İçeriğe Yönlendir

Hdmi Kablosu Almam Lazım

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
HDMI uzatma kablosu yani çift tarafı da hdmi olacak değil mi Mehmet abi?

Bilgisayarı TV'ye bağlamak için kullanacağım...

İlerde de receiver'ı Tv'ye bağlamak için kullanabilirim... Uçları nasıl olacak hiç dikkat etmedim...

Tv'de HDMI girişi var.. Bilgisayarımda HDMI çıkışı var..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)

TV kaç inçlik abi? Eğer sonra 1080p falan alırım diyorsan, v1.4 hdmi ve 1080p yi destekleyen altın uçlu olanlardan tercih etmelisin. Ben pc den 2 tane full hd tv ye böyle yayın yapıyorum (Tükkanın vitrininde duran tvlere) :) 10' ar metrelik dediğim kablodan aldım, tanesi 140 liraydı :angry: Ama hiçbir sorunum yok şükürler olsun. Ne görüntü kalitesi ne de başka bir şey. Şıkır şıkır.

Mesela bu 1.3b.

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
TV kaç inçlik abi? Eğer sonra 1080p falan alırım diyorsan, v1.4 hdmi ve 1080p yi destekleyen altın uçlu olanlardan tercih etmelisin. Ben pc den 2 tane full hd tv ye böyle yayın yapıyorum (Tükkanın vitrininde duran tvlere) :) 10' ar metrelik dediğim kablodan aldım, tanesi 140 liraydı :angry: Ama hiçbir sorunum yok şükürler olsun. Ne görüntü kalitesi ne de başka bir şey. Şıkır şıkır.

Mesela bu 1.3b.

Tv 42 inç.. Hdmi girişi var ama FullHd değil galiba..

Tv bundan

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende var, mediamarkt dan 40 liraya almıştım..Altın uçlu olanlardan...Pek gerekli bir şey değil bence ama 82 lcd ekranda masaüstünü görmek fena olmuyor...Bu arada bilgisayarın ekranı kapanmıyor tv ye bağlayınca, çözümü var mı ?İki ekranda aynı şeyi gösteriyor bu da biraz hız kaybına neden oluyor..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bende var, mediamarkt dan 40 liraya almıştım..Altın uçlu olanlardan...Pek gerekli bir şey değil bence ama 82 lcd ekranda masaüstünü görmek fena olmuyor...Bu arada bilgisayarın ekranı kapanmıyor tv ye bağlayınca, çözümü var mı ?İki ekranda aynı şeyi gösteriyor bu da biraz hız kaybına neden oluyor..

Abi laptopta fn+ f5 tuşlarıyla halloluyor..

Masaüstünde ise görüntü ayarlarında oluyor..( Ctrl Alt f3) bunlar bendekiler tabi..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
1080P ne demek V1.3 V1.4 ne demek... ?

Abi 1080p (1920x1080 çözünürlük) full hd görüntü demek, yani o görüntü verilerini dahi taşıyabilecek kapasitede bir kablo demek, v1.3 ler de HDMI olayının versiyonu demek oluyor :) Bazı ucuz kablolar 1.3 desteklemiyor görüntü alınamıyor alınsa bile cozurtu falan oluyor.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

1.4 bulabilirsen çok iyi ama zor. 1.3b olanlarından tercih et Mehmet abi. Verdiğim linkteki iyi kaliteli bir ürün, 24 ayar altınlıymış :D Zaten bunun parası uçları, 1.8 metrelik olanı 40, 5 metrelik olanı 55 lira :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

aralarında aşağıdaki tablolar gibi bir fark var :D

hdmi.jpg

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Geçenlerde Teknosa'ya uğradım... Kabloları inceledim.. Özelliklerini incelediğimde, hiç bir şey yazmadığını gördüm..

Sadece kablonun boyu yazıyordu..

Mesela şu Hama

Galiba yurt dışından alacağım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alacağın eni sonu bi kablo. Bu kadar uğraşılır mı ya :p

Az mı 30 lira para vereceğiz.. Sen o paraya 2 jant aldın... :)

Ölüyü denkgetirmek mühim Hakancım :p
Haklısın, ne de olsa serde ölü soyuculuk var :D

İkinize birden kınıyorum :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1-İstanbullular iftarda ancak 0,75 adam doyuruyorlar ama :p

2-Gerçekler acıdır :D

1-Ben o paraya 5 kişi doyururdum.. :D

2-Forumdan 2 araba aldım.. Adım çıktı.. Napim.. Kıymetini bilmediniz arabaların.. 5 gün bekledim almak için.. Birini; enjektörü, turbosu değişti diye almadınız ki ben sırf bunun için aldım.. Diğerini, kaputu boyalı diye almadınız.. Ama galericinin kilometrelerini 1/5 oranına düşürdüğü ne olduğunu bilmediğiniz arabalara dünya paralar veriyorsunuz..

Ben ölü soyucu değilim.. Değer vermediğiniz şeyler benim için değerli oluyor.. Siz değer vermeyince de fiyat düşük oluyor...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Kablo boyu 1,5-2 metre olsa yeter... Başka dikkat etmem gereken bir şey var mı.. ?

Şuradan, hangisini alayım.. ?

kablonun şasisi bakır olmalı ve izalosyonu bu bakır dış şasi ile saç örgüsü gibi olmalıdır.ve iki hdmi ucundada kömür bobin olmasına özen göster bu önemli.

emmi bu adresteki telden adaşım oktay var ona nasıl ve neçin kullanacagını söyle adresine yolllar verdigin linktekiler bu parçacıda var zaten

http://www.necipbilgisayar.com/

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2-Yoo, ben de aldım Çağlar abiden; ama, senin gibi insafsızca dalmadım :p Diğerini zaten sayma, ilana bile çıkmadı be :D

2-Seni biliyoruz zaten.. Konu Çağlar'ın arabası olunca direk atlamıştın... Yukardaki cümlemi anlayan anlamıştır..

Diğerini niye sayma; ilana çıktı mı, çıktı.. Alan oldu mu, hayır.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2-Sizin arabayı da alırdım da turbosuzdu ondan almadım. Diğerini sayarım. İlana çıkmadan satışı yaptın. Sonra şeklen ilan verdin. Forumdan karşı çıkanları da püskürttün. Bu iş için de yaverini kullandın. Yalansa yalan de :p

2- Kısmen yalan... İlana çıkmadan konuştuğumuz doğru.. Ama ilan hiç verilemişti ki.. Mercan beni arayıp, arabayı satacağım abi dedi.. Alırım Mercan dedim.. Devamını sağır sultan bile biliyor zaten...

Konu kapanmıştır.. :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Bir harf eksik diye.. Şu söylediğine bakar mısın :D

Digiturk bayisinden Digiturk Plus kutunun hdmi kablosunu almanızı öneririm. Fiyatı hakkında bilgim yok ama kalitesi piyasada görebileceğiniz tüm kablolardan daha iyidir. Digiturk Plus kutusuna çok önem veriyor ve kaliteyi üretiyor. Diğer kutuları için bunları söylemek zor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...