İçeriğe Yönlendir

Denize Açılma Vakti :)

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan
(düzenlendi)

Gördüm herkes yapmış kıskandım neyim eksik dedim ve yaptım. :D

Bir adet 5A'Lık sigorta patlattık ama temiz iş oldu.

İsteyen olursa yapmak için led bileziği temin etmesini sağlayabilirim güzel bir görüntü veriyor. Metal-nikelajlı olanı da mevcut plastik benim kullandığım da.

1/2W 560 R kullandım. Led ise focusların Siyah panelli Sony'lerinde kullanılan yeşil renkte buldum şansıma.

grnt0019.jpg

grnt0020j.jpg

grnt0018.jpg

Gece fotoğraflarını çekmedim henüz ama tam istediğim gibi aydınlatıyor. Vitesin etrafı ve kendisi siyah olduğu için varlığı belli olmuyor ve açısı da çok iyi oldu. Kağıt vs birşey koyunca cismi çok güzel parlatıyor.

Yapılacaklar Listesi:

***** İç aydınlatma, torpido gözü, bagaj aydınlatması, plaka aydınlatması ve yan sinyaller ledlenecek

1- Armster Kolçak

2- Ön iki kapı ayna joistiğinin olduğu yerlere kaliteli bi tweetter montajı

3- Mercek Motajı - Bi xenon

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Elinize sağlık. Sıradaki projeler için kolay gelsin. Elektrik nerden alındı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Elinize sağlık. Sıradaki projeler için kolay gelsin. Elektrik nerden alındı.

Parktan çaldım =)

Sigorta kutusundan sağ kapı fitilinin oraya, fitilin arasından tavana, tavandan aydınlatma kutusuna.

O aydınlatmayı inceledim biraz, kurcalayacağım vakit bulursam, direk oradan alacak.

Anahtarın ( 0 | 1 ), 0 konumunda hiç yanmayacak. | ve 1 konumunda yanı hem ortada, hemde 1 konumun da yanacak ledimiz.

Yalnız, bozma ihtimalim çok yüksek nitekim anlamam pek elektrikten. Önce çıkmasını mı bulsam naapsam :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Bence güzel olmuş bu. Tavan lambasına bişey olmaz çıkmaya gerek yok ama bi kaç sigorta bulundurun. :) Tavan lambası çok acayipti epey bi kurcaladım aklım ermedi yerine taktım geri.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sağolun. )

İç aydınlatmaya powerled yapmayı düşünüyorum.

power_led.jpg

Ledleri, dirençleri, bilezikleri temin ettiğim yerde ledler için lensler var açılı. Geniş açılı bir lens ile powerled çok güzel aydınlatma sağlayacaktır sanırım.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

güzel olmuş,karanlıkta çekilmiş bir resim olaydı bir de :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Power ledler çok fazla ısınır dikkat edin. İç aydınlatma için geniş açılı ledler işinizi görürü bence.

Yorum bağlantısı

Elinize sağlık güzel olmuş, tam yorumlayabilmek için bir de gece fotolarını görsek iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güzel olmuş. Titanium donanım sağolsun benim araçta 2 tane var, insanda alışkanlık yapıyor, gece başka arabaya binince karanlık geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel olmuş... Bağlantıları güzel izole ettin değil mi.. ? Adana'nın sıcağında yanmasın araba... !

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Güle güle kullanın. Fusiona Yapmıştım, acayip alışkanlık yapıyor, Civic'te eksikliğini hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Cümleten teşekkürler.

Gece fotoğraflarını bugün akşam eklerim inşallah.

Mehmet abi,

Açıkta kablo bağlantısı vs birşey kalmadı iyice bantladım 2 paket bant harcadım :D

Murat Abe,

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Murat Abe,

Gece resmini bir çekip koysan diyorum ki benim de kafama yatıyor bu olay, genelde gece 12 de işyerimi kapattıktan sonra arabayla gezdiğim için ihtiyaç duyuyorum.

Bu arada yaz geldi ya Nü avatarlar moda olur forumda :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güzel olmuş güle güle kullan..

Ahh ahh şu kesip biçme işinden korkmasam her yeri ışıl ışıl yapıcam ama yanlış bir durumda arabayıda yakması var işin içinde..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kesip biçme işi en kolayı aslında :good1:

Kabloyu çekmek zor oldu. Fitilin arasını açamadım ilk başta ama sonra bi yakaladım pir yakaladım :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Cümleten teşekkürler.

Gece fotoğraflarını bugün akşam eklerim inşallah.

Mehmet abi,

Açıkta kablo bağlantısı vs birşey kalmadı iyice bantladım 2 paket bant harcadım ;)

Murat Abe,

Eyvallah Mert'im. ;)

Gece resmini bir çekip koysan diyorum ki benim de kafama yatıyor bu olay, genelde gece 12 de işyerimi kapattıktan sonra arabayla gezdiğim için ihtiyaç duyuyorum.

Bu arada yaz geldi ya Nü avatarlar moda olur forumda :p

Haydee, üstler foraaa! :crazy:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Ben de mi ufaktan soyunsam n'apsam... Yani led işine ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Elinize sağlık çok güzel olmuş. Ben de mi ufaktan soyunsam n'apsam... Yani led işine ;)

Soyun tabii... Yani led işine. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İç aydınlatmada mavi olsa güzel durabilir ama maviyi ben sevmiyorum. Başka yerleri çağrıştırıyor bana :D :D

Bu arada bu akşam ölmez kalırsam akşam fotoğraflarını da ekleyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Honda Civic'te olan renk mavi midir? Yani o renk çok hoşuma gitmişti. Ya da beyaz renk nasıl durur?

Düşününce mavi, siyah yüzeyde aydınlatma yapacaktır biraz keza beyazda bir nebze aydınlatma sağlayacaktı diye düşündüm.

Elimde var 5 renk led aslında denerim de paneli tekrar sökmek anca hafta sonuna oda hava çok sıcak olmazsa nasip olur diye düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Evvvett 1 adet fotoğraf geldi.

Tripod yoktu yanımda yoktu idare edin artık bununla.

Şuan gördüğünüz gibi renk tonu yoğun ve aydınlık değil onu söyleyim ama

imgp0637.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...