İçeriğe Yönlendir

Sonunda Focusla Ben De Tanıştım...

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak

96663331917463027564.jpg

09327949624748083845.jpg

70244782202244003251.jpg

00228802843945929535.jpg

05903419930649188094.jpg

67352347780124731828.jpg

45882966337941555656.jpg

Araç 58256 km de 2006 model Focus TDCİ Ghia.Standart donanıma ek olarak Güvenlik Paketi (ABS+TCS+Yan Hava Yastıkları) var. Aracı 2.sahibinden aldım.Aracı,temmuz bandrolü ödenmiş olarak 28500 TL'ye aldım.Araca ayrıntılı ekspertiz yaptırdım.Kışın aracın kayması sonucu sol önden çarpması var.Ön tampon değişmiş kaput ve sol çamurluk tamamen boyanmış.Sağ arka kapıda ise lokal boya var.Ayrıca 60000 km bakımını da yaptırdım.Ön ve arka diskleri tamamen yeniledim.

Araçta Navitech CX 2100 Multimedya+Navigasyon cihazı var.Buna ilaveten ön kapı hoparlörleri sökülüp yerine JBL midli hoparlör takılmış,bagaja anfi takılmış ve Hertz marka bass konulmuş.Bass ı kullanmıyorum hem yer kaplıyor hem benim için gerekli değil.Navigasyon özellikleri bu linkte var.Normalde pek kullanmayı düşünmüyordum ama şimdi hoşuma gidiyor kaliteli ve donanımlı bir cihaz.İkinci sahibi krom kaplamaları yaptırmış.

Aracın dışında bir sorun yoktu ama içi temiz değildi.Bugün Sonax'ta iç-dış temizlik,boya koruma,motor jant temizliği yaptırdım.4 yıl Fiesta kullanmamdan dolayı Ford'a yabancı değilim ama hala araca alışma safhasındayım.Bazı sorularım olacak;

* İçerden merkezi kilit fonksiyonu yok mu?Nasıl kapıları kilitleyeceğim?

* Bakımda yan aynaların ayarları bozulmuş düzeltemedim kumandadan.Kendisi otomatik bir düzeltme yapıyor onu da beğenmiyorum.Ben elimle düzeltiyorum.Nasıl yapacağım kumandadan?

Şimdilik benden bu kadar.İstanbul trafiğinde 7.1 lt yakıyorum.11 lt benzin yakan 307'den sonra bu değer benim için muazzam.Cuma günü yola çıkacağız ailece bakalım uzun yol performansını test edeceğim.

Bilginize...

Yorum bağlantısı
Selahattin Sezek

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Cuma günü bende yola çıkıyorum nasipse.Hepimize hayırlı yolculuklar.

Yorum bağlantısı
M.Eray Özer

hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Maşallah temizliğine diyecek söz yok hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle :):):nazar:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Hayırlı olsun kazasız, belasız kullanmanı dilerim...

Uzun yola çıkacağını yazmışsın.

Resimlerden gördüğüm kadarıyla, açılar yanıltmıyorsa, aracının rot ayarına ihtiyacı var. Ön lastikler içe kapalı. Zaten disk değişimi ve sol taraftan bir darbeden bahsetmişsin. Mutlaka bir rot balansçıya uğraman gerekiyor...

Şimdiden iyi yolculuklar.

Yorum bağlantısı

hayırlı olsun kazasız cezasız arızasız günlkerde kullanmanız dilegiyle.temiz bir araç almışsınız kutlarım.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
Hayırlı olsun kazasız, belasız kullanmanı dilerim...

Uzun yola çıkacağını yazmışsın.

Resimlerden gördüğüm kadarıyla, açılar yanıltmıyorsa, aracının rot ayarına ihtiyacı var. Ön lastikler içe kapalı. Zaten disk değişimi ve sol taraftan bir darbeden bahsetmişsin. Mutlaka bir rot balansçıya uğraman gerekiyor...

Şimdiden iyi yolculuklar.

Teşekkür ederim arkadaşlar.Disk değişiminden hemen sonra rot-balans ayarları yapıldı.Ayrıca araçta Xenon kit var ama beğenmiyorum tatil dönüşü bir mercekli far modifikasyonu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nefis bir rakama almışsınız. Yetkili servisten km sorgulaması yapıldı mı acaba?

Yan aynalar otomatik ayar yapmaz, bir kontaya gelince iç motor atlama yapıyordur, genelde sökülüp takılırken yanlış montaj sonucu oluşuyor, ehil elektrikçi sorunu çözer. Kapı açma kolu üstündeki kısa bölüm kilitleme yapar, onu içe doğru bastırın kitlesin.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)
Nefis bir rakama almışsınız. Yetkili servisten km sorgulaması yapıldı mı acaba?

Yan aynalar otomatik ayar yapmaz, bir kontaya gelince iç motor atlama yapıyordur, genelde sökülüp takılırken yanlış montaj sonucu oluşuyor, ehil elektrikçi sorunu çözer. Kapı açma kolu üstündeki kısa bölüm kilitleme yapar, onu içe doğru bastırın kitlesin.

Çağlar Bey;

Halkalı tarafında Ford servisinde baktırdım araca ve bütün kayıtlarını ilk bakımından itibaren inceledim.Ben o servisin ekspertizinden çok memnun kaldım.Kapı açma kolu üstündeki bölümü farketmedim yarın bakacağım.

Not:Yeni farkettim ben aracı 28500 TL ye aldım.Yanlış bilgi vermek istemem.307 yi sattığım fiyat aklıma geldi o an demekki :rolleyes:

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Maşallah harika bir renk, krom çıtalar haricinde araç çok güzel gözüküyor. Espli dizel sedan daha ne olsun, iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Halis hocam hayırlı olsun.yine filinta gibi araba bulup almışsın,kazasız belasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)
:) hayırlı uğurlu olsun. gerçekten çok güzel görünüyor. Allah nazardan saklasın, maşallah :D tarihinde O?uzhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halis Parlak
Halis hocam hayırlı olsun.yine filinta gibi araba bulup almışsın,kazasız belasız sürüşler.

Vay Emin Bey.307 sonrası tercihim Focus oldu.Bakalım hayırlısı artık.Güvenlik paketli olması benim için önemliydi.Denk getirince kaçırmak istemedim.

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Daha iyileri sizlerin olsun her daim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hayırlı olsun.Çok güzel ve temiz görünüyor.Benim focusta aynı renk.Koyu lacivert olarak geçiyor.Gölgde ve akşamları siyah görünür.Harika bir renk ve bu renk çok az piyasada.Ruhsata yazdırırken polislerle çok uğraştım.Adam yok böyle bir renk diyor.İlk sahibinden aldığım için faturası ve uygunluk belgesi yanımdaydı.gözünün içine soktum.Ama mavi yazdı renk olarak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...