İçeriğe Yönlendir

"yeni" Volvo S80 1.6d Drive

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Vay be bizim TDCi nerelere kadar gitti, bu zenginler ciddi cimri oluyolarmış. :D Sıra varmış, 1600Kg'luk metal'de performans için bişey diyemem ama yakıt ekonomisi gerçekten aferim dedirtiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Focus motoru takmışlar vayyy. Bunu zengin adam zaten almaz, yakıtmı düşünecek yani, bence yok satıyor reklam kokuyordan öte değil.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

75.000 veren vergiyi düşünmez,harcadığı yakıtı hiç düşünmez :) S 80 gibi lüks sınıftaki araca 1.6 109 bg makina yetersiz kalır,1630 kg ağırlığı çekip götürmek kolay değil,2400cc makina en iyi keyifi verir.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bence satar.75bin dediğiniz mondeo, Passat parası. O paraya s80 alıp sınıf atlar. Kendine zengin patron havası verir...

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
s80'i olup 1.6 motora binmek, ferrai alip tup taktirmaya benzer.

bize mahsus bir durum düp taktırmak :)

o kasaya yakışan V6 makinadır,düpsüz tabükü :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence motor mantıklı :) Ama 12.4 sn 0-100 1600 kg için çok iddalı :) ki bunu alan adamın performans beklentisi olmayacağı kesin. 75 bine sıfır E segmenti vergi avantajı daha ne olsun. yüketim de iddalı yine o ksa için ama neyse :p Ford yeni tdcilerde güç artışı yapcak deniliyordu. bari öyle bir moyor kullansalardı. yine overboostlu 1.6 turbo motorla da tatminkar olur bu arabalar.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Araçta kuyruk varmış. Hemen teslim yok yani. Cherry öncesi son volvolardan dolayı olmasın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bencede sıra çinden önce bir adet volvo kapma yarışı bencede bundan sonraki volvolar ne olacak bakalım 1,3 muti jet koyarlar belki, birazda kasa hafifler se olur galiba :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

75bin Tl'ye şirketler için bile iyi bir filo arabası. Yöneticileri kandırmak için bile işe yarar :unknw:

75bin Tl ye artık bu sınıf bi araba almak Hyundai ve kia'da bile mümkün değil neredeyse :p

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

2. resme baktınız mı fiesta bile fark atmış :ohooh: :ohooh:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor hacmi yüzünden , 50TL lik vasıtalara 120TL vermek bana çok zor gelirdi. 1.6lt.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Motor hacmi yüzünden , 50TL lik vasıtalara 120TL vermek bana çok zor gelirdi. 1.6lt.

O zaman bu araç tam senlik Çağlar Abi...

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
Araçta kuyruk varmış. Hemen teslim yok yani. Cherry öncesi son volvolardan dolayı olmasın.

Volvo zaten en yakin teslimatini yaklasik 8 hafta sonrasini veriyor. Ayrica Volvonun hisselerini satin alan firma Cherry degil, Geely.

Ben zaten en az 2000 cclik motoru, turbosu olmayan Volvoya, Volvo demem.

Kafama takilan bir sey var. Son gunlerde ust segment araclara kucuk motor takmak moda mi oldu?

Bir tanidigim 1.6 insignia aldi; ancak 180 hp, bizim 2.0 yanina yanasamiyor :blink:

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Volvo zaten en yakin teslimatini yaklasik 8 hafta sonrasini veriyor. Ayrica Volvonun hisselerini satin alan firma Cherry degil, Geely.

Kafama takilan bir sey var. Son gunlerde ust segment araclara kucuk motor takmak moda mi oldu?

Bir tanidigim 1.6 insignia aldi; ancak 180 hp, bizim 2.0 yanina yanasamiyor :dil:

nasıl yanaşamıyor , o kadar yavaşlıyamıyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

silindir hacimlerinde ufalma ve aşırı besleme ile beraber gelişmiş enjeksiyon sistemi; artık otomotivin yeni rotası, adı da downsizing. Artık 1.6 aşırı beslemeli benzinli motorlar, 10 sene önceki V6 2.5 lt atmosferik gücüne eriştiler. tüketimleri tabi ki nispeten düşük.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

volvonun bütün dizel motorları c-30 dahil focusun motoru takılı üstünde.sesini dinleyin gram fark yok.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
volvonun bütün dizel motorları c-30 dahil focusun motoru takılı üstünde.sesini dinleyin gram fark yok.

c30'daki 1.6 benzinli Ford motoru..

1.6 Dizel ise PSA motoru..

Bir tanidigim 1.6 insignia aldi; ancak 180 hp, bizim 2.0 yanina yanasamiyor :)

Insignia nasıl Mondeo'ya yetişemiyor? Biz bırakalım bu işleri o zaman..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...