İçeriğe Yönlendir

C-max Klima Problemi

Ali Özkan Kaya

Recommended Posts

Ali Özkan Kaya

merhaba. c.max aracımla seyir halindeyken lastik patlaması gibi 7-8 saniye bir fıssss sesi geldi. sonra klima sıcak üflemeye başladı. servise götürüp baktırdım gaz bitmiş dendi. sonra klima normale döndü.. sonra tekrar seyir halindeyken bir fıslama sesi daha geldi... bu seferde diğital sürücü tarafı soğuk üflemeye başladı yolcu tarafı sıcak üflemeye başladı. bunun nedeni ne olabilir? yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Makineye bağlayınca sistemde kaçak olup olmadığını hemen tespit ediyor.Bana da kaçak varmış gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Klima kompresöründe valf var, öncelikle ona bakılmalı, kaçak yoksa valf elektrikli olduğundan bazen sorun çıkarıyormuş diye duymuştum.

Yorum bağlantısı
Ali Özkan Kaya
Bendede klima borusunda patlaklık vardı fısslama sesi yapıyordu.bakır kaynak yaptılar..

bir ihitmal klima boru tesisatında bir kaçak var gibi görünüyor..Servis yorumu ne oldu peki?

servis kaçak yok dedi. ama bu fıslama herzaman olmuyor. cok sıcaklarda hızlı üflemede oluyor gibi geldi bana

bu fıslama yapmadan önce aracın soğutması zayıflıyor. fıslama olduktan sonra tekrar soğutmaya başlıyor. hem bu fıslama herzaman olmuyor. cok sıcaklarda en hızlı üfleme durumunda tekrarlıyor. servis kaçak olmadığını söyledi..

Yorum bağlantısı
Ali Özkan Kaya

servisde en son 600 gr gaz kondu diye bilgi vermişlerdi..

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Aracın içinde yönlendirme yapan flaplar takılıyor olabilir.Sürücü tarafı soğuk, yolcu tarafı sıcak üflüyorsa takılıyordur.Benim araç güneşte kalınca torpido ısınıyor torpido çıkışından üfleme yapmıyor.aynı fıss'lama sesi geliyor.soğuduktan sonra birkaç denemeden sonra açılıyor.Benim tahminimce yönlendirme yapan flaplarda sorun var.

Yorum bağlantısı
Ali Özkan Kaya

ama bu fıslama sesi aracın içinden değil dışardan geliyor. ve ses bayağı bir yüksek sesde çıkıyor. resmen lastik patlaması gibi..

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Beniğm fıss'lama teybin altından.havanın sürtünme sesi gibi.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Klima genleşme valfinde sorun olabilir. Tıkanıklık yada tutukluk olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...