İçeriğe Yönlendir

Silkelenme Problemi

Murat Karahan

Recommended Posts

Murat Karahan

Aracım son 1.5 aydır silkelenme yapıyor.Özellikle şehir içi düşük viteslerde yapıyor.Standart hızla giderken devir aniden sıfıra inip tekrar eski seviyesine yükseliyor.Tabii ben ve yolcular o anda camdan fırlayacakmışız gibi sarsılıyoruz.

Fomoco buji değişti olmadı

Motocraft buji kablosunu sıfır alıp taktım düzelmedi.

Visteon marka bobin vardı sıfır almış ama kullanmamıştım onu da değiştirdim olmadı.

Bu defa Orjinal motocraft buji alıp denedim ama maalesef hala devam ediyor.

bilgisayara bağlatmak için Ford servisine gittim.arabamın eski olduğunu ve eski cihazın ise kendilerinde olmadığını söyledi.

Ne yapmalıyım neyi değiştirmeliyim acaba?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akünüzü kontrol ettirdiniz mi? Düşük voltaj sağlarsa bobinde düzgün ateşleme yapamıyor bildiğim kadarı ile?

Bir de mutlaka carbon clean önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Sıfır Mutlu akü var arabada.2 defa carbon clean yaptım.son yaptırdığım carbon clean üstünden 3000 km geçmedi daha.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal bobin + buji kablosu olsa sanırım boşa meblağ harcamamış olurdunuz.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Çağlar bey merhaba

Orjinalden kastınız hangi marka acaba?

Visteon bobin iyi değilmi?

Buji kablosu Motocraft aldım zaten. Kablo üzerinde de motocraft yazıyor (çakma değilse tabi)

Marka veya kodu verirseniz sevinirim.ona göre ararım

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Daha parçayı değiştirmedim.Çağlar Bey Motocraft derse hamen sipariş vereceğim.Yada başka marka

Sonucunu sizlerle paylaşırım.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Zafer Ofli

Volan sensörüne giden kablolara bakın aynı sıkıntı bende de vardı. Öncelikle sensöre giden kabloyu soketinden çıkarın. Kablonun üstünden sarılı bez gibi bir kaplama var onu sıyırın. Sonrasında kablolara bakın muhtemelen bendeki gibi kabloların üstündeki plastik kısım zamanla kuruyup yer yer dökülmüştür. Kabloyu kompla bantlayın. Bende sıkıntı kalmadı çok az var oda muhtemelen kablonun başka bir yerinde daha açık kısım kalmıştır diye düşünüyorum. Bu arada o hatayı bilgisayar vermiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...