moda geçirince çok rahatladım. Taktir edersinizki 90 km yi geçtikten sonra direksiyonun çok yumuşak olmasını istemeyiz. Eğer uzun yola çıkılacaksa kesinlikle sport mod da kullanılması lazım. Eğer şehir içinde kullanılacaksa araç ben konfor modunu tavsiye ederim.

yanlızca direksiyonun yumuşaklığını değiştirmiyor, aracınız eğer CVT şanzımanlı ise vites oranlarını da değiştiriyor. sport modunda daha yüksek devirde sürüş gerçekleşiyor mesela.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

konfor,stansart,spor hpsini denedim çok fark etmiyor gibi geldi bana.Araç büyük olduğu için şehir içinde fonforda durması daha uygun.Zaten araç hızlandıkça direksiyon sertleşiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...