İçeriğe Yönlendir

Axa Sigorta Kasko Yenileme

Hilmi Eser

Recommended Posts

Hilmi Eser

Merhaba arkadaşlar amcaoğlunun yeni aldığı aracı Axa Sigorta ile kaskolattık.Sene içerisinde bir defa kaza yaptı.Hasarsızlık indirimi bozuldu.Üzerinden 1 yıl geçti kasko yenileme zamanı gelince ben poliçeyi bir inceledim.Orada Hasarsızlık İndirim Hakkının KORUNMASI ile ilgili kısmın c bendinde aynen şöyle yazıyordu:

c.Poliçe süresi içinde araca takılı ses,görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması veya cam kırılması veya sigortacıya %100 rücu imkanı veren hasarların dışında kalan nedenlerle meydana gelen bir(1) hasarın varlığı durumunda hasarsızlık indirimi sıfırlanmayarak yenileme döneminde aşağıdaki oranlarla değerlendirilir:

%30 olan 1.yıl indirimi yenilemede %20

%40 olan 2.yıl inidirimi yenilemede %30

%50 olan 3.yıl inidirimi yenilemede %40

%60 olan 4.yıl inidirimi yenilemede %50

şeklinde.Fakat gelelim olayın özüne görüştüğümüz sigorta temsilcisi kadın ise hasarsızlık indirimi uygulanmaz diyor kazadan ötürü...Ben durumu anlatınca da önce ilk yıl indirimi olan %30'u kazanması gerekiyormuş :p Ne diyorsnuz arkadaşlarbir cinlik var gibime geliyor ;) Engin görüş açınız ve bilgilerinizle aydınlatırsanız müteşekkir olurum... :p

Yorum bağlantısı

aynısını banada söylediler, evet dogru sanırım, bu yüzden hala kırık tamponumla dolaşıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mevcut durum korunur yada bir alt kademeye indirilir diyor...

Sözü edilen poliçede mevcut indirim zaten sıfır...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
ne olursa olsun asla axa sigortadan kasko yaptırmayın derim,,,

Nedeninide yazarsanız daha aydınlatıcı olur bence :lol:

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
ne olursa olsun asla axa sigortadan kasko yaptırmayın derim,,,

Niye ki kardeş?Varsa bildiğin paylaşsaydın be!bu böyle temelsiz bir tavsiye olmuş sanki :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Axa kötü bir şirket değildir... Ya da bende bıraktığı intiba budur... Açıklama gelmez ise, silelim bu mesajı...

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Merhaba arkadaşlar amcaoğlunun yeni aldığı aracı Axa Sigorta ile kaskolattık.Sene içerisinde bir defa kaza yaptı.Hasarsızlık indirimi bozuldu.Üzerinden 1 yıl geçti kasko yenileme zamanı gelince ben poliçeyi bir inceledim.Orada Hasarsızlık İndirim Hakkının KORUNMASI ile ilgili kısmın c bendinde aynen şöyle yazıyordu:

c.Poliçe süresi içinde araca takılı ses,görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması veya cam kırılması veya sigortacıya %100 rücu imkanı veren hasarların dışında kalan nedenlerle meydana gelen bir(1) hasarın varlığı durumunda hasarsızlık indirimi sıfırlanmayarak yenileme döneminde aşağıdaki oranlarla değerlendirilir:

%30 olan 1.yıl indirimi yenilemede %20

%40 olan 2.yıl inidirimi yenilemede %30

%50 olan 3.yıl inidirimi yenilemede %40

%60 olan 4.yıl inidirimi yenilemede %50

şeklinde.Fakat gelelim olayın özüne görüştüğümüz sigorta temsilcisi kadın ise hasarsızlık indirimi uygulanmaz diyor kazadan ötürü...Ben durumu anlatınca da önce ilk yıl indirimi olan %30'u kazanması gerekiyormuş :fiuw: Ne diyorsnuz arkadaşlarbir cinlik var gibime geliyor :i-ih: Engin görüş açınız ve bilgilerinizle aydınlatırsanız müteşekkir olurum... :fiuw:

Cam değişimi olmuştu benim aracımda, %10 luk kesintiyi de yapmadılar, normal indirim şeklinde devam etti.

Aracıma 3 senedir kasko yaptırıyorum, bu sene 550 TL gibi bir rakam verdim.Cam kırılmasında bana pek sıkıntı çıkarmadılar (gerçi ben birşeye karışmadım,hepsini servis halletti),alavere dalavere olmadıktan sonra diğer durumlarda da sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Cam değişimi olmuştu benim aracımda, %10 luk kesintiyi de yapmadılar, normal indirim şeklinde devam etti.

Aracıma 3 senedir kasko yaptırıyorum, bu sene 550 TL gibi bir rakam verdim.Cam kırılmasında bana pek sıkıntı çıkarmadılar (gerçi ben birşeye karışmadım,hepsini servis halletti),alavere dalavere olmadıktan sonra diğer durumlarda da sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum.

zaten her hasarsızlık bozulmadan cam değiştirme hakkı var.hatta sanırım yıllık 2 cama kadar çıktı.yanlışım varsa düzeltin.

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
zaten her hasarsızlık bozulmadan cam değiştirme hakkı var.hatta sanırım yıllık 2 cama kadar çıktı.yanlışım varsa düzeltin.

axa'da öyle değil,indirimde %10 luk bir kırım yapılıyor.Yani poliçede o şekilde yazıyor. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
axa'da öyle değil,indirimde %10 luk bir kırım yapılıyor.Yani poliçede o şekilde yazıyor. :)

Dostum bizim axa kaskoda yıllık 1 kere cam hakkı var.Öyle %10 luk bir kırım ibaresi yok poliçede =)

Axa kötü bir şirket değildir... Ya da bende bıraktığı intiba budur... Açıklama gelmez ise, silelim bu mesajı...

Valla Mehmet Abi görmedik şimdiye kadar bir kötülüklerini ama...Dedim ya arkadaşın savı temelsiz kaldı biraz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Valla Mehmet Abi görmedik şimdiye kadar bir kötülüklerini ama...Dedim ya arkadaşın savı temelsiz kaldı biraz...

Bak şu soruda önemli.. İyiliğini gördün mü ? :)

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Bak şu soruda önemli.. İyiliğini gördün mü ? :nazar:

Şimdilik zararsız nötr diyelim :nazar:

Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
(düzenlendi)

selam arkadaslar henüz yeni okuyabildim,aslında görüşüm pek temelsiz sayılmaz aracımı axa ile kasko yaptırmıştım aracımın camı kırılıp teybe müdahale edilmiş teyp çalınamamış fakat ghia aracımın ahsap desenli teyp cercevesine ve sony teybe ciddi zararlar verilmişti,o sabah derhal kaskoyu aradım karakolda tutanak tuttum axa kasko benimle hiç ilgilenmedi telefona biri cıkıyor sanki sigortadan hiç haberdar olmayan biri gibi konusmalarda bulunuyor simdi sizi birine baglayacagım diyor on dakika bekliyorum baska biri cıkıyor telefona durumu anlatıyorum dogru düzgün bir cevap alamadan,ford yetkili servisine gittim eksper geldi sadece camı degişebiliriz teyp ve cercevesi bizi ilgilendirmez dedi,kaskomda aracın müzik sistemlerinde arac tutarının %5 ine kadar kasko karsılıyormuş buraya kadar tamam fakat cerceveyi ve diger zarar gören kısımları degiştirmek zorunda degilmiler servis sony teybin 4000 tl oldugunu söylüyor bu kadar fiyatı olurmu sizce .Açıkcası axa sigorta ve istinye ford yetkili servis beni epeyce ugrastırdılar sizlerinde aynı duruma düşmemeniz için bu yazıyı yazdım bir işiniz düştüğünde size ne kadar deger verdiklerini daha iyi anlarsınız simdiki kaskomu allianz da yaptırcam taktir sizlerin

tarihinde Hakan Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
selam arkadaslar henüz yeni okuyabildim,aslında görüşüm pek temelsiz sayılmaz aracımı axa ile kasko yaptırmıştım aracımın camı kırılıp teybe müdahale edilmiş teyp çalınamamış fakat ghia aracımın ahsap desenli teyp cercevesine ve sony teybe ciddi zararlar verilmişti,o sabah derhal kaskoyu aradım karakolda tutanak tuttum axa kasko benimle hiç ilgilenmedi telefona biri cıkıyor sanki sigortadan hiç haberdar olmayan biri gibi konusmalarda bulunuyor simdi sizi birine baglayacagım diyor on dakika bekliyorum baska biri cıkıyor telefona durumu anlatıyorum dogru düzgün bir cevap alamadan,ford yetkili servisine gittim eksper geldi sadece camı degişebiliriz teyp ve cercevesi bizi ilgilendirmez dedi,kaskomda aracın müzik sistemlerinde arac tutarının %5 ine kadar kasko karsılıyormuş buraya kadar tamam fakat cerceveyi ve diger zarar gören kısımları degiştirmek zorunda degilmiler servis sony teybin 4000 tl oldugunu söylüyor bu kadar fiyatı olurmu sizce .Açıkcası axa sigorta ve istinye ford yetkili servis beni epeyce ugrastırdılar sizlerinde aynı duruma düşmemeniz için bu yazıyı yazdım bir işiniz düştüğünde size ne kadar deger verdiklerini daha iyi anlarsınız simdiki kaskomu allianz da yaptırcam taktir sizlerin

Siz hasarsızlık indirimini kaybetmeyi göze aldıktan sonra; Sigortanın bu hasarınızı ödemesi gerekirdi..

Sizinle ilgilenilmemiş haklısınız... Sigortayı, yetkili servis mi yapmıştı... ?

Yorum bağlantısı

Telefon ile irtibatı genel müdürlük ile mi kurdunuz?

Bir yerde bir hata var. Aracınızın teybini sigorta bedelinin %5'ine oranlayarak ödemesi orjinal olmayan teyp için geçerli olur. Orjinal teyp için sizi kısıtlmaması lazım. Ayrıca sigorta da hasarın sebebi ile ilgili teminatınız varsa bu sebebin neden olduğu sonuçların karşılanması esastır. Yani hırsızlık teminatı aldığınız için bu olayda meydana gelen tüm hasarların ödenmesi gerekirdi. Bunun ödenmemesine gerekçe olarak; teyp çerçevesindeki çiziklerin daha önceden meydana gelmiş olması gösterilebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...