İçeriğe Yönlendir

Araç Cc'de Hızı Koruyamadı

Emre Dalkıran

Recommended Posts

Emre Dalkıran

merhaba,

dün istanbul ankara arası otobandaydım.kızılcahamam yokuşundan çıkmadan önce cc yi 130 a sabitledim. ama yokuşu çıkarken hızı koruyamadı 100 e kadar geri geldi ben de 4 e çekip manuel tamamladım yokuşu. arabada 2 büyük 2 çocuk ve bagaj vardı. bu normalmi sizce oksa performansta bir sorun mu var?

yanlış olacak ama araç 180 km yi görüyor klima açıkken.ancak araba da 105.000 de.acaba carbonclean falan gibi bi t emzlik mi yaptırmak lazım?

sanki araç biraz tutuk gibi geliyor bu ara bana...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Otomatik vites olsaydı muhtemelen sizin yaptığnıız gibi vitesi düşürüp hızı yükseltmeyi denerdi. Bence normal.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Manuel kullanımda önünüzde rampayı farkedince ister istemez gaza biraz daha basarsınız...CC bunu yapamadığı için ancak çekişte azalma olunca gaz verecektir ve geç kalmış olacaktır...Durum normal yani..

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak
Manuel kullanımda önünüzde rampayı farkedince ister istemez gaza biraz daha basarsınız...CC bunu yapamadığı için ancak çekişte azalma olunca gaz verecektir ve geç kalmış olacaktır...Durum normal yani..

+1905 Durum normal.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

2.0 lt olsa idi araç girdiği gibi çıkardı o rampadan cc ile. Bencede normal toplaması zaman alır hatta toplamaya bilirde.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

cc ile yokuş çıkarken de inerken de araç hızını koruyamaya biliyor.bence de normal..

Yorum bağlantısı
2.0 lt olsa idi araç girdiği gibi çıkardı o rampadan cc ile. Bencede normal toplaması zaman alır hatta toplamaya bilirde.

2.0'da bile bazen cc devreden çıkabiliyor. Adana - Ankara dönüşü Pozantı rampalarında 110km hız ile cc devreden çıktı rampa sonuna doğru. Ancak otomatik Fordlardaki o/d'ye müdahale ile cc devrede tutulabiliyor. o'd düğmesine basıldığında son vites iptal olduğundan mecburen artan devirle beraber cc devrede kalıyor.

Konu başlığına dönersek, rampa aşağı araca düşük, rampa yukarı yüksek gelen hızlarda cc devreden çıkabiliyor. Yol şartlarına göre hızlar değişiklik gösterebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...