İçeriğe Yönlendir

Zayıf Akü

Mustafa Ekim

Recommended Posts

Mustafa Ekim

arkadaşlar arabamı 2 ay önce aldım birkaç sefer elektrik aksamında arıza çıkınca ustam akün 8 senelik yani orjinal görevini yapıyor ama güç yetiremediği için elektronik aksamlar zarar görüyor dedi değiştim şimdilik sorun yok 1 ayoldu galiba haklı tavsiyem akünüz çalışsada 4-5 seneyi geçmiş akünüzü değişin yoksa benim gibi durmadan ustanın yolunu tutarsınız nedersiniz

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bana mantıklı gelmedi.Yani güç yetiremiyor derken neye güç yetiremiyor ? Araç çalışırken akü değil alternatör devrededir...

Yorum bağlantısı
Mustafa Ekim

usatnın cevabı şuydu daha önce 50 kg yük taşıyan kişi gücü zamanla zayıflar daha az yük taşımaya başlar yani demek istediği şuydu 50 kg taşır ama bacaklar titremeye başlar sırt ağrır zamanla başka rahatsızlıklar meydana çıkar yada taşıdığı yük 20-30 kg düşer akünün üstündeki renge baktığım zaman yeşil gözüküyor ama 8 senelik akü benim bildiğim bilir kişiler akünün ömrü 4-5 sene derler biz ise yolda kalınca aklımız başımıza gelir

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
usatnın cevabı şuydu daha önce 50 kg yük taşıyan kişi gücü zamanla zayıflar daha az yük taşımaya başlar yani demek istediği şuydu 50 kg taşır ama bacaklar titremeye başlar sırt ağrır zamanla başka rahatsızlıklar meydana çıkar yada taşıdığı yük 20-30 kg düşer akünün üstündeki renge baktığım zaman yeşil gözüküyor ama 8 senelik akü benim bildiğim bilir kişiler akünün ömrü 4-5 sene derler biz ise yolda kalınca aklımız başımıza gelir

Benim aracımın üzerinde 10 yıllık orjinal Motocraft akü vardı 3 hafta önce değiştirdim.Teyp dinlerken veya karanlıkta gaza basıp ayağınızı çektiğinizde farlardaki ve teyp monitörü üzerindeki dalgalanmaları gözünüzle fark ediyordunuz.

Elektrikci ustam riske girmeden değiştirelim dedi ve orjinal aküsü Motocrafta veda ettim.Yerine Ac delco akü taktırdım.Değiştirmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sebep yapmaya çalışması gereksiz olmuş, akü; 8 senelik ise; değişir nokta.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ekim
Basketbol

seninle irtibata geçebilirmiyiz e-postam mustafaekim1967@hotmail.com

Yorum bağlantısı
Bekir Yayıcı

Herkese iyi forumlar diliyorum. Benim akü zayıflamıştı. Marş basarken çok zorlandı ve o olaydan sonra ön camlar tam olarak açılmamaya başladı. İki tarafın camıda 1-1,5 cm dışarda kalıyor. İkiside aynı hizada duruyor.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Herkese iyi forumlar diliyorum. Benim akü zayıflamıştı. Marş basarken çok zorlandı ve o olaydan sonra ön camlar tam olarak açılmamaya başladı. İki tarafın camıda 1-1,5 cm dışarda kalıyor. İkiside aynı hizada duruyor.

araç çalışır ikende bu şekilde duruyor ise başka sebeb vardır.araç çalışmaz iken ise bu sorun akü ihtimali yüksek.

normal bir akü 4 yıl düzenli kullanımda olsa degişime gidilmesi icab eder.bu yıldan sonrasında düzenli performans beklenmemelidir.bu yıllar içersinde 1 haftadan fazla araç yatışı oldu ise muhakkak akü sökülüp elektrikcide şarjz edilmelidir.araç şarzı kafi gelmez.4 yılını doldurmuş akünün bakımıda kısa ömürlü olucaktır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Karacan

10 gün önce izne çıktıydım. Düne kadar 1200 km yol yapmışım hiç sıkıntı yoktu. Dün aracı çalıştırdım. 10 sn sonra akü ışığı yanıp hemen söndü. Özellikle klimayı açıp deneyim dedim tekrar yanmadı. 2 ay önce bilgisayarsa soktuğumda akü zayıf diyordu. Acaba akü ömrü bittimi yoksa bi temazsızlıkmı oldu? İleride sorun yaparmı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
İnan Karacan
Akünüzün ölçümünü yaptırmanızı öneririm?

Acaba düşükse o şekilde kullanmak zararlımı? Çünki sadece 1-2 sn lik bi yanma oldu tekrar gözükmedi.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Bitmek üzere olan akünün başınıza nerede iş açacağı pek belli olmaz.

Her an yolda kalabilirsiniz.Korkulu rüya görmektense akünüzün değerini ölçtürün derim.

Yorum bağlantısı
Acaba düşükse o şekilde kullanmak zararlımı? Çünki sadece 1-2 sn lik bi yanma oldu tekrar gözükmedi.

kullanmak sorun degilde aniden farkettirmeden aracın kalabilir ortada.zayıfsa akü bakım bile kafi etmez.2 3 yıllıksa elektrikcide şarj ettirin sonrasında biraz daha kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
İnan Karacan
kullanmak sorun degilde aniden farkettirmeden aracın kalabilir ortada.zayıfsa akü bakım bile kafi etmez.2 3 yıllıksa elektrikcide şarj ettirin sonrasında biraz daha kullanırsınız.

Orjinal üzerindekiymiş. Ben alalı 2.5 yıl falan oldu. Sanırım 5 yıllık işte.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Orjinal üzerindekiymiş. Ben alalı 2.5 yıl falan oldu. Sanırım 5 yıllık işte.

hiç düşünmeyin degiştirin.eski aküyede 10tl ücretle alıyolardı çogu yer.sonuçta hata kodu veren bir sorun

Yorum bağlantısı
İnan Karacan
hiç düşünmeyin degiştirin.eski aküyede 10tl ücretle alıyolardı çogu yer.sonuçta hata kodu veren bir sorun

Kış gelmeden değiştirmek gerek ozaman. İlginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yakup Başaran

Bu hafta akü haftası galiba. Benim aküde bitti sonunda. Üzerindeki motocrafttı, ustanın dediğine göre orijinal aküymüş. İnci aldım. 120 TL. yalnız akü kapağı boyuttan doalyı tam oturmadı. Bende telle bağladım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Bu hafta akü haftası galiba. Benim aküde bitti sonunda. Üzerindeki motocrafttı, ustanın dediğine göre orijinal aküymüş. İnci aldım. 120 TL. yalnız akü kapağı boyuttan doalyı tam oturmadı. Bende telle bağladım.

yeni akünüz hayırlı olsun.bitmiiş derken ne tür sorunlar yaptıda degişime gittiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ekim

yakup yanlış akü almışsın değişmeni tavsiye ederim çünki bende aküyü değişmeye giderken ustam uyardı alçak akü iste dedi yüksek akü uyum sağlamıyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Diğer adıyla bodur akü.... :D Ben acdelco' yu alırken böyle bir tabir kullanmışlardı..

Yorum bağlantısı
Yakup Başaran
yeni akünüz hayırlı olsun.bitmiiş derken ne tür sorunlar yaptıda degişime gittiniz.

Aracı çarşıda park etmiştim. Dörtlüleri yaktım, 15 dk sonra geldim, marşa bastım. Araç çalışmıyor. Takviye kablosu ile aracı çalıştırdım. Sanayiye gittimvoltaj ölçtüler, bu akü bitmiş dedi, öyle ise şarj edelim dedim, şarj etsekte aynı problemle bir müddet sonra karşılaşırsın diyince o zaman değiştirelim dedim.

yakup yanlış akü almışsın değişmeni tavsiye ederim çünki bende aküyü değişmeye giderken ustam uyardı alçak akü iste dedi yüksek akü uyum sağlamıyor

Akünün yanlışlığı nerede anlayamadım? Boyuttamı? Yoksa bu akü bu arabaya olmazmı demek istediniz.

Yorum bağlantısı
Aracı çarşıda park etmiştim. Dörtlüleri yaktım, 15 dk sonra geldim, marşa bastım. Araç çalışmıyor. Takviye kablosu ile aracı çalıştırdım. Sanayiye gittimvoltaj ölçtüler, bu akü bitmiş dedi, öyle ise şarj edelim dedim, şarj etsekte aynı problemle bir müddet sonra karşılaşırsın diyince o zaman değiştirelim dedim.

Akünün yanlışlığı nerede anlayamadım? Boyuttamı? Yoksa bu akü bu arabaya olmazmı demek istediniz.

ben boyut olarak yorumlamıştım.

garantili aküye elletmeyin drekt gidin aldıgınız yere

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...